Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Lesní divadlo Skalka zve na koncert kapel Zrní a Už jsme doma

přidáno: 15. 07. 2022

Využijte pohodovou prázdninovou sezónu a prožijte si příjemné chvíle spojené s kulturou v Lesním divadle Skalka nedaleko Příbrami. Léto plné divadelních představení, hraných pohádek či koncertů pokračuje dvojkoncertem kapel Už jsme doma a skupiny Zrní.

Lesní divadlo Skalka v Novém Podlesí u Příbrami v minulé sezóně přivítalo Lenku Dusilovou či Clarinet Factory. Letos již uvedlo Uhdeho příběh Nikoly Šuhaje loupežníka „Balada pro banditu“, výpravnou inscenaci parodie na westernové příběhy „Limonádový Joe“, vystoupil také zakladatelský Divadelní spolek Skalka, jehož první představení se zde konalo v červenci 1946. Krkonošské pohádky letos přilákaly na 350 diváků, což také svědčí o stále trvající oblibě divadla.

Lesní divadlo skalka se chystá na dvojkoncert

Punková kapela Už jsem doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Většinou rychlé, svižné, kompozičně náročné skladby, typická trubka, na kterou hraje Adam Tomášek z Příbrami, zajímavé texty, humor – připomeňme si známé skladby Mariana, Hollywood, Cesta či Tvář a další…

Kladenská skupina Zrní byla založena v roce 2001. První album „Voní“ vydala v roce 2009, roku 2011 následoval „Hrdina počítačový hry jde do světa“ pod záštitou písničkářky Radůzy. Následujícího roku „Soundtrack ke konci světa“ kapelu vynesl k nominaci na cenu Vinyla a Apollo a ve čtyřech kategoriích na cenu Anděl 2012. Nakonec si odnesla tu za Objev roku. V září 2014 vydala skupina album „Následuj kojota“, za které získala nominaci na album roku v cenách Apollo a tři nominace na ceny Anděl 2014. Pro festival Colours of Ostrava 2015 skupina připravila vystoupení s členy Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Letos se ještě můžeme těšit na TRAMTAMTÝDAMTŮDÁ FEST, koncert kapely MIDILIDI a koncem prázdnin také na FEŠÁKY.

Dvojkoncert kapely „Už jsme doma“ a skupiny „Zrní“

  • čas: sobota 23. července 2022 od 21:00 hod.

"Uvědomujeme si, že Lesní divadlo Skalka je primárně určeno divadelním hrám. S ohledem na prostředí lesního amfiteátru na okraji Brd se zde pochopitelně snažíme organizovat koncerty, které mají uměřenou dávku decibelů, jsou komornější, okolní život pokud možno nerušící. I tyto ohledy patří ke specifikacím Lesního divadla Skalka, na jehož představení vás srdečně zveme," vysvětluje Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

autor článku: Městské kulturní centrum Příbram