Dnes je středa 27. září, svátek má Jonáš,
je Světový den cestovního ruchu.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

Lednový program Kulturního domu Dobříš

přidáno: 04. 01. 2023

Podívejte se, co přináší první měsíc letošního roku v Kulturním domě Dobříš.

Lednový program Kulturního domu Dobříš začíná už zítra...

 

Vernisáž výstavy ZUŠ Dobříš – výtvarný obor

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu výtvarných prací žáků Základní umělecké školy Dobříš, která bude zahájena 5. ledna. Svá díla zde vystaví malí i velcí výtvarníci ve věku od 5 do 18 let (navštěvující I. a II. cyklus výtvarného oboru). Představí se nám v oborech kresby, malby, grafiky, prostorové tvorby a keramiky.

Budeme mít možnost sledovat, jak děti hledají svůj osobitý výtvarný způsob vyjadřování a snaží se ho dále rozvíjet. Těšit se tedy můžeme na výtvarné práce – od hravé a spontánní tvorby těch nejmenších, přes volnou kreslířskou a malířskou tvorbu, až po vizuálně věrné kresby či malby studentů.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 5. ledna. 2023 od 17:00 hod. ve výstavním sále KD Dobříš. Výstava potrvá do 5. února 2023.

Otevřeno:

pondělí - čtvrtek 8:30 - 16:00 hod. 

neděle 14:00 - 16:00 hod.

Vstup zdarma!

 

Milan Kundera: Jakub a jeho pán

Podbrdské národní divadlo v režii Martina Zajíčka uvede hru Jakub a jeho pán Milana Kundery.

Světoznámý český prozaik napsal v roce 1971 brilantní melancholickou komedii popisující roztodivné příhody šlechtického Pána a jeho plebejsky moudrého sluhy Jakuba. Milan Kundera touto hrou vzdává hold jedné z největších rozkoší, jakou zná – rozkoši z vyprávění: radostně se kochá věčně se opakující lidskou pošetilostí i skepticky přemítá nad tím, „co je psáno tam nahoře“ a zdali jsme jako divadelní postavy napsáni dobře či nikoli. Zároveň však Kundera svou vytříbenou komedií skládá – v nejistém světě, kde víme jen to, že jdeme vpřed, protože „vpřed – to je všude“ – v postavách Jakuba a Pána neokázalou poctu mužskému přátelství. V hlavních rolích se představí Vít Eberle a Marek Smatana.

 • pátek 6. ledna 2023
 • Společenský sál KD Dobříš od 19:30 hod.

Vstupné 150 Kč

Předprodej vstupenek v trafice U Davida.

 

Radůza 

Počátek profesionální dráhy této přední české písničkářky je již legendární. Jako pouliční umělkyni ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová, která ji představila širšímu publiku ve svatostánku české populární hudby, v pražské Lucerně. Radůza tento křest ohněm přestála a o pár týdnů později zde triumfovala jako předskokanka Suzanne Vega. Stejnou čest měla i při pražském koncertu Mikea Oldfielda. Od té doby vydala řadu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajícím především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.

Radůza je autorkou hudby i textů a doprovází se na několik hudebních nástrojů. Po mnoha letech úspěšné spolupráce s doprovodnou kapelou se rozhodla v této sezóně vrátit ke svým písničkářským kořenům a vystupovat paralelně i v sólovém programu, v jehož rámci představí průřez svou dosavadní tvorbou i písně zcela nové.

 • pátek 13. ledna 2023
 • Společenský sál KD od 20:00 hod.

Vstupné: 400 Kč

Předprodej vstupenek-místenek bude zahájen 5. prosince 2022 v Informačním středisku Dobříš.

 

Ventolin + 1flfsoap

Ve svém nejúspěšnějším videoklipu Ventolin zpívá, že tvoří „disco science pro všechny stařecs i mládens“. Přesně to vystihuje šílenství, které se kolem živých vystoupení čtyřicátníka se zrzavými licousy v posledních letech strhlo. Koncerty muzikanta, který si podle názvu léku pro astmatiky říká Ventolin, si totiž ve vyprodaných klubech dokážou užít příslušníci různých generací.

Temná strana elektra, dravost, melancholie, smyčky a syrový zvuk, to jsou 1flfsoap, jeden z nových objevů české elektronické scény.

 • pátek 27. ledna 2023
 • Společenský sál KD od 20:30 hod. 

Vstupné: 290 Kč (předprodej v trafice U Davida) a 320 Kč (Goout.net a na místě)

Předprodej vstupenek na Goout.net a v trafice U Davida.

 

Taneční čaje o páté

Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

 • neděle 29. ledna 2023
 • Společenský sál KD Dobříš od 17:00 hod.

 

PŘIPRAVUJEME NA ÚNOR

3. února 2023            

 • Podbrdské folkování – hudební přehlídka

9. února –12 března 2023      

 • Výstava: Vojtěch Horálek a Linda Klimentová (malba a objekty)

17. února 2023             

 • Jablkoň – koncert

autor článku: Jindříška Kastnerová - ředitelka Kulturního střediska Dobříš