Dnes je neděle 17. leden, svátek má Drahoslav.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Dobříšský kulturák v září přivítá kapely Schodiště a Poletíme?

přidáno: 02. 09. 2020

Kulturní dům Dobříš v září opět ožije. Po delší době tady proběhne výstava obrazů a těšit se můžete i na oblíbené koncerty.

6. září 2020 - Fanča Vandasová:  JINoDnY – vernisáž výstavy

V neděli 6. září jste srdečně zváni na vernisáž výstavy tvorby Fanči Vandasové. Na výstavě se setkáte zejména s malbami a kresbami, které vyvěrají z plenérového a portrétního bádání, z hledání a poznávání světa, vyjádření radosti z něj. Vhledy a pohledy na JINoDnY, kdy je čas zastavit se. Další oblastí jsou deníkové kresby, momenty setkání a komunikace. Fanča se kromě volné tvorby věnuje také výtvarné pedagogice, její realizaci, průzkumu i studiu.

Vernisáž proběhne od 17:00 hod. za doprovodu hudby fluktující skupiny místních hudebníků kolem Vaška Kennyho Nekolného. Výstava potrvá až do 11. října 2020.

OTEVŘENO:

  • pondělí – čtvrtek 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle 14:00 - 16:00 hod.

VSTUPNÉ:

  • Vstup zdarma!

11. září 2020 - Schodiště – koncert k nové desce Kupředu!

SCHODIŠTĚ (Nahoru po schodišti dolů band) 1. ledna 2020 vydalo u vydavatelství Galén novou řadovou desku KUPŘEDU! Ač frontman Doktor Krajíček oslavil nedávno šedesátiny a kapela pětatřicetiny, na důchod to nevypadá. Ba naopak – nové CD je možná nejsvižnější a nejenergičtější v historii Schodiště.

Sil a chuti je v kapele víc než kdy dřív, sedmihlavá smečka střílí od boku jednu pecku za druhou, mladé publikum v předních liniích hledišť si s pamětníky s chutí zatančí na novinky (Nebudu, Stařena) i na prověřené jistoty jako Beze vší poezie, Karty jsou rozdaný, Dokonalá kost, Ve čtyři ráno nebo Pytlíky ČSA. Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět.

Hutný mix písní z nejslavnějšího období (kolem alb Ukazovák nasliněnej a Svinskapržola), vypalovaček z „comebackového“ alba Roztoky (2011) a především našláplých novinek z kolekce Kupředu – to je program pro rok 2020. Pestrý hudební mejdan na oslavu nové desky! Přijďte si tenhle mejdan užít do KD také. Určitě nebudete zklamáni.

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ: Společenský sál KD Dobříš od 20:30 hod.

VSTUPNÉ:

  • 220 Kč (předprodej)
  • 250Kč (na místě).

Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

25. září 2020 - Poletíme? - koncert

Banjo punk a turbošansón. Po třetí písničce zjistíte, že je milujete celý život...

Tahle kapela bezpečně a jistě letí k pomyslné špičce české hudební scény. Je o ně takový zájem, že na jejich koncertech bývá vždy narváno, včetně pravidelně vyprodané brněnské Flédy či pražského Lucerna Music Baru.

Poletíme? umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech. Jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika.Vtipné, poetické a přímočaré texty jsou jejich devízou!

Nudit se s nimi nebudete, už jen pro netradiční nástrojové obsazení, se kterým muzikanti zvládají výtečně punk stejně jako jazz. Kapelníkem, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je charismatický výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas stojí na podiu stejně sebejistě jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří sedm mořských vlků, kteří přesně vědí, co mají dělat, aby bláznivá plavba dopadla dobře.

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ: Společenský sál KD Dobříš od 20:30 hod.

VSTUPNÉ:

  • 290Kč (předprodej)
  • 320Kč (na místě)

​Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

PŘIPRAVUJEME NA ŘÍJEN:

3. října 2020 - Cena města Dobříše

  • V rámci slavnostního večera bude v Zrcadlovém sále zámku Dobříš předána Cena města Dobříše kolektivu společnosti Josef Bedřich, spol. s r. o., za zásluhy v oblasti hospodářského rozvoje a paní Marii Michlové za zásluhy v oblasti sportu, výchovy a vzdělávání. Od cca 19.30 hod. vystoupí jako vzácný hudební host naše přední mezzosopranistka, sólistka Opery Národního divadla v Praze, paní Andrea Tögel Kalivodová s programem operních árií Věčná Carmen. Na klavír ji doprovodí docentka AMU,paní Ladislava Vondráčková.
  • Zámek Dobříš – Zrcadlový sál, sobota 3. října 2020 od 19.00 hod. Pro veřejnost vstupné dobrovolné.

15. října 2020 - Vernisáž výstavy

  • Jaroslav Slanec (keramika) a Jiří Staněk (obrazy).

16. října 2020 - ClarinetFactory

  • koncert

21. - 24. října 2020 -  Podzimní festival ochotnických divadel

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš