Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Bořek.

Náš region

Červnové akce pořádané kulturním domem Dobříš

přidáno: 30. 05. 2019

Muzejní noc, výstava obrazů, koncert Petra Kalandry Memory Band nebo pozvánka na letní akce konané v Dobříši. Přečtěte si akce pořádané dobříšským kulturním domem.

Výstavy obrazů: Miroslava Pátková, Zdeněk Pátek, Petr Velebil a Iveta Vodenková - krajinomalba a abstrakce

Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 30. května 2019 od 18:00 hod. Výstava potrvá do neděle 30. června 2019. Otevřeno: PO – ČT 8:3016:00 hod., NE 14:0016:00 hod. Vstup zdarma.

15. 6. MUZEJNÍ NOC 2019

Pořadatel akce, Okrašlovací spolek Dobříš, spolu s Kulturním střediskem Dobříš, Muzejním spolkem Dobříšska a Zámkem Dobříš vás zvou na dobříšskou muzejní procházku, která se koná pod hlavičkou celorepublikové akce Muzejní noc 2019... Zájemci budou moci během odpoledne navštívit významná místa města a současně i tři muzejní instituce - Archiv a depozit Muzea města Dobříš, expozici Muzea hraček na zámku Dobříš a expozici Muzea (rukavic) Dobříš na náměstí.

Program:

  • Odpolední procházka městem s tajenkou 15:30 - 17:00. 

Start od: Muzeum Rukavic Dobříš (Kopáčkův dům)

Vyluštěte s námi tajenku Hledání dobříšské historie.

Pro všechny úspěšné luštitele připravena sladká odměna.

Provede Petr Kadlec

  • Muzeum hraček – Zámek Dobříš 17:00 - 18:00

Historie vlakové trati Praha – Dobříš - Petr Hanuš (17:00 - 17:30)

Jak se učilo ve škole na začátku 20. stol. Zlata Paličková (17:30 – 18:00)

  • Muzeum Rukavic Dobříš (Kopáčkův dům) 18:00 - 19:00

Voda základ života – prezentace koloběhu vody VHS Dobříš - Blanka Marvanová

Od 18:15 setkání malých vodníků – Každé dítě, které přijde v doprovodu s rodiči v kostýmu vodníka (počítá se i celozelené oblečení), dostane malý dárek.  

  • Depozitář Městského muzea 19:00 - 20:00

Historie výroby rukavic – Ludmila Osičková

Setkání bývalých muzejníků. Pozváni jsou pánové Oldřich Průša, Pavel Pince a Martin Nykl.

Na závěr malý koncert hudebníka Petra Vašiny

  • Večerní procházka městem 20:00 do 22:00

Star od depozitáře Městského muzea Dobříš

Provede Petr Kadlec

Jednotlivé instituce budou v rámci akce Muzejní noci otevřeny od 17:00 do 20:00 (Muzeum hraček již od 13:00 hod.). Program bude časově navazovat.

Do všech prostorů během akce bude Vstup zdarma

Těšíme se na Vás!

Případná změna a nebo doplnění programu vyhrazena

21. 6. Petr Kalandra Memory Band - koncert

Koncert party muzikantů, kteří přivedou Petra Kalandru zpátky k životu. A to tak, že nebudete věřit, že tomu bude už téměř dvacet pět let, co zaklepal na nebeskou bránu.

Zpráva o předčasném úmrtí Petra Kalandry zasáhla v roce 1995 širokou hudební veřejnost. Odešla osobnost, která v dobách komunismu přinášela českému posluchači americký folkrock, blues ale i skvělou náladu. Dodnes si všichni připomínáme jeho písně díky oficiálním nahrávkám (Marsyas, ASPM, Bluessesion I, II…), ale i díky mnoha amatérským záznamům z koncertů. Skupina Petr Kalandra Memory Band vznikla v roce 2005 jako pocta Petrovi Kalandrovi. Jejich koncerty jsou nabité hitovkami ale i méně známými skladbami z repertoáru Petra Kalandry, Marsyas nebo ASPM. Večer ve společnosti skupiny Petr Kalandra Memory Band vás přenese o několik let zpět, kdy všichni chtěli táhnout za zakázaný provaz, ale jiným směrem než jim bylo určováno. Můžete se těšit na koncert plný pohody a skvělých písní, které vám připomenou, že blues má 12 taktů, které uměl každý spočítat... Hrají: Míra Kuželka - kytara, zpěv, Oldřich Šimků (Linda) - kytary, zpěv, David Homola - bicí, Jan Petrásek (Ampér) - baskytara, zpěv, Igor Šikula - foukací harmoniky, Richard Řeřicha - klávesy

Společenský sál KD Dobříš, pátek 21. června 2019 od 20:30 hod. Vstupné: 200,- (předprodej) a 230,- (na místě). Předprodej vstupenek v trafice U Davida od 3. 6. 2019. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302. Divadelní uspořádání hlediště.

23. 6. Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

Společenský sál KD, neděle 23. června 2019 od 17:00 hodin, vstupné dobrovolné

Připravujeme na prázdniny

26. - 27. 7. Summer Fest Dobříš - tradiční hudební akce 

Ani letos si nenechte ujít tradiční dvoudenní hudební akci, která se letos uskuteční ve skateparku V Lipkách. Tradiční areál za sportovní halou je uzavřen z důvodu celkové rekonstrukce omítek, proto se stěhujeme tzv. o dům dál... I toto léto přijedou na Dobříš zahrát skvělé kapely, na které se určitě vyplatí přijít… V pátek to budou: Wocaties band, Kurtizány z 25. Avenue a Cocomana a Solid Vibes. V sobotu se můžete těšit na hudební fenomén jménem Pokáč, východočeský IN4MATION a brněnský Fred Madison. Tak neváhejte a přijďte, léto a muzika, to patří k sobě.

autor článku: KD Dobříš