Dnes je středa 8. červenec, svátek má Nora.

Náš region

Květnové akce pořádané kulturním domem Dobříš

přidáno: 26. 04. 2019

Dobříšské májové slavnosti, stěžejní květnová akce, díky které se centrum města Dobříše zaplní lidmi. Mimo této akce se však v květnu uspořádají i další zajímavé události, které stojí za upozornění a zúčastnění.

10. 5. - 17. 5. Divadelní festival ochotnických souborů

Místní ochotníci z divadla Disk - Kruh vás opět po roce zvou na svůj tradiční festival. Letos to bude již 14. ročník této oblíbené a hojně navštěvované kulturní události. Kromě domácích se vám představí ochotníci z mnoha českých měst. Program je nabitý opravdu zajímavými divadelními tituly. Program na www.kddobris.cz.

Společenský sál KD Dobříš, pátek 10. 5. - pátek 17. 5., začátky představení vždy od 19:30 hod. Vstupné dobrovolné!

18. 5. Dobříšské májové slavnosti

Květen je tradičně ve znamení největší kulturně společenské akce - Dobříšských májových slavností... Ve spolupráci s mnoha místními i hostujícími organizacemi vznikl pestrý program, v kterém snad najdete to, co máte rádi a co vás pobaví. Kromě místních účinkujících a zajímavých hostů jsou hlavními hvězdami DMS 2019 legendární reggae kapela YO YO Band a špičková zpěvačka Anna K. se svou kapelou. Programem na pódiu provází již osvědčený moderátor Josef Libický. Těšíme se na Vás. Více informací o programu na webu Kulturního domu Dobříš.

24. 5. Festival Americké jaro 2019 - Olga Vinokur

Zveme vás na festival, který se již čtrnáctým rokem koná v řadě míst po celé České republice.

Publiku představuje vycházející hvězdy či v posledních ročnících i etablované americké umělce především z prostředí vážné a jazzové hudby. Festival Americké jaro je v současnosti největším projektem česko-americké kulturní spolupráce. Již po sedmé jej pořádáme i v dobříšském kulturním domě a jsme potěšeni, že i v letošním roce můžeme publiku nabídnout velmi atraktivního hosta - celosvětově uznávanou pianistku Olgu Vinokur, která je pověstná svým odvážným a imaginativním programem sestávajícím z děl známých i méně známých skladatelů. Její umění obdivují návštěvníci významných hudebních scén a festivalů v USA i v zahraničí. S českým Kvartetem Martinů spolupracovala na vydání kvintetů skladatele, klavíristy a pedagoga Sergeje Tanějeva (1856–1915) a napomohla mu tím uspořádat turné po Spojených státech. Je nositelkou řady prestižních cen.

Olga Vinokur pochází z Ruska, kde na svůj talent upozornila již ve velmi útlém věku. Ve svých studiích pokračovala v Izraeli na Rubin Music Academy v Tel-Avivu a dokončila je na Manhattan School of Music v New Yorku. Americký průvodce gramofonovými deskami (American Record Guide) hodnotí její nahrávky jako jedny z vrcholových klavírních interpretací za posledních 75 let. New York Times píše o její hře jako o “nádherném přestavení” a BBC Journal ji charakterizuje slovem  “mimořádná.”

Výstavní sál KD, pátek 24. května 2019 od 19.30 hod. Vstupné: 150,- Kč; zvýhodněné 80,- Kč (důchodci, studenti, ZTP). Předprodej vstupenek v KD Dobříš, tel.: 318521302.

26. 5. Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

Společenský sál KD, neděle 26. května 2019 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

30. 5. Vernisáž výstavy obrazů: Miroslava Pátková, Zdeněk Pátek, Petr Velebil a Iveta Vodenková - krajinomalba a abstrakce

Vernisáž výstavy na klavír doprovodí Stanislav Kadlec.

Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 30. května 2019 od 18 hodin. Výstava potrvá do neděle 30. června 2019. Otevřeno: PO – ČT 8.30-16.00 hod., NE 14.00 - 16.00 hod. Vstup zdarma. 

Připravuje na červen:

15. 6. MUZEJNÍ NOC 2019

Pořadatel akce, Okrašlovací spolek Dobříš, spolu s Kulturním střediskem Dobříš a Muzeem (rukavic) Dobříš vás zvou na dobříšskou muzejní procházku, která se koná pod hlavičkou celorepublikové akce Muzejní noc 2019... Zájemci budou moci během odpoledne navštívit významná místa města a současně i tři muzejní instituce - Archiv a depozit Muzea města Dobříš, expozici Muzea hraček na zámku Dobříš a expozici Muzea (rukavic) Dobříš na náměstí. Na těchto místech bude připraven krátký program pro poučení i zábavu. Vstup zdarma! Těšíme se na Vás!

21. 6. Petr Kalandra Memory Band - koncert

koncert kapely, která předává hudební odkaz legendárního bluesového hudebníka, zpěváka, kytaristy, a hráče na foukací harmoniku.

Předprodej vstupenek od 3. 6. 2019 v trafice U Davida

autor článku: KD Dobříš