Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Dobříšský kulturák připravil na září travesti show, výstavu i koncert

přidáno: 30. 08. 2021

Kulturní dům Dobříš v září opět ožije. Po delší době tady proběhne několikrát odložená travesti show, výstava obrazů světoznámého umělce Pavla Jnouškovce a těšit se můžete i na koncert kapely United Flavour .

2. září - Travesti show Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu „Nemocnice na pokraji zkázy“

Zábavný pořad protkaný vtipnými scénkami z nemocničního prostředí, plný známých melodií a písniček s bohatou výpravou a scénou. Každý si vyzkoušel za život už několikrát roli pacienta na vlastní kůži. Málokdo ale ví, jak to chodí z té druhé strany. Během tohoto pořadu budete mít možnost nahlédnout pod pokličku nemocnice, která si žije tak trochu vlastním životem. Více informací na www.techtlemechtlerevue.cz.

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ: Společenský sál KDod 19:00 hod.

VSTUPNÉ:

 • 290 Kč (předprodej)
 • v den akce + 20 Kč

Vstupenky z roku 2020 zůstávají v platnosti.

Předprodej vstupenek od 4. srpna v trafice U Davida, Dobříš.

9. září - Pavel Janouškovec: Něco jako krajina - vernisáž výstavy

Výstavní sál KD Dobříš zaplní v září díla renomovaného umělce Pavla Janouškovce. Plzeňský malíř, grafik, fotograf a jeden z nejvýznamnějších umělců současné doby, jehož díla se vystavují nejen v Čechách, ale i ve světě, přiveze svá originální díla poprvé na Dobříš. Pavel Janouškovec maluje obrazy, pracuje s grafikou, tvoří nejrůznější objekty a v neposlední řadě fotografuje. Kromě pravidelných výstav po celé České republice byla jeho díla k vidění několikrát v Německu, Holandsku, Belgii i USA. V Dobříši představí svou tvorbu z let 2019 až 2021 v rámci výstavního programu s názvem „Sekvence času“, který připravil na letošní rok k svému životnímu jubileu. Po zrušení všech jarních kulturních projektů z důvodu epidemie covidu-19 se tak dobříšská výstava vlastně stane premiérou této výstavní kolekce obrazů.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve výstavním sále KD Dobříš od 17:00 hod. a výstava zde potrvá do 10. října 2021.

OTEVŘENO:

 • pondělí–čtvrtek 8:30–16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle 14:00–16:00 hod.

VSTUPNÉ:

 • Vstup zdarma!

17. září -  United Flavour – Here to Stay Tour - koncert

Mezinárodní skupina United Flavour přichystala v r. 2019 velký comeback, který dosti zásadně přibrzdila epidemie covidu-19. Bohužel i my jsme museli jejich plánovaný koncert třikrát zrušit a doufat, že tento zářijový termín se nám snad už podaří realizovat, abychom právě s touhle skvělou kapelou otevřeli podzimní šňůru koncertů v KD. Nepochybujeme o tom, že svou energií konečně naplní už dlouho prázdný a nevyužitý sál KD.

United Flavour je energií nabitá kapela, která servíruje moderní mix reggae, hiphopu, r’n‘b či world music a zaručuje divokou hudební show. Za tvorbou United Flavour stojí charismatická španělská frontmanka Sista Carmen a producent a baskytarista Djei Gogo, původem z Pobřeží Slonoviny. Za více než 15 let existence odehráli stovky klubových i festivalových koncertů v Čechách a zahraničí. Skupina hrála po boku světových hvězd jako Manu Chao, Shaggy, Max Romeo, Buju Banton, Israel Vibration, Gentleman a další.

Ještě v roce 2019 vypustila kapela nový singl Candela, na kterém hostují slovenští Medial Banana. Posléze přestavili klip k singlu No Voy A Cambiar z jejich nového alba Here To Stay (2020), na němž spolupracovali s předním španělským zpěvákem Morodem, který kombinuje vlivy jamajské hudby a hiphopu. Poslechněte si a přijďte!

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ: Společenský sál KDod 20:30 hod.

VSTUPNÉ:

 • 250 Kč (předprodej)
 • 280 Kč (na místě)

Předprodej vstupenek od 1. září 2021 v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

V ŘÍJNU VÁS ZVEME NA:

KONCERT MĚSTA DOBŘÍŠE: Nezmaři a Sdružení symfoniků SOČR

 • 2. října 2021 od 19:00 hod.
 • zámek Dobříš

Během společného koncertu zahrají Nezmaři to nejlepší ze svého repertoáru, kvintet skvělých muzikantů ze SOČRu je doprovodí, a navíc zahraje ukázky z nejznámějších muzikálových a filmových melodií.

Folková skupina NEZMAŘI byla založena počátkem roku 1978. Je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika. Za léta aktivního koncertování kapela posbírala všechna možná ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. Od roku 2002 působí Nezmaři v nezměněném složení Pavel Zajíc, Pavel Drengubák, Tonda Hlaváč a Šárka Benetková.

Sdružení symfoniků SOČR je těleso opravdu excelentních muzikantů, členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří doprovázeli řadu světových es, jako jsou Ennio Morricone nebo Andrea Bocelli.

Členy sdružení jsou: Ludvík Sklenář – housle, Saša Kopka – housle, Anna Šimková – viola, Pavel Barnáš – violoncello, Jarka Tajanovská – hoboj.

Koncert města Dobříše je malým poděkováním zdravotníkům a členům složek integrovaného záchranného systému města Dobříše za jejich obětavou činnost v době pandemie.  Pořádá město Dobříš a Kulturní středisko Dobříš ve spolupráci se Správou zámku Dobříš.

Vstupné pro veřejnost: 300 Kč

Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš od 15. září 2021.

DÁLE NA ŘÍJEN PŘIPRAVUJEME:

7.–9. října - Podzimní divadelní festival ochotnických souborů

14. října – 14. listopadu - Výstava Kateřiny Smolíkové

 • Sklo a malba, světlo a barva

21. října - Horkýže Slíže

 • koncert

30. října - Podbrdské národní divadlo Dobříš

 • PREMIÉRA divadelní hry Milana Kudery Jakub a jeho pán

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš