Dnes je středa 8. červenec, svátek má Nora.

Náš region

Známe program kulturního domu Dobříš v září a plánované akce na říjen

přidáno: 26. 08. 2019

Vernisáž výstavy, koncert nebo divadelní komedie s předními českými herečkami. Pročtěte si jaké kulturní akce na první poprázdninový měsíc chystají v kulturním době v Dobříši a rezervujte si místa ve svých diářích…

11. září 2019

Vernisáž výstavy: Anatolij Ključinskij, Petra Bouška Kvapilová - Náš svět (obrazy, sochy, enkaustika)

Dva pohledy na svět, dva názory, jedno společné: VÁŠEŇ PRO UMĚNÍ. Rusko-kazašský mistr a česká malířka propojili svoje umělecké světy, aby tak hledali a nacházeli společné principy tvorby. Ve svých dílech ukazují křehkost i sílu, vášeň i něhu, světlo i temnotu, chaos i řád. Vernisáž hudebně doprovodí: Petr Vašíček /Berlin - klavír, Eduardo Garcia Salas/Lleida - housle. Úvodní slovo pronese starostka města, paní Jana Vlnasova a Anatolij Kljucinskij.

Vernisáž se uskuteční ve středu 11. září 2019 od 18:00 hod. a potrvá do 6. října 2019 ve výstavním sálu KD Dobříš. Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 - 16:00 hod.

Vstup zdarma!

13. září 2019 

Oswald Schneider - koncert

Víceméně v naprosté tichosti vydala jazzem, taneční muzikou i alternativou prosáklá stálice  Oswald Schneider  svou další nahrávku. Novinka Wald Schneid vychází patnáct let po posledním albu Dudytojz Werk (Indies, 2002) a jedná se o čtvrtou řadovou nahrávku. Za dlouhou dobu prošlo kapelou mnoho muzikantů, z nichž je třeba zmínit například Dana Šustru (Tichá dohoda), Filipa Nebřenského (Hm…, Sto zvířat) nebo Milana Caise (Tata Bojs). Současná sestava se drží již třináct let a tvoří ji zakladatelé Luděk Majer (kytara, zpěv) a Jan Kopecký (klávesy), dále Ivana Stanislavová (zpěv), Ondřej Schicker (baskytara), Miloš Sojka (bubeník) a Joe Kučera (saxofon).Wald Schneid zpestřují kromě klasické nástrojové škály například sitár nebo elektronické bicí. Stejně jako členové kapely, tak i jejich umělecký výstup stojí tak trochu mimo jakékoliv současné (a možná i minulé) trendy. Naplňují tak krédo jedinečnosti – ať už jde o svébytný zvuk nebo nezaměnitelné, charakteristické texty.

Koncert proběhne ve společenském sálu KD Dobříš v pátek 13. září 2019 od 20:30 hod.

Vstupné: 170 Kč (předprodej) a 200 Kč (na místě). Předprodej vstupenek v trafice U Davida od 2. září 2019. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

18. září 2019

Sněhurka - divadelní pohádka

Hraje ochotnický soubor Čenkov. Autor a režie Lída Boudová.

Představení se odehraje ve společenském sálu KD Dobříš ve středu 18. září 2019 od 18:00 hod.

Vstupné dobrovolné.

25. září 2019

Čarodějky v kuchyni - divadelní komedie

Co se stane, když osud svede dvě zralé ženy, které se dlouhá léta nenávidí, do televizní kuchařské šou? Urážky jsou pikantnější než připravované pokrmy, výpady ostřejší než chilli paprika, atmosféra hustější než bešamelová omáčka... Kdo koho utáhne na vařené nudli? Je špikovací jehla dobrá zbraň? Co "dobrého" si dámy naservírují? To všechno zjistíte v brilantní komedii kanadské autorky Caroline Smith. Víc než zábavná podívaná pro milovníky i ochutnávače kuchařského umění, která si tak trochu tropí smích z přemnožených kuchyňských reality show, je skvělou příležitostí pro herecký koncert dvou dam, jednoho mladíka a jednoho moderátora. Na Dobříši se v těchto rolích představí oblíbené české herečky Sandra Pogodová a Michaela Dolinová, nadějné herecké mládí, které zde reprezentuje Ladislav Ondřej či Vincent Navrátil a vše doplňuje Milan Duchek v roli moderátora Stevena. Režie: Roman Štolpa,

Představení trvá 120 min. s přestávkou KD Dobříš, středa 25. září 2019 od 19.30 hod. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš.

Cena vstupenky: 350 Kč (1. - 6. řada), 300 Kč (7. - 11. řada)


 

Připravujeme na říjen:

5. říjen 2019 Spirituál kvintet

Jednou budem dál aneb 30 let svobody. Slavnostní koncert k výročí sametové revoluce na zámku Dobříš. Hudební vzpomínání na sametovou revoluci a písně, které nám dávali naději.  Jednou budem dál, ....Slyším mlýnský kámen, ...Mojžíš, ...Až se k nám právo vrátí a další. Účinkují: Jiří Tichota, Zdena Tichotová, Veronika Součková, Dušan Vančura, Jiří Cerha, Jiří Holoubek, Pavel Peroutka.

Předprodej vstupenek (200 Kč/150 Kč) od 5. září 2019 v Informačním středisku Dobříš. Koncert pořádá město Dobříš ve spolupráci s Kulturním střediskem Dobříš a zámkem Dobříš.

6. říjen 2019 Sylva Krobová, Jan Jirucha a orchestr

Koncert k nové desce Dívám se do noci. Výstavní sál KD, pořádá ZUŠ Dobříš k třiceti letům něžné, sametové - velvet revoluce! Koncert je věnován nedožitým 83 narozeninám Václava Havla.

Vstupné dobrovolné!!!

18. říjen 2019 Slet bubeníků

22. říjen 2019 Dialog dvou světů

Program s hercem Janem Potměšilem (pořádá MěK Dobříš ve spolupráci s KS Dobříš)

23. - 26. říjen 2019 Podzimní divadelní festival

autor článku: KD Dobříš – Jindřiška Kastnerová