Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Náš region

KD Dobříš v únoru: Neřež, světová bubenická show a další

přidáno: 30. 01. 2020

V únoru vládne programu v Kulturním středisku Dobříš hudba.

13. února 2020 - Vernisáž výstav - Jindra Kovaříková + Kryštof Kovařík: Ob generaci

Ve výstavním sále budete moci shlédnout obrazy a grafiky akad. malířky a dlouholeté pedagožky v oboru propagační grafika na SUPŠ v Praze Jindry Kováříkové-Cihelkové a jejího vnuka Kryštofa, s kterým v posledních letech úzce spolupracuje.

Účast na výstavách: Současná česká grafika - Mánes, Česká grafika - Waršava, Grafika - Galerie Husquarna, Švédsko, Koktejl - klášter v Oseku, Obrazy a grafika - Galerie Nora, Praha. Její tvorba je zastoupena v soukromých sbírkách v USA, Austrálii, Německo, Polsko.

Místo a čas konání: Výstavní sál KD Dobříš od 17:00 hod.

Výstava potrvá do 15. března 2020. Otevřeno pondělí – čtvrtek 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle 14:00 - 16:00 hod.

Vstup zdarma!

14. února 2020 - Skupina Neřež - Sázavský & Vřešťál - koncert folkrockové legendy

Kapela Neřež vznikla v roce 1998 jako pozůstatek kapely Jaromíra Nohavici. Jejím jádrem se stali Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský, zakládající členové skupiny Nerez. Na koncertě tak zazní největší hitz skupiny Neřež (V pořádku, Nad tebe není, Podivín aj.), samozřejmě i nejznámější písně původní kapely Nerez (Já s tebou žít nebudu, Za poledne, Černá voda, Do posledního dechu, Javor aj.). a a ktuálně zařadí i novinky z jejich posledního alba.

Zdeněk Vřešťál (akustická kytara, foukací harmonika zpěv), Vít Sázavský (akustická kytara, viola, zpěv), Robert Fischmann (flétna, perkuse, zpěv, Miloš Klápště - (kontrabas, zpěv)

Místo a čas konání: Společenský sál KD Dobříš od 20:30 hod.

Vstupné: 200,- (předprodej) a 230,- (na místě).

Předprodej vstupenek od 28. ledna do 13. února (12:00 hod.) v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, možná do 13.2. na tel.: 318 521 302.

16. února 2020 - TVOŘIVÉ ODPOLEDNE v Muzeu hraček Dobříš

Přijďte si vytvořit kouzelného jednorožce z recyklovaného kartónu a ovčího rouna. 

Místo a čas konání: Muzeum hraček Dobříš (zámek Dobříš) od 12:30 do 16:00 hod.

Cena: 20 Kč děti, 30 Kč dospělí. Materiál v ceně. 

18. února 2020 - Divadlo Loděnice - Brouk v hlavě - divadelní představení

Divadlo L.O.Ď. (L.oděničtí O.chotní Ď.ivadelníci) funguje v současné sestavě od roku 2011. Jeho nejnovější inscenací je nejhranější dílo francouzského dramatika Georgese Feydeaua patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob. Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem? Jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni? A kdo vlastně nasadil paní Marcele brouka do hlavy?

V hlavních rolích: Ondřej Schicker jako Viktor Emanuel Champsboisy alias Bouton, Dana Jarušková jako Marcela.Režie, scéna a úprava hry: Jarka Dušilová

Místo a čas konání: Společenský sál KD Dobříš od 19:00 hod.

Vstupné dobrovolné!

28. února 2020 - Miloš Meier - bubenická show Drumming Syndrome - "Drums'n'Rock'n'Metal Hits Tour"

Bubeník metalových Dymytry, Miloš Meier, vás zve na svůj bubenický one-man show projekt s názvem "Drumming Syndrome". Představí nový program, ve kterém zazní zejména osobitě upravené rockové a metalové světové hity, spousty bubenických sól a také filmové soundtracky. V rámci této tour očekávejte originální a nesmírně energické vystoupení. Vysoká hráčská technika a zkušenosti z hraní např. s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Supergroup.cz, Danielem Landou, BSP, nebo Gusem G. a jeho bubnování s tímto koncertem po celém světě dávají předpovídat výjimečnému hudebnímu zážitku. 

Místo a čas konání: Společenský sál KD Dobříš od 20:30 hod.

Vstupné: 210,- (předprodej) a 240,- (na místě).

Předprodej vstupenek od 4. února do 27. února (12:00 hod.) v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

PŘIPRAVUJEME NA BŘEZEN:

12. března 2020 - Expediční kamera - Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!

Každý rok přináší filmový festival Expediční kamera do dvoustovky českých a slovenských měst ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z celého světa i z domácí produkce. https://expedicnikamera.cz/filmy-2020/

13. března 2020 - United Flavour - koncert

Moderní mix reggae, world music, latiny a hiphopu servírovaný charismatickou španělskou frontmankou Carmen a pěti zkušenými muzikanty.

19. března 2020 - Karel Jerie - komics - vernisáž výstavy

27. března 2020 - Sto zvířat - 30 let - koncertní tour

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš