Dnes je čtvrtek 8. červen, svátek má Stanislava.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

KD Dobříš v lednu: Výstava dětských prací, Vojta Nedvěd a United Flavour

přidáno: 06. 01. 2022

Hledáte kulturní program na leden? Podívejte se, co se chystá v dobříšském kulturáku...

Původně plánovaná výstava Jitky Nejedlé (kostýmní tvorba a obrazy) byla bohužel na žádost výtvarnice zrušena z důvodu epidemických omezení. Hledáme náhradní termín. Děkujeme za pochopení. Povedlo se nám ale zajistit výstavu náhradní.

Novoroční výstava výtvarných prací dětí dobříšských škol (2. ZŠ, ZŠ Trnka a ZUŠ Dobříš)

Velmi operativně jsme po zrušení lednové výstavy oslovili dobříšské školy… a povedlo se…

Od 9. ledna tedy můžete navštívit výstavu výtvarných prací našich šikovných školáků, které ve výtvarné výchově vedou paní učitelky Adéla Zbíral z 2. ZŠ (obrázky), Františka Vandasová ze ZŠ Trnka (obrázky) a Veronika Guttenbergová-Hájková ze ZUŠ Dobříš (keramika).

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 9. ledna 2022 ve výstavním sále KD Dobříš od 16:00 hod. Výstava potrvá do neděle 6. února 2022.

OTEVŘENO:

 • pondělí–čtvrtek 8:30–16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle 14:00–16:00 hod.

VSTUPNÉ:

 • Vstup zdarma!

Písničky bratří Nedvědů – Vojta Nedvěd a skupina Tie Break

Vojta Nedvěd pokračuje v odkazu svého táty Františka Nedvěda a strýce Jana Nedvěda v pořadu „Písničky bratří Nedvědů“. Lidé přicházejí a bohužel i odcházejí, písně zůstávají. Nový pořad je složen z nezapomenutelných „Nedvědovek“, z tvorby Franty a Honzy Nedvěda, ale i od Vojty Nedvěda.

V současné době Vojtu Nedvěda doprovází Frantova doprovodná skupina Tie Break s muzikanty zvučných jmen, jako jsou Petr Kocman a Milan Plechatý. A s touto skupinou tak pokračuje v započatém díle. Uslyšíte ty nejkrásnější a nejznámější písničky bratrů Nedvědových, z nichž mnohé již zlidověly, např. Stánky, Růže z papíru, Jižní Kříž či Igelit. Chcete-li si odpočinout od denního shonu, budeme se těšit.

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ:

 • Pátek 14. ledna 2022 od 20:00 hod.
 • Společenský sál KD

VSTUPNÉ:

 • 350 Kč

Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš.

United Flavour – Here to Stay Tour

Mezinárodní skupina United Flavour přichystala v roce 2019 velký comeback, který dosti zásadně přibrzdila epidemie covid-19. United Flavour jsou energií nabitá kapela, která servíruje moderní mix reggae, hiphopu, r’n‘b či world music a zaručuje divokou hudební show. Za tvorbou United Flavour stojí charismatická španělská frontmanka Sista Carmen a producent a baskytarista Djei Gogo, původem z Pobřeží Slonoviny. Ještě v roce 2019 vypustila kapela nový singl Candela, na kterém hostují slovenští Medial Banana. Posléze přestavila klip k singlu No Voy A Cambiar z jejich nového alba Here to Stay (2020), na němž spolupracovali s předním španělským zpěvákem Morodem... Poslechněte si a přijďte! Věříme a doufáme, že se nám koncert po čtyřech zrušeních konečně podaří uskutečnit.

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ:

 • Pátek 28. ledna 2022 od 20:00 hod.
 • Společenský sál KD

VSTUPNÉ:

 • 250 Kč (předprodej)
 • 280 Kč (online na GoOut a na místě)

Předprodej vstupenek od 5. ledna 2022 v trafice U Davida a na GoOut.cz.

 

PŘIPRAVUJEME NA ÚNOR:

10. února - Vernisáž výstavy – Tomáš Hřivnáč

 • grafika, malba  

11. února - David Pomahač

 • koncert

autor článku: Jindřiška Kastnerová - KD Dobříš