Dnes je úterý 21. září, svátek má Matouš,
je Mezinárodní den míru.

www.hfad.cz/

Kostelem Nejsv. Trojice v Dobříši se dnes rozezní Argentinské melodie

přidáno: 12. 06. 2021

Po dlouhé odmlce je možné opět uspořádat benefiční koncert na podporu projektu obnovy dobříšských varhan. Přijměte pozvání jeho organizátorů a přijďte si dnes v pozdním odpoledni poslechnout nádherné Argentinské melodie.

"Dovolujeme si vás pozvat na benefiční koncert, který je pořádaný dnes od 16:30 hod. přímo v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Na programu jsou Argentinské melodie od Astora Piazzolla, Carlose Guastavina, Jorge Cardosa a Alberta Ginastera v podání Barbory Kubíkové – kytara, Petera Malého – tenor a Václava Žáka – violoncello,“ zve širokou veřejnost za sdružení pro obnovu dobříšských varhan pan Ivo Kylar.

Vstupné na koncert je dobrovolné.

Představení komorního ansámblu ve složení: Barbora Kubíková (kytara), Peter Malý (tenor) a Václav Žák (violoncello)

Tento komorní ansábl vznikl v roce 2020 u příležitosti uvedení písňového cyklu Petra Hanzlíka na festivalu Setkání s hudbou v Soběslavi. Kromě koncertu Argentinských melodií připravil ansámbl pod vedením Barbory Kubíkové také koncert písňové a komorní tvorby španělských a anglických autorů. Koncert Argentinských melodií byl sestaven na základě bohatých zkušeností interpretky s repertoárem, s nímž se představila na scénách v Česku i v zahraničí.

Barbora Kubíková

Barbora je rodačka z Českých Budějovic. Patří k nejvýraznějším talentům mladé kytarové generace. Na klasickou kytaru začala hrát už v šesti letech.

V roce 2019 absolvovala českobudějovickou konzervatoř ve třídě Patricka Vacíka a od téhož roku pokračuje ve studiu na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Weimaru. Je vítězkou několika národních i mezinárodních soutěží. Jako sólistka vystupovala s řadou předních českých a zahraničních orchestrů. Od roku 2017 spolupracuje se světoznámým argentinským tenoristou, skladatelem a dirigentem José Curou.

Peter Malý

Petr je sólista opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Pochází z Piešťan a jako mladý tenorista (student VŠMU v Bratislavě) nastudoval a ztvárnil na deset operních postav: Don Basilio (Le nozze di Figaro 2006), Don Ottavio (Don Giovanni 2011), Ivan (Der Zarewitch 2012), Don Pelagio (La Canterina 2012) nebo Milenec v Menottiho opeře Amelie al ballo. Mimo operní díla se Peter Malý věnuje i koncertní a komorní literatuře. V roce 2015 se stal laureátem mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Koncertní repertoár Petra Malého tvoří mimo jiné Händelův Mesiáš, Dvořákova Stabat Mater, Mozartovo Requiem a oratorium Josefa Haydna, Die Schöpfung.

Václav Žák  

Václav je koncertním mistrem na violoncello v orchestru opery Jihočeského divadla. Hru na violoncello absolvoval na ZUŠ v Českých Budějovicích ve třídě Rudolfa Weisse. Od třinácti let byl studentem na Vysoké hudební škole ve Vídni. Po maturitě na Česko-anglickém gymnáziu v Českých Budějovicích byl přijat na Vysokou hudební školu v Kolíně nad Rýnem do mistrovské třídy prof. Maria Kliegela, kde v roce 2009 úspěšně absolvoval

Je účastníkem mistrovských kurzů u Siegfrieda Palma, laureátem několika mezinárodních violoncellových soutěží a držitelem Ceny Bohuslava Martinů.

Jako sólista se několikrát představil i s Jihočeskou komorní filharmonií či Pražskou komorní filharmonií řízenou Jiřím Bělohlávkem. Orchestrální praxi získával dva roky v Europien Junge Filharmonie v Rakousku a jako sólový hráč působil posléze dva roky u Kölner Symphoniker.

 

Upozornění pro návštěvníky dnešního koncertu:

Pro účastníky koncertu platí dodržení předepsaných podmínek stanovených aktuálním nařízením vlády k ochraně obyvatelstva před rozšířením onemocnění covid-19 možnost prokázání.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.varhanydobris.cz)