Dnes je sobota 11. červenec, svátek má Olga,
je Světový den populace.

Náš region

Rodiče pozor! Informujte své děti o možném nebezpečí před nástupem do školy

přidáno: 30. 08. 2018

S koncem letních prázdnin se nezadržitelně blíží i začátek školního roku. Děti se budou muset připravit na změnu denního režimu. Malé prvňáčky čeká úplně něco nového, neznámého. Jako rodiče budete muset řešit také nové situace. Co vše dětem vysvětlit předtím než je pošlete samotné do školy?

Než pošlete své ratolesti samotné do školy, je nutné s nimi trasu, která by měla být co nejkratší, ale také nejbezpečnější, několikrát projít. Znovu a znovu vše vysvětlovat a procvičovat. Znalost některých dopravních značek, chození po chodnících nebo po správné straně vozovky, zásady přecházení přes přechody, to jsou základní informace, které by měli školáci jednoznačně znát. Během několika prvních týdnů, někdy i měsíců, je lepší děti do školy vodit nebo je alespoň svěřit sourozencům či starším spolužákům.

Upozorňujte děti neustále!

Děti také informujte o tom, že by neměly nosit klíče od bytu viditelně, pokud je mají zavěšené na krku, schovat je alespoň pod oblečení. Upozorňujte je, aby nenastupovaly s cizími lidmi do výtahů a vozidel, aby si od nich nic nebraly a raději s nimi vůbec nekomunikovaly. Nástup do školy přináší dětem spoustu náročných situací souvisejících s adaptací na školní prostředí, proto si zaslouží trpělivý přístup rodičů.

autor článku: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. | tisková mluvčí PČR Příbram