Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Varování meteorologů před ledovkou platí pro chodce i řidiče!

přidáno: 08. 01. 2021

Už včera večer vydali meteorologové varování před nebezpečím náledí. Potrápit by nás mělo do dnešního dopoledne a možná i v následujících dnech.

Výstraha před náledím je platná od včerejší 17:00 hod., kdy teploty začaly klesat pod bod mrazu. Hrozí tak nebezpečí úrazu v důsledku uklouznutí na chodnících a lze očekávat komplikace i v dopravě.

Vydané varování platí do dnešní 10:00 hod., ale podle meteorologů může náledí a zmrazky přetrvávat a opakovaně se tvořit i v dalších dnech.

Velký pozor by si měli dávat řidiči zvláště na postranních cestách a neošetřených silnicích, kde mohou nastat problémy a zvýšit se nehodovost. ČHMÚ doporučuje také sledovat dopravní zpravodajství a jezdit opravdu velmi opatrně.   

S maximální obezřetností by se měli pohybovat i chodci, starší nebo méně mobilní lidé by měli v tuto dobu vycházení ven omezit.

Řidiči pozor! Nezapomeňte si před jízdou pořádně očistit své auto. Zachránit vám to může život i peníze

Zákon řidičům ukládá přímo povinnost očistit od sněhu a ledu nejen registrační značku automobilu, ale také všechny jeho skla a odstranit z něj případné kusy ledu a nánosy sněhu. Kromě pokuty ve výši až 2 000 Kč (ve správním řízení 2 500 Kč) hrozí také příčina dopravní nehody. Padající sníh z aut a špatná viditelnost z vozu je totiž velmi nebezpečná. Ne zřídka bývá právě tato nezodpovědnost řidičů příčinou dopravních nehod.   

autor článku: redakce DA (zdroj: www.chmi.cz)