Dnes je neděle 24. leden, svátek má Milena.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region

Uzavírka Pražské ulice v centru Dobříše přijde na konci září

přidáno: 17. 09. 2020

Jak už dobříšská radnice informovala, na konci srpna byla hlavní ulice v centru města předána firmě ROBSTAV, která vyhrála výběrové řízení na její velkou rekonstrukci. Po předání, které proběhlo za účasti Krajské správy a údržby silnic, byl nyní dopracován návrh dopravně inženýrských opatření (DIO) a stanoveny konkrétní objízdné trasy jednotlivých etap celé rekonstrukce.

Už v srpnu místostarosta Dobříše Tomáš Vokurka upozorňoval, že bude třeba se připravit na omezení v průjezdu městem, bez kterého opravit Pražskou ulici nepůjde. Nyní se blížíme k zahájení I. etapy oprav a konkrétní podoba uzavírky je již známá.

UZAVÍRKA ulice Pražská od 29. září 2020

V předpokládaném termínu od 29. září 2020 do 25. ledna 2021 bude zahájena I. etapa velké rekonstrukce hlavního tahu centrem města - Pražské ulice. Ta bude nejprve uzavřena od náměstí Svobody (kostela Nejsvětější Trojice) až k místu Mírové náměstí (světelné křižovatky).

Chodníky podél Pražské ulice zůstávají průchozí

Chodníky podél silnice jsou samostatnými komunikacemi vedenými v pasportu komunikací města Dobříše jako místní komunikace IV. třídy. Uzavírka se jich netýká a zůstanou průchozí. Pouze je nutno dbát při jejich užití zvýšené opatrnosti z důvodu jejich přímé návaznosti na prostor staveniště a vyvarovat se vstupu do tohoto prostoru.

Více podrobných informací naleznete na webu města:

http://www.mestodobris.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=2796&id=480931&fbclid=IwAR1_oYp0xqll8_SYvtZxrx_K1EMaGcCzZTYs1J4wPSiOlvNz7PjmouHvo70​

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)