Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

bobcat.jobs.cz/vyroba/#volna-mista

Silnice z Dobříše do Rosovic je otevřena! Oprava mostu se povedla dříve

přidáno: 23. 11. 2020

Ve čtvrtek 19. listopadu 2020 proběhla úspěšná kolaudace mostu na silnici z Dobříše do Rosovic. Řidiči tak mohou touto cestou po dlouhé době opět bez problému projet. Na tuto opravu nyní navazuje uzavření silnice z Rosovic do Obořiště, kde probíhá oprava propustku.

Jak se povedlo most z Dobříše do Rosovic opravit dříve, než se plánovalo?

Podle původního plánu měla uzavírka silnice III. třídy z Dobříše do Rosovic trvat až do 30. listopadu 2020. Oprava mostu se tu však povedla dříve, a tak je již od pátku silnice opět otevřena.

Oprava mostu vyšla celkem na 4 726 766 Kč bez DPH. Jak probíhaly stavební práce a díky čemu se podařilo most opravit dříve, než bylo původně plánováno upřesňuje mostní technik KSUS Ing. Slavomír Kellner:

„Práce probíhaly dle stanoveného harmonogramu a už několik měsíců byla firma AVK Group v předstihu asi čtrnáct dní před stanoveným termínem dokončení. Zásluhu na tom mají pracovníci firmy a také stavbyvedoucí Ing. Petr Vaja a Technický dozor Ing Miroslav Blažek. Dovolím si touto cestou také poděkovat stavebnímu úřadu v Dobříši, který nám vyšel vstříc s termínem kolaudace a následnou uzavírkou silnice III/11418 z Rosovic na Obořiště.“

Na opravu mostu nyní navazuje oprava propustku z Rosovic do Obořiště

Na opravu silnice z Dobříše do Rosovic dnešním dnem navázala oprava propustku na silnici III. třídy z Rosovic do Obořiště. Přechodná úprava provozu tuto silnici zcela uzavřela do pátku 27. listopadu 2020.

autor článku: redakce DA