Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

www.hfad.cz/

Cyklohráček, Cyklovlak Cyklo Brdy i další rekreační vlaky opět vyjíždějí!

přidáno: 16. 04. 2021

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky, které spojují naše hlavní město s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů.

Stejně jako loni vyjedou vlaky například do Posázaví, Brd, na Kokořínsko nebo do Českého ráje. Novinkou letošní sezony je Lužickohorský rychlík, který pojede z Prahy přes Mladou Boleslav, Bezděz a Českou Lípu a Jedlovou do Mikulášovic.

Již od zítřka se tak opět zahajujeme provoz tzv. sezónních vlaků do turisticky atraktivních destinací v Praze i Středočeském kraji. Každou sobotu, neděli a státní svátky vás až do začátku listopadu svezou tyto tradiční výletní vlaky Českých drah a KŽC Doprava:

  • Cyklovlak Cyklo Brdy
  • Výletní vlak Český ráj
  • Kokořínský rychlík
  • Posázavský motoráček
  • Lužickohorský rychlík (z důvodu výluky na trati vyjede o den později)
  • Rakovnický rychlík

Cyklohráček zahájí svou osmou sezonu

Každou sobotu, neděli i státní svátky vás až do konce října opět dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. I letos se s ním podíváte na nejhezčí pražskou železniční trať – tzv. Pražský Semmering, odkud se přes Jinonice, Cibulku a Zličín dostanete do středočeské Hostivice a dále malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách, na rotundu sv. Petra a Pavla v Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Vlak během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum. Během první poloviny letošního roku Cyklohráček získá motorová lokomotiva řady 714 zbrusu nový pestrobarevný lak složený z barev jednotlivých hracích vozů.

Více informací o provozu vlaku najdete zde.

Výhodné integrované jízdenky PID

Ve vlacích platí kromě tarifu jednotlivých dopravců také Tarif PID, díky kterému je možné kombinovat na jednu jízdenku jak vlak, tak i návazné autobusy nebo pražskou MHD. Při cestě po Středočeském kraji je možné využít také výhodné jednodenní jízdenky v celosíťové verzi včetně Prahy za 240 Kč nebo jen so 4. tarifního pásma za 160 Kč. Pro majitele předplatních jízdenek pro Prahu nabízíme také doplatkovou celodenní jízdenku pro vnější pásma za 150 Kč.

Jízdní řády jednotlivých rekreačních vlaků zde

Bližší informace naleznete v nejbližších dnech na stránkách www.pid.cz, na stránkách dopravce ČD www.cd.cz či v internetovém vyhledávači jízdních řádů IDOS www.idos.cz

autor článku: redakce DA (zdroj: www.pid.cz)