Dnes je sobota 24. říjen, svátek má Beáta.

Náš region

Rekonstrukce hlavní dobříšské silnice letos nebude! Proč?

přidáno: 21. 08. 2019

Dlouho očekávaná rekonstrukce hlavní silnice v Pražské ulici v úseku od kostela Nejsvětější Trojice, přes světelnou křižovatku až po ulici Fričovu se v letošním roce realizovat nebude! Z jakého důvodu se oprava neuskuteční?

Rekonstrukce hlavní dobříšské silnice v Pražské ulici v úseku od kostela Nejsvětější Trojice, přes světelnou křižovatku až po ulici Fričovu byla plánována v letošním roce. Povrch silnice má být nově pokryt tichým asfaltem, který snižuje hluk z pneumatik vozidel. Z neočekávaných důvodů, kdy do zadávacího řízení nebyla podána žádná nabídka, k rekonstrukci vozovky nedojde. V současné chvíli bude muset být znovu vypsána veřejná zakázka a realizace rekonstrukce dobříšské silnice se tak posouvá. „Nové výběrové řízení zatím vypsáno není, podklady jsou připravené, čeká se na kontrolu soupisu prací od projektantů jednotlivých etap, které zajišťuje město. Poté bude s případnou aktualizací VZ vypsána,“ upřesňuje Martin Staněk, investiční technik z Krajské správy a údržby silnic.

Kdy k rekonstrukci silnice dojde? 

Podle informací z Krajské správy a údržby silnic by tak realizace měla odhadem začít začátkem stavebního období v roce 2020. Předpokládané celkové náklady jsou vyčísleny na více než 23 milion ů korun. Výše dotace činí 85% nákladů a zbytek finančního krytí rekonstrukce je z prostředků vlastníka silnice, tedy Středočeského kraje.

autor článku: redakce DA