Dnes je úterý 25. únor, svátek má Liliana.

Náš region

Pátrání po svědcích nedělní vážné dopravní nehody na dálnici D4

přidáno: 15. 01. 2019

Dvě těžce zraněné osoby a dvě lehce, to je výsledek dopravní nehody, která se odehrála v neděli 13. ledna v 6:35 hod. na dálnici D4 v katastru obce Nová Ves pod Pleší ve směru na Strakonice. Příslušníci policie nyní hledají svědky události, kteří v danou dobu místem projížděli a nehodu viděli!

Devětačtyřicetiletá řidička dostala na mokré a místy zledovatělé vozovce s vozem značky Seat smyk a narazila do středových svodidel, auto se poté otočilo kolmo v levém jízdním pruhu. Žena z automobilu vystoupila. Kolem jedoucí vozidlo zastavilo v připojovacím pruhu a spolucestující šel dotyčné pomoci. V ten moment přijel 42letý motorista ve voze značky Ford a čelně narazil do havarovaného auta, které bylo následně odhozeno do pravého připojovacího pruhu a přitom zřejmě srazilo obě osoby pohybující se po silnici. Žena byla letecky transportována do pražské nemocnice a muže s vážným poraněním odvezla sanitka. Řidič fordu a jeho spolucestující byli po ošetření v nemocnici propuštěni do domácího léčení. Hmotná škoda byla stanovena na 90 tisíc korun. Pět minut po události místem nehody projel další šofér, který nedobrzdil. Najetím do úlomků způsobil ještě další škodu, tentokrát ve výši 30 tisíc korun.

Příslušníci policie nyní žádají svědky události, kteří v danou dobu místem projížděli a nehodu viděli, aby se ozvali na telefon 974 879 503(251) nebo na tísňovou linku 158.

autor článku: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.