Dnes je úterý 28. červen, svátek má Lubomír.

dobrisskoaktualne.cz/nas-region/kulturni-zpravy

EDDA Cup: Závody automobilů do vrchu uzavřou silnici z Řevnic do Mníšku

přidáno: 11. 05. 2022

V sobotu 14. května 2022 se na silnici mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy uskuteční závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Silnice proto bude už od pátku uzavřena.

Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu

V sobotu 14. května se po loňské premiéře vrátí závodní automobily nezávislého seriálu závodů do vrchu EDDA Cup na trať mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy.

„Jezdci tohoto seriálu se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut. Bude je čekat náročná 3 800 metrů dlouhá trať s převýšením 197 metrů s novým, kvalitním povrchem. Startovat se bude za odbočkou k lesnímu divadlu, parkoviště závodních aut se bude nacházet na silnici za cílem,“ upřesňuje Jarda Malík za tým organizátorů v pozvánce na webu EDDA Cupu.

Silnice z Řevnic do Mníšku bude na 30 hodin uzavřena

Z důvodu konání závodu bude od pátku 13. května od 13:00 do soboty 14. května do 19:00 hod. uzavřena komunikaci č. č. II/116 mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy.

Objízdná trasa pro dopravu do 7,5 t:

Objízdná trasa je stanovena obousměrně z Mníšku pod Brdy přes Řitku, Všenory, Dobřichovice, Lety až do Řevnic.

Program závodu automobilů do vrchu EDDA Cup v Řevnicích

Program začíná v sobotu v 8:30 hod. první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka v půl jedné. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů. Plánovaný časový harmonogram se může operativně měnit podle průběhu závodu.

Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat! 

Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Jen tak lze zajistit bezproblémový průběh této organizačně náročné motoristické akce.

Podrobnější informace o závodu i celém seiálu EDDA Cup lze najít na stránkách www.edda.cz/mscrdovrchu, na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.

Na závodech by se měl objevit i tento krasavec. (zdroj foto: www.zpravyzmnisku.cz)

VIDEO z Řevničáku 2021

autor článku: redakce DA (zdroj: www.zpravyzmnisku.cz)