Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

www.hfad.cz/

V centru Dobříše dojde od soboty k dalšímu dopravnímu omezení!

přidáno: 22. 06. 2021

Centrum Dobříše už je nějakou tu dobu pro auta i chodce z velké části omezeno. Rekonstrukce hlavního průtahu městem je zřejmě ve své zásadní fázi, a tak dochází k dalšímu zásadnímu omezení dopravy. Řidiči i chodci budou potřebovat při pohybu v těchto místech notnou dávku trpělivosti. Vedení města žádá veřejnost o opatrnost a toleranci.

Velká rekonstrukce hlavního průtahu městem Dobříš byla zahájena v loňském roce na konc září. V první etapě stavebních prací byl uzavřen úsek od dobříšského zámku ke světelné křižovatce, v následující druhé etapě (v současné chvíli probíhající) byla uzavřena další část Pražské ulice od světelné křižovatky ke křižovatce u spořitelny. Nyní se chystají přípravy na třetí část oprav, které vyžadují další dopravní omezení.

Křižovatka u spořitelny bude částečně uzavřena

Od soboty 26. června budou probíhat stavební práce také na polovině křižovatky u spořitelny. Obousměrný provoz tady proto bude sveden do jednoho pruhu a bude řízen kyvadlově. Toto dopravní opatření zůstane podle vyjádření města platné až do ukončení druhé etapy oprav Pražské ulice.

„Prosíme všechny řidiče i chodce, kteří se budou v tomto místě pohybovat, o zvýšenou opatrnost, a hlavně o trpělivost,“ žádá vedení města Dobříše.

Proč je nyní nutné provoz v křižovatce u spořitelny omezit, vysvětluje starosta Pavel Svoboda: "Jakmile začne třetí část rekonstrukce hlavního průtahu městem, která se týká části silnice od spořitelny k evangelickému kostelu, dojde tady k obousměrné uzavírce celého tohoto úseku. Nyní je tedy potřeba polovinu křižovatky připravit na pokládku nového asfaltu, aby se tady ve chvíli zahájení třetí etapy oprav mohly otáčet autobusy."

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)