Dnes je neděle 25. říjen, svátek má Beáta.

Náš region

Dobříšský kruháč je upraven pro nové vysokokapacitní autobusy!

přidáno: 09. 08. 2019

Úprava prvního dobříšského kruhového objezdu probíhala v posledních týdnech, a to kvůli novým vysokokapacitním autobusům, které budou v rámci integraci autobusové dopravy umístěny na trase Praha – Příbram.

První kruhový objezd v Dobříši, v místě křížení ulic Partyzána Svobody a Plk. B. Petroviče, byl otevřen na podzim roku 2016. Ještě před jeho samotným zprovozněním se kruhový objezd stal terčem kritiky a hojně se začaly tvořit otázky, jakým způsobem budou tímto místem projíždět autobusy. Po několika zkušebním jízdách byl kruhový objezd lehce upraven a řidiči autobusů se s touto skutečností museli vyrovnat.

Po třech letech došlo k úpravě

V červnu letošního roku došlo v našem regionu k integraci autobusové dopravy. S tím také souvisí průjezd nových vysokokapacitních autobusů právě místem kruhového objezdu. Proto bylo potřeba po necelých třech letech okružní křižovatku upravit. Úpravu průjezdu pro velkokapacitní autobusy zajišťovala spol. Dokas Dobříš, s. r. o. a kruhový objezd se upravoval za provozu. Celková výše finančích nákladů byla stanovena na cenu 132.847,49 Kč s DPH.

Kruhový objezd v Dobříši po úpravě změnil svůj původní vzhled

autor článku: redakce DA