Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

www.amelie-zs.cz/

Chumelí a mrzne… Jaká je situace v obcích a na silnicích u vás?

přidáno: 08. 02. 2021

Už před víkendem nás meteorologové varovali před další změnou počasí. Výstraha upozorňovala veřejnost na ledovky a přívaly sněhu. Na Dobříšsku začínalo přituhovat během včerejšího dne, jaká je situace nyní?

V neděli pokryl zemi led a opatrnost byla na místě jak pro řidiče, tak pro pěší. K večeru pak na Dobříšsku začínal přechodně padat i mrznoucí déšť. Během noci tady napadlo i několik centimetrů sněhu a venkovní teploměry ukazovaly i k -10°C.

Výstraha meteorologů pro Dobříš a okolí

Příval nového sněhu můžeme očekávat ještě během dnešního rána, kdy může napadnout 7 až 15 cm, ojediněle i kolem 20 cm nového sněhu. Výstraha meteorologů platí do dnešní 9:00 hod. 

Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně Samozřejmostí a nutností jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Od zítra očekávají meteorologové silný mráz

Meteorologové na území Dobříšska očekávají od úterý až do čtvrtka silný mráz s teplotami v nočních hodinách místy pod -12°C. Toto předběžné varování budou v následujících hodinách ještě upřesňovat.  

Dejte vědět, jak to vypadá s počasím a sjízdností silnic u vás

Aktuálně vyráží mnoho z nás na cesty do práce a za jinými povinnostmi. Dejte nám vědět do komentářů pod tento příspěvek, jaká byla vaše cesta. Pomozte nám s informovaností a upozorněte ostatní řidiče i chodce na nebezpečné úseky, špatnou sjízdnost nebo naopak dobrou cestu z bodu A do bodu B.

Pod příspěvek na facebookovém profilu Dobříšsko aktuálně pak můžete vložit i foto nebo video přímo z místa. Děkujeme, že nám pomůžete informovat ostatní o aktuálním dění z našeho regionu.

autor článku: redakce DA