Dnes je čtvrtek 21. březen, svátek má Radek,
je Mezinárodní den zdravého spánku.

Náš region
Menubox
Restbox

Proč si obyvatelé obce Dubenec konečně oddychnou?

přidáno: 05. 10. 2017

Téměř pětikilometrový úsek dálnice D4 byl otevřen! Tak tahle věta určitě potěší všechny řidiče. Jak probíhalo slavnostní otevření a kdo má z otevření rozhodně tu největší radost?

Ve středu 4. října se slavnostně otevřel prodloužený úsek dálnice D4. Dlouho očekávaná výstavba prodlouženého úseku strakonické dálnice u obce Dubenec je po dvouleté stavbě u konce! S otevřením nového dálničního úseku končí také rekonstrukce mostu Skalka, většina řidičů si tak určitě konečně oddychne.

Komfortnější provoz po téměř 5 km nové silnici

Provoz tak od tohoto týdne bude veden, místo po dvouproudové silnice v obci Dubenec, po obchvatu, který má v každém směru dva pruhy. Navíc v prudkém stoupání směrem od obce Dubenec je přidán ještě třetí pruh. Nový úsek strakonické dálnice je přesně o 4,8 km delší. Cesta pro řidiče se tak stane komfortnější. „Cena stavby dle smlouvy je 417,5 mil. Kč (bez DPH),“ upřesňuje Jan Studecký, tiskový mluvčí ŘSD. Nejvíce si však určitě oddechnou obyvatelé z obce Dubenec, kde jim pod okny denně jezdili řidiči jak osobních, tak i nákladních automobilů.

Prodloužení dálnice předcházela rozsáhla rekonstrukce mostu

Od konce března letošního roku byl úsek u obce Dubenec zkomplikován také přestavbou mostu Skalka. Rozsáhlá rekonstrukce mostu byla spojena společně s prodlužovaným úsekem dálnice. „Výstavba probíhala bez komplikací. Současně se zprovozněním nového dálničního úseku dojde i k dokončení přestavby mostu Skalka a v místě se bude tedy jezdit již zcela bez omezení,“ dodává Jan Studecký, tiskový mluvčí ŘSD.

Slavnostní otevření nového úseku

Během středečního poledne proběhlo slavnostní otevření nového úseku strakonické dálnice, kterého se zúčastnil mimo jiné také Dan Ťok, ministr dopravy a Jan Kroupa, generální ředitel silnic a dálnic. Pro řidiče se pak úsek otevřel po 17. hodině.

Podívejte se, jak probíhalo slavnostní otevření nového úseku: 

autor článku: Kamila Paulová