Dnes je neděle 22. září, svátek má Darina,
je Mezinárodní den bez aut.

Náš region
Menubox
Restbox

Příští týden budou zahájeny opravy na silnici v lokalitě „Kostelíček“

přidáno: 25. 05. 2018

Kvůli opravám vozovky v lokalitě „Kostelíček“ musí dojít v příštím týdnu k potřebným omezením v dopravě. Kudy povede objízdná trasa a jak dlouho omezení potrvá?

Práce na hlavní silnici mířící do centra města by měly být zahájeny v příštím týdnu, tj. od pondělí 28. května. Konkrétně se jedná o opravy v úseku křižovatky ulic U Ovčína a Pražská.

Opravy potrvají přibližně týden

Dopravní omezení budou trvat přibližně jeden týden. „Jedná se o opravu části „krajské“ komunikace ve správě Krajské správy a údržby silnic Benešov (KSÚS). Jedná se o značně vyježděnou část krajnice, která je potřeba zpevnit,upřesňuje Miloslav Modlík, vedoucí Odboru místního rozvoje města Dobříše. Práce bude provádět vybraný dodavatel, Krajské správy a údržby silnic, společnost TS Silnice s.r.o. se sídlem Voznice – Chouzavá (Mníšek pod Brdy).

K jakým omezením v dopravě dojde?

V rámci oprav dojde k omezení dopravy. Jízdní pruh směrem do centra města bude zcela uzavřen a objízdná trasa povede přes silnici II/114 směřující do Staré Hutě. Jízdní pruh směřující k dobříšskému vlakovému nádraží bude pro řidiče zpřístupněn bez omezení. Zároveň nebudou řidiči moci z hlavní silnice zahnout do ulice U Ovčína.  Autobusy směřující do centra budou mít do „slepé“ ulice výjimku, při vjezdu z centra do „jednosměrky“ bude umístěno upozorněním na provoz autobusů. Řízení provozu bude řízeno pracovníky dodavatele.

autor článku: Redakce DA a Miloslav Modlík | vedoucí Odboru místního rozvoje města Dobříše