Dnes je čtvrtek 21. březen, svátek má Radek,
je Mezinárodní den zdravého spánku.

Náš region
Menubox
Restbox

Nové úsekové měření rychlosti: kdy dojde k jeho spuštění?

přidáno: 20. 12. 2017

V Dobříši si řidiči budou brzy muset dávat pozor již na dvě oblasti, kde se měření rychlosti vyskytuje. Do budoucna je počítáno s vybudováním i třetího úsekového měření. Kde si dát nyní na nové úsekové měření pozor a odkdy bude spuštěno?

Historicky první dobříšská instalace úsekového měření rychlosti proběhla 1. února roku 2016 v Pražské ulici. Tenkrát se během 11 měsíců, kdy bylo úsekové měření plně využíváno, vybralo na pokutách celkem 5 800 000 Kč. Město Dobříš se tak rozhodlo o instalaci dalšího úsekového měření ve městě, tentokrát v ulici Plk. B. Petroviče. Na podrobnější informace jsme se zeptali Markéty Čermákové, radní města Dobříše pro bezpečnost a správu majetku města.

Kamery byly instalovány v týdnu od 11. prosince, kdy dojde ke spuštění měření?

Dle smlouvy s vítězným uchazečem CAMEA, spol. s r.o. dojde ke spuštění měření od 1. 2. 2018.

Proč byla po úseku v Pražské ulici vybrána tato oblast na měření rychlosti? 

Na nedodržování rychlosti v ulici Plk. B. Petroviče město pravidelně dostávalo četné stížnosti obyvatel. Po zprovoznění prvního úsekového měření „u Bobcatu“ byla doručena „petice“ požadující vybudování úsekového měření v této lokalitě.

Bude řidičům ze začátku zohledňována nějaká možná tolerance?

„Sazebník pokut“ bude stejný jako v případě již téměř dva roky provozovaného úsekového měření Průmyslová, tedy nejnižší pokutu ve výši 500 Kč zaplatí řidič jedoucí 62 km/h. Do budoucna lze samozřejmě v odůvodněných případech, tedy pokud by se dopravní situace dostatečně nepřiblížila k zákonem stanoveným 50 km/h, zařízení nastavit přísněji.

Jaká pokuta řidičům za přestupek rychlosti hrozí?

Pokuty jsou odstupňovány podle míry porušení zákona od 500 Kč do 2000 Kč, a dále dle zásad správního řízení je přestupci, který dosáhne rychlosti 90 km/h a více, uložen zákaz řízení na dobu minimálně 6 měsíců.

Jsou plánována ještě další místa, kde by se měření rychlosti mohlo instalovat? Případně, která byste osobně Vy nejvíce doporučovala?

Do budoucna je zvažováno, opět na základě požadavků občanů v lokalitě žijících, další úsekové měření v ulici Příbramská.

autor článku: Kamila Paulová