Dnes je pondělí 25. březen, svátek má Marián.

Náš region
Menubox
Restbox

Nehody na dálnici u Dobříše: mokrá vozovka a divoká zvěř

přidáno: 14. 12. 2016

DIvoká zvěř a namrzlá vozovka komplikuje řidičům cestu po dálnici D/4. Vzniklé škody se vyšplhaly na desítky tisíc korun.

Dne 10. prosince v ranních hodinách se stala na dálnici D/4 v katastru obce Dobříš dopravní nehoda. Třiatřicetiletá řidička dostala v zatáčce na mokré vozovce vozidlo značky BMW do smyku a narazila bočně do kovových svodidel. Auto následně skončilo mimo silnici v náletových dřevinách. Automobil měl propadlou technickou prohlídku. Vzniklá škoda byla stanovena na 90 tisíc korun.

Už o prvním prosincovém víkendu řešili dopravní policisté na Dobříšsku tři nehody, kdy motoristé nezvládli jízdu na namrzlé silnici. Čtyřiatřicetiletý řidič havaroval v Nové Kníně, auto narazilo do ruční vodní pumpy. Škoda byla stanovena na 20 tisíc korun. Další dvě nehody se staly na dálnici. V katastru obce Voznice po smyku skončil vůz ve středových svodidlech. V tomto případě činila škoda 25 tisíc korun. V katastru obce Dobříš po nárazu do svodidel zůstal automobil v konečném postavení na střeše. Jeho řidička utrpěla lehké zranění a škoda se vyšplhala na 130 tisíc korun.

Zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu (u osobních vozidel nejméně 4 mm) jsou povinné od začátku listopadu do konce března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se během jízdy může na vozovce sníh a led vyskytnout. Zimní pneumatiky mají lepší záběr na sněhu a namrzlé komunikaci, lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou a díky nim se také vozidlo snadněji ovládá. Za ztížených povětrnostních podmínek je velmi důležité plně se věnovat řízení.

Divoká zvěř

V pondělí 12. prosince dopoledne vběhla na dálnici v katastru obce Nová Ves pod Pleší do jízdní dráhy vozu značky Škoda Octavia srna. Zvíře zůstalo na místě havárie usmrcené. Hmotná škoda činila 40 tisíc korun.

Od začátku roku do konce listopadu eviduje příbramský dopravní inspektorát celkem 251 nehod se zvířaty.

autor článku: Redakce DA (zdroj: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí P ČR Příbram)