Dnes je úterý 18. září, svátek má Kryštof.

Náš region
Menubox
Restbox

Zloděj odčerpal 14 litrů benzínu z nádrže zaparkovaného vozu

přidáno: 06. 10. 2016

Osobní automobil a moped se stal cílem neznámých pachatelů. První zloděj si vyhlídl zaparkované vozidlo v části Dobříše a odčerpal z něj pohonné hmoty. V neděli 2. října byl pak odcizen moped, který byl zaparkovaný před bytovým domem. I v tomto případě je pachatel v tuto chvíli neznámý.

Odcizená pohonná hmota

Pohonné hmoty odcizil neznámý pachatel z 29. na 30. září z osobního automobilu, který byl zaparkovaný v ulici Nad Papežem v Dobříši. Zloděj navrtal spodní část nádrže a odčerpal 14 litrů benzínu. Vzniklá škoda činí 3,5 tisíce korun.

Krádež mopedu

Dne 2. října byla na obvodním oddělení nahlášena krádež mopedu značky Karado, který se nacházel na volně přístupném pozemku bytového domu v Dobříši. Majiteli dopravního prostředku byla způsobena škoda ve výši čtyř tisíc korun. K události mělo dojít již začátkem září.

Odcizená osobní vozidla

Zdá se, že vozidla jsou za poslední měsíc cílem pachatelů, a to nejen v Dobříši. O víkendu 17. a 18. září byla odcizena dvě vozidla. První bylo zaparkované ze soboty na neděli na lesní cestě u Cholínského mostu. Jednalo se o Audi A6 Avant, r. z. 3AB 3132, modré barvy. Jeho majiteli vznikla škoda ve výši 80 tisíc korun.

Ve druhém případě vůz značky Volkswagen Golf stál na návsi v obci Chotilsko. Jeho hodnota činila deset tisíc korun.

autor článku: Redakce DA (zdroj: por. Bc. Monika Schindlová, DiS.)