Dnes je pondělí 18. březen, svátek má Eduard,
je Mezinárodní den nenávisti.

Náš region
Menubox
Restbox

Dobrá zpráva pro řidiče: tento týden končí jedno omezení na dálnici D4

přidáno: 21. 09. 2017

Všechny řidiče určitě potěší následující zpráva. Od úterý 26. září končí téměř půlroční omezení u Mníšku pod Brdy na dálnici D4. Mníšecký most bude konečně plně zrekonstruován.

Rekonstrukce mníšeckého mostu na dálnici D4 je konečně u konce. Řidiči si tak budou moci téměř po půl roce oddychnout a těšit se z plynulé jízdy.

Jaké stavební práce na mostu probíhaly?

Jednalo se o celkovou rekonstrukci mostu u Mníšku pod Brdy. Původní most byl zbourán. „Provedla se sanace opěr, vybudovaly se nové úložné prahy, závěrné zídky, mostní křídla, nová nosná konstrukce (dodatečně předpjatá betonová monolitická deska), nové odvodnění, vozovka, římsy,“ dodává Jan Studecký, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Kolik stavba stála?

„Smluvní cena stavby mníšeckého mostu činí 32,3 mil. Kč bez DPH,“ upřesňuje tiskový mluvčí ŘSD.

Rekonstrukce mostu byla rozdělena

Rekonstrukce mostu byla rozdělena do dvou fází. Nejdříve proběhla v termínu od 15. červenec 2016 do 15. prosinec 2016 rekonstrukce pravé poloviny mostu. Práce na levé polovině mostu začaly 3. 4. 2017, v současnosti probíhají poslední úpravy a stavba by měla být finálně dokončena 30. září 2017.

Kdy skončí omezení pro řidiče?

Omezení provozu na dálnici D4 související s rekonstrukcí mostu pro řidiče skončí v úterý 26. září. Do soboty 30. září však budou ještě probíhat dokončovací práce pod mostem.

autor článku: Kamila Paulová