Dnes je středa 20. únor, svátek má Oldřich,
je Světový den sociální spravedlnosti.

Náš region
Menubox
Restbox

Vloupání do obecních úřadů na Dobříšsku

přidáno: 18. 01. 2018

Policisté řešili dne 17. ledna vloupání do obecního úřadu v obci Voznice. Zatím neznámý pachatel zde odcizil během noci z uzamčeného prostoru finanční hotovost v řádu tisíců korun. Jak se následně ukázalo, na Dobříšsku to nebyl jediný případ.

Kdosi se pokusil vniknout ještě do dalšího obecního úřadu, tentokrát v obci Drevníky. Do vnitřních prostor se nakonec nedostal, ale poškozením dveří způsobil škodu ve výši tří tisíc korun.

Policista dopadl zloděje

Policista dopadl krátce po krádeži 26letého zloděje. Včera, dne 17. ledna, odpoledne si všiml v jednom příbramském obchodě, že dotyčný si pod bundu schoval nějaké věci v oddělní drogerie a poté prošel přes poklady bez zaplacení zboží. U východu z prodejny ho příslušník policie zastavil a zjistil, že pachatel má u sebe celkem osm ústních vod v hodnotě jednoho tisíce korun. Za obdobnou trestnou činnost byl muž již souzen a trestán. Nyní se bude zpovídat z trestného činu krádeže.

Zfetovaní řidiči

Přítomnost drog ve slinách, konkrétně marihuanu, zjistila policejní hlídka dne 12. ledna u 25letého řidiče. Silniční kontrola proběhla u obce Kojetín. Na místě byl muži zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. O pět dnů později policisté na Petrovicku zastavili 28letého motoristu. Orientační test byl u něj pozitivní na pervitin. Navíc měl propadlé řidičské oprávnění. V loňském roce bylo na příbramských silnicích zastaveno celkem 216 zfetovaných řidičů.

Obchodoval s marihuanou ve velkém

Až deset let pobytu za zamřížovanými okny hrozí 24letému dealerovi drog. Od roku 2012 prodával po Příbrami marihuanu, a to ve značném rozsahu. Prokázána mu je distribuce nejméně sedmi kilogramů cannabisu, za kterou měl utržit přes 800 tisíc korun. Jednoho svého odběratele, který pro něj nakonec také prodával konopí, dokonce vydíral. Chtěl po něm srovnat finanční záležitosti, a pokud tak neučiní, zapálí mu prý obydlí nebo auto. Těchto a dalších výhrůžek se poškozený velmi obával. Včerejšího dne si dotyčný vyslechl obvinění ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále z přečinu vydírání. Kriminalisté podávali podnět na jeho vzetí do vazební věznice.

autor článku: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. | tisková mluvčí PČR Příbram