Dnes je neděle 20. leden, svátek má Ilona.

náš regon
Menubox
Restbox

Tragédie v hříměždickém lomu. O život přišel dvacetiletý mladík

přidáno: 19. 07. 2016

Tragická událost se stala v sobotu 16. července v Kujalově lomu v Hříměždicích. Mladý muž skočil do vody z dvacetimetrové výšky. Nad vodu již ale nevyplaval.

Mělo to být pohodové užívání si prázdninové soboty. Namísto toho v hříměždickém lomu opět vyhasl jeden mladý lidský život. 
Zhruba dvacetiletý muž přišel o život, když skočil z výšky dvaceti metrů do vody salto. Nad vodu již ale nevyplaval. Mladíkovi na pomoc přispěchal kolemjdoucí amatérský potápěč, který ale přes veškéré své usílí tonoucího nemohl v hluboké vodě nalézt. Na místo byla okamžitě přivolaná záchranná služba, konkrétně se záchranné akce zúčastnili hasiči a potápěči z poříčního oddělení na Slapech. Bezlvádné tělo bylo potápěči vyloveno až po půl hodině. Svědek, který se jako první snažil mladého muže zachránit, skončil v příbramské nemocnici. Snažil se pomoci tak vehementně, že se dostal na pokraj svých sil a musel být ošetřen lékaři. 

Mladík neskákal poprvé

Dvacetiletý mladý muž neskákal z daného místa jen jednou. Před osudným skokem skočil do vody asi patnáctkrát a zkoušel různá salta. Co bylo příčinou jeho smrti ukáže až soudní pitva. Mladíkovi přátelé, kteří byli svědky jeho smrti, utrpěli obrovský psychický šok. Vyrovnat se s následky jim pomáhá policejní psycholog.

V hříměždickém lomu to není první smrt

V hříměždickém lomu se v posledních letech zabili dva mladí lidé.

První obětí byl 27letý muž, který skákal z výšky 20 metrů. Neštěstí se stalo 31. července 2010.
Druhým nešťastníkem byl 18letý mladík, který skočil „jen“ z 5 metrů. Stalo se tak 21. srpna 2012.

autor článku: Lenka Rücklová (zdroj: Bc. Petra Effenbergerová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje )