Dnes je úterý 25. září, svátek má Zlata.

Náš region
Menubox
Restbox

Do bříška: Pravé Mexico u Dobříše

přidáno: 09. 02. 2016

Dobrých mexických restaurací není moc, a o to příjemnější je, že jednu máme kousek od Dobříše v centru Staré Hutě.

Rodinná restaurace Mexico Pueblo má originální interiér a objednat si v ní můžete tradiční mexické speciality, jako jsou suverénně nejoblíbenější enchiladas v mnoha variantách, které si zákazníci sestavují podle své chuti. Další oblíbenou pochoutkou je Fajitas servírovaný na litinové pánvi, nebo sýrem plněné papričky Jalapeňos. Pro romantickou večeři je možné si objednat rozpálený kámen přímo na stůl a příprava masa je na samotném zákazníkovi. Taková malá grilovačka u stolu, která vás ještě více vtáhne do kouzla vůní i chutí mexické kuchyně.

A když mexické jídlo, tak k němu patří pravé mexické nápoje. V nabídce jsou dokonce i mexická piva Desperados a Corona. Pokud máte chuť na něco ostřejšího, tak vás Tequila Sunrise jistě nezklame a určitě vás navnadí na pálivé Chilpotle enchiladas s hovězím masem, což jsou pšeničné tortilly potřené chilpotle omáčkou a plněné hovězím masem, podávané s uzenou chilpote papričkou, navrch přelité salsou a omáčkou verde. K pitím si můžete dát třeba i výborné Mojito, nebo české točené pivo Granát či lahvovou Plzeň. 

Abychom se více dozvěděli o této stylové restauraci jménem Pueblo, sešli jsme se přímo s majitelem restaurace, s panem Čermákem.  

Pane Čermáku, co vlastně ve Španělštině znamená slovo Pueblo a kdy Vás napadlo si otevřít mexickou restauraci ve Staré Huti?

Ve Staré Huti proto, že žiju nedaleko odtud a mám to tu rád, i když jsem naplavenina, a to už čtvrt století. Mexická kuchyně zaujala hlavně moji exmanželku, která prošla školením u Mexičana, který nám dodnes dodává originální mexické ingredience. S bývalou ženou jsme si restauraci vybudovali od píky a mě nejvíce zaujala práce na interiéru, který jsme udělali podle mexické restaurace v Plzni, a to za vydatné pomoci jejího majitele.

 Vlastně náš interiér pak pojmenoval naši restauraci, protože jsme vnitřní uspořádání situovali do tvaru vesničky, kde Vám uprostřed stojí monumentální zdobený sloup, který má krásné mayské motivy a kolem jsou malé chatrče, ve kterých si mohou naši zákazníci pochutnat na našich specialitách. Takže Pueblo znamená vesnice. 

Mexická kuchyně je nesmírně universální a bohatá. Přímo svádí k improvizaci. Máte ve Vašem menu nějaké jídlo, které jste si sami vymysleli?

 My se spíše drželi klasických receptur. Pouze malé úpravy a někdy názvy jídel jsme trošku upravili jako třeba enchiladas Los Petos. To vymyslel zákazník Petr a máme tu pár takových podobných úprav.

V Listopadu 2010 byla tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Víte o tom a překvapilo Vás to?

Teď už to vím a určitě si to budu pamatovat, ale je třeba přiznat, že v Evropě se nevaří tradiční mexická kuchyně, ale Tex-Mex, což jsou jídla vycházející z mexické kuchyně a jsou populární na jihozápadě Spojených států, především v jižním Texasu. Je to upravená receptura, aby to bylo pro našeho zákazníka chutnější. Podávají se v mexickém stylu, a to hlavně s tortillami.

Čím byste chtěl nalákat naše čtenáře, kteří u Vás ještě nebyli, aby přišli ochutnat Vaše speciality?

Určitě zákazníkům nabízíme zajímavé menu, ze kterého si myslím vybere každý. Pro rodiny tu máme dětský koutek a v létě se také děti mohou vydovádět na naší trampolíně v přilehlé zahradě, kde máme 80 míst. Vítáni jsou i pejskové.

Můžete si u nás zarezervovat celou restauraci, kde mohu nabídnout 55 míst k sezení, což stačí jak na podnikové akce, rodinné oslavy či svatby. Věřím, že budete mile překvapeni, když nás navštívíte.

A na závěr se Vás zeptám, jaké jídlo Vy sám máte nejraději.

Smažený řízek se salátem, ale z toho co zajímá Vás, tak si rád i po dvanácti letech dám enchiladas v té ostřejší variantě.

Pane Čermáku, děkuji Vám za příjemný rozhovor a Vaší milé restauraci přejeme mnoho spokojených zákazníků.

Budete-li, mít cestu kolem, nebo jste delší dobu nebyli na dobré večeři, doporučujeme vám vřele navštívit tuto stylovou restauraci. Čeká vás bohaté menu, z kterého si každý vybere, krásný interiér, stylová mexická hudba a příjemná obsluha. Více informací můžete získat z oficiálních stránek restaurace nebo na facebooku.

Kde Mexico Pueblo najdete

 • Dělnická 35
 • 262 02 Stará Huť

Telefonní kontakt

 • 777 301 323
 • 607 872 165

Otevírací doba

 • pondělí - zavřeno
 • úterý - 16.00 - 22.00
 • středa - 16.00 - 22.00
 • čtvrtek - 16.00 - 22.00
 • pátek - 16.00 - 24.00
 • sobota - 11.30 - 24.00
 • neděle - 11.30 - 22.00

autor článku: Erik Pergl