Dnes je pátek 19. duben, svátek má Rostislava.

www.hfad.cz/
Menubox
Restbox

Vánoční výstava, která vykouzlí úsměv

přidáno: 29. 11. 2017

Co vykouzlí větší úsměv než pohled na dětskou šikovnost a tvořivost? Nepochybně nějaký ten dobrý skutek. A že o Vánocích by se měly plnit dvojnásob. Proto jsme se letos v Muzeu Dobříš rozhodli pojmout vánoční výstavu trochu jinak a zvládnout obojí.

Namísto betlémů a tradičních vánočních ozdobiček vám představíme originální díla žáků výtvarných oborů Základní umělecké školy Dobříš a také netradiční dekorace vyráběné v textilní dílně Rukama Nohama Farní charity Starý Knín.

Výstavu zahájíme vernisáží 4. prosince v 16:00 hod. za doprovodu baletek ze Základní umělecké školy Dobříš. Výrobky textilní dílny Rukama Nohama budou v čase vernisáže prodejné, a tak si budete moci vybrat z celé škály ručně vyrobených dekorací, přičemž koupí těchto výrobků podpoříte dílnu Rukama Nohama, která nabízí pracovní příležitost sociálně znevýhodněným lidem.

Ve dnech 14. a 15. prosince a 21. a 22. prosince vždy od 8:00 do 14:00 hod. budou navíc pro tvořivé děti otevřeny vánoční dílny, kde si každý bude moci vyrobit vlastní ozdobičku z drátků a korálků pod odborným vedením paní Aleny Marešové a Lenky Slavíkové.

Přijďte v tomto vánočním období potěšit krásnými výrobky nejen své oko, ale třeba i své blízké, které můžete obdarovat originálním dárkem. Těšíme se na vás!

autor článku: Mgr. Iveta Šedivá| Muzeum Dobříš