Dnes je sobota 20. duben, svátek má Marcela,
je Mezinárodní den svobody tisku.

www.hfad.cz/
Menubox
Restbox

Tipy kam za únorovou kulturou

přidáno: 30. 01. 2018

Únor jednoznačně vede počtem pořádaných plesů. Co ale vyrazit i na jiné akce? Pojďte se podívat na souhrn akcí, které nás v únoru v Dobříši a okolí čekají.

Informace o aktuálně pořádaných akcí nejen na měsíc únor naleznete v naší rubrice Kalendář událostí. Pojďte si přečíst, jaké akce si můžete do svých kalendářů do konce února naplánovat.

 

Jednodenní akce

 • Valentýnské Tvořivé odpoledne 

Přijďte s dětmi v neděli 4. února od 12:30 do 16:00 hod. do Muzea Dobříš a vyrobte si dárek na Valentýna.

 

 • Dětský karneval

v Kulturním domě Stará Huť proběhne v neděli 4. února od 15:00 do 16:30 hod. karneval pro děti.

 

 • Výtvarná dílnička s Jíťou

Přineste si v pondělí 5. února od 12:00 do 17:00 hodin do Knihovny Dobříš vaši oblíbenou fotografii či obrázek a vytvořte si na ni originální rámeček. Vstup je volný a materiál zdarma.

 

 • Diskusní fórum

Přijďte ve středu 7. února od 17:30 hod. do Kulturního domu Dobříš říci svůj názor! Město Dobříš zve všechny občany na diskusní setkání s vedením města ve veřejném fóru nad tématy. V rámci večera budou témata rozdělena celkem do osmi tzv. stolů a to činnost města a fungování úřadu, životní prostředí, územní rozvoj a doprava, místní ekonomika a podnikání, sociální a zdravotní oblast, školství, volný čas, sport, kultura a cestovní ruch, děti a mládež (tzv. stůl mladých).

 

 

 

 

 

 • Echos of Pink Floyd

Pokud jste fanoušci kapely Echos of Pink Floyd, zkuste štěstí, získejte vstupenky a dorazte v pátek 9. února od 19:30 hod. do Kulturního domu Dobříš.

 

 • Masopustní průvod a Šibřinky pro děti

V sobotu 10. února pořádá Sokol Dobříš tradiční masopustní průvod pro rodiny s dětmi, poté bude navazovat pro děti program Šibřinky pro děti v sokolské tělocvičně.

 

V sobotu 10. února můžete také odpoledne dorazit na zábavný animační program do Skřítkova. Od 15:00 hod. tu bude pro děti bude připraven Veselou rodinou tříhodinový bohatý program. Těšit se můžete na soutěž o nejlepší masku, tvořivé dílničky, hry, tématický foto koutek a hlavně legraci. Vstupné je 110 Kč za díte a doprovod zdarma.

 

 • Beseda Likvidace Lepry

Beseda bude probíhat v neděli 11. února od 10:30 hod. v Pastoračním centru Dobříš s představiteli Arcidiecézní charity Praha a s pracovníky organizace Likvidace lepry. Hosty budou pánové, Stanislav Góra a Lubomír Hajas.

 

 • Přednáška Psychosomatika

Ve čtvrtek 15. února od 17:00 hodin proběhne v Knihovně Dobříš přednáška s Ing. Marií Chalupovou a Evou Maratovou. Na první přednášce Malé dobříšské univerzity v tomto semestru se dozvíte vše, co potřebujete vědět o leckdy prazvláštním vztahu mezi naší psychikou a tělem.

 

 • Vernisáž výstavy Jiří Čujan – come back

V pátek 16. února proběhne v Kulturním domě Dobříš vernisáž umělce Jiřího Čujana. Vystaveny budou fotografie a a k vidění bude také konceptuální sochařství. Výstava potrvá až do 18. března.

 

 

 

 

 

 • Tvořivé odpoledne v Muzeu hraček

V neděli 18. února od 12:30 hod. si budou moci děti do Muzea Dobříš přijít vytvořit hýbací zvířátka podle vystavených starých hraček.

 

 

 

 

 

Přijďte se s dětmi podívat na divadélko o Sněhurce do Skřítkova v neděli 18. února od 14:00 do 15:00 hodin. V rámci programu bude také připravena dílnička nazvaná „Pruhované panenky“.

 

Výcvikové středisko Doosan & Bobcat v Dobříši pořádá od pondělí 19. února do čtvrtka 22. února speciální akci pro zákazníky společnosti a nadšence. Čekají vás dynamické prezentace, noční show se stroji i prohlídky. Na Demo Days uvidíte praktickou ukázku strojů. Zákazníci mohou vyzkoušet stroje i jejich příslušenství pod vedením profesionálních školitelů a manažerů značkových produktů.

 

 • Scénické čtení v knihovně

Čtení pro děti proběhne ve čtvrtek 22. února od 17:00 hodin v Knihovně Dobříš. Přípravena bude pohádka Milióny koček. Půvabný příběh s krásnými ilustracemi. Scénické čtení je vhodné pro děti zejména od pěti do deseti let i jejich dospělé. Vstup volný.

 

 • Gabriela Beňáčková

Přijďte v pátek 23. února od 19:30 do Kulturního domu Dobříš na recitál světoznámé sopranistky Gabriely Beňačkové. V programu vystoupí společně s tenoristou Jakubem Pustinou a za klavírního doprovodu docentky Janáčkovy akademie múzických umění Marty Vaškové. Zazní hudba L. Janáčka, F. Chopina a árie z oper G. Verdiho, R. Wagnera, A. Dvořáka včetně legendární árie Rusalky.

 

 • Vernisáž Daniely Doubkové

Pastorační centrum Dobříš pořádá v neděli 25. února od 10 hodin vernisáž výstavy Daniely Doubkové nazvanou „Vytvořeno v kontextu“. Jedná se o výstavu papírových objektů, na které se budete moci přijít podívat až do 3. dubna.

 

Plesy:

 • Obecní ples

Obecní ples proběhne v Kulturním domě Stará Huť v sobotu 3. února od 20:00 hod.

 • Maturitní ples Gymnázia Dobříš

Dobříšské gymnázium pořádá v pořadí druhý maturitní ples v sobotu 10. února od 19:00 hod. v Sokolovně Příbram.

 • Ples MFK Dobříš 

Fotbalový klub pořádá ples v pátek 23. února od 20:00 hod. v Kulturním domě Stará Huť.

 • Florbalový ples

Sokol Dobříš pořádá florbalový ples v sobotu 24. února od 20:00 hod. v dobříšské Sokolovně.

 • Country bál 

V sobotu 24. února od 20:00 hod. v Kulturním domě Stará Huť.

autor článku: Kamila Paulová