Dnes je úterý 20. listopad, svátek má Nikola,
je Světový den dětí.

zamekdobris.cz/cs/
Menubox
Restbox

Dubnové akce v Dobříši a okolí přehledně

přidáno: 31. 03. 2017

Aprílový měsíc je nabitý akcemi a vyvrcholí samozřejmě tradičním pálením čarodějnic. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce a připravili jejich přehled. Stačí si jen vybrat a můžete vyrazit za kulturou, sportem, do společnosti či za zábavou. Pravidelně pro vás také doplňujeme náš kalendář událostí, kde naleznete aktuální seznam i základní informace.

JEDNODENNÍ AKCE

 • Koncert pro Trnku

Základní škola TRNKA Dobříš pořádá v sobotu 1. dubna koncert, jehož výtěžek bude věnovaný na rekonstrukci školy. Během hudebního večera zahraje jazzový quartet ve složení – Tomáš Liška (kontrabas), Tomáš Hobzek (bicí), Marcel Bárta (saxofon), Vít Křišťán (klávesy) a dále uslyšíte písničkáře Láďu Svobodu, kapelu Vrásky z lásky a sbor malých indiánů z TRNKY. Koncert začíná v 17:00 hod. v Kulturním domě Dobříš za dobrovolné vstupné.

 • Faschion Second Hand 3

Benefity pro prodávající i návštěvníky jsou připraveny na Fashion Second Handu v Příbrami, který se uskuteční v sobotu 1. dubna od 9:00 do 12:00 hod. v Základní škole, Příbram II. 

 • Výtvarná dílna s Jíťou

Městské knihovně Dobříš si můžete v pondělí 3. dubna od 12:00 do 17:00 hod. přijít vytvořit pěknou velikonoční dekoraci. Vstup je jako obvykle pro děti i dospělé volný a materiál je zdarma.

 • Kyberšikana

Ve středu 5. dubna pořádá RC Dobříšek přednášku s  Ing. Marií Novákovou, která se uskuteční v Městské knihovně Dobříš od 18:15 do 20:15 hod. Rodiče budou mít možnost, dozvědět se jaká nebezpečí skrývá svět kyberprostoru a na co by si měli dát pozor využívání médií svých dětí. Cena vstupného je 100 Kč a nutná je rezervace předem.

 • Zápis dětí do 1. tříd na 1. ŽŠ Dobříš

Ve čtvrtek 6. dubna a v pátek 7. dubna od 13:30 do 16:30 hod. probíhá zápis dětí do 1. tříd na 1. ZŠ Dobříš. K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Dostaví se i děti, které již měly odklad nebo o něj budou nyní žádat.

 • Zápis dětí do 1. tříd na 2. ŽŠ Dobříš

Ve čtvrtek 6. dubna a v pátek 7. dubna od 13:30 do 16:30 hod. probíhá zápis dětí do 1. tříd na 2. ZŠ Dobříš. K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Dostaví se i děti, které již měly odklad nebo o něj budou nyní žádat.

 • Den otevřených dveří pro seniory a občany města Dobříše na zámku

Zámek Dobříš mohou senioři a občané města Dobříše v pátek 7. dubna zdarma prohlédnout zámeckou expozici, francouzský park nebo navštívit správu zámku Dobříš. V Galerii JCM bude také k vidění pokračující výstava obrazů autorů Zdeňka Pátka a Petra Velebila.

 • Koncert Garage a Tony Ducháček

V pátek 7. dubnadobříšském kulturním domě zahraje legendární pražská rocková kapela, jejíž historie sahá až do roku 1979. Tenhle koncert si nenechte ujít!

 • Veselá módní přehlídka

Ve Skřítkově se v pátek 7. dubna od 17:00 hod. uskuteční Veselá módní přehlídka. V hlavním programu čeká hosty zábavná prezentace oblečení určeného především pro děti, slečny a ženy. Mezi hlavní partnery akce, kteří zde představí své zboží, patří firma TOUCHE, desénový obchod TakKam a sukýnky a šaty La petite Suzette. Vstupné v předprodeji je 90 Kč, na místě 120 Kč a děti mají vstup do Skřítkova za 40 Kč.

 • Dobříšský regionální trh

V sobotu 8. dubna budou zahájeny letošní dobříšské regionální trhy. Od 8:00 do 12:00 hod. v prostoru Náměstí Komenského můžete navštívit stánky regionálních výrobků a nakoupit nejen jídlo, ale i další věci pro váš dům i zahradu.

 • Jarní burza dětského zboží

RC Dobříšek pořádá v sobotu 8. dubna od 9:00 do 11:30hod. v Sokolovně „JARNÍ BURZU“.  Přijďte si vybrat oblečení, sportovní potřeby či jiné dětské věci pro nadcházející období nebo prodat to co už doma nepotřebujete.

 • Divadélko Romaneto: Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka

8. dubna od 15:30 hod. je pro děti připraveno divadelní představení v restauraci U Petrášku v Malé Hraštici.

 • První turnaj AGCB TOUR

V sobotu 8. dubna připravil areál Adventure Golf Club Budínek letošní první turnaj v minigolfu. Od 9:30 hod. si přijďte zahrát, podívat se nebo si jen posedět v příjemném prostředí u dobré kávy či dobrého jídla.

 • Den Země

Ve čtvrtek 20. dubna se přijďte oslavit Den Země, který má pro letošní rok téma – Stavby ve všech podobách. Od 10:00 do 16:00 hod. bude na hřišti B. Němcové v Dobříši připraven program pro malé i velké. Akci pořádá město Dobříš ve spolupráci s Gymnáziem K. Čapka Dobříš, Vodohospodářkskou společností Dobříš, spol. s. r. o., Colloredo-Mansfeld, spol. s. r. o., společnosti Energon Dobříš, Hnutím Brountosaurus a dalšími organizacemi.

 • Jarní koncert na zámku Dobříš – filmová hudba a francouzský šanson

V pátek 21. dubna jako hosté zahrají na dobříšském zámku Felix Slováček jr. a Marta Balejová. Vstupenky jsou již v předprodeji na Informačním středisku Dobříš.

 • Jarní běh pro zdraví

Běžecký amatérský závod pro děti a dospělé pořádá Sportovní klub Vlaška v sobotu 22. dubna od 14:00 hod. On-line přihlašování je již spuštěno!

 • Jarní Vernisáž v Památníku Karla Čapka

V sobotu 29. Dubna od 14:00 hod. proběhne slavnostní vernisáž a otevření nově upravených expozic Památníku Karla Čapka. Součástí programu bude zahradní koncert Jiřího Dědečka a tradiční občerstvení.

Pálení čarodějnic 31. dubna

 

VÍCEDENNÍ AKCE

 • Výstava „Tajemství spodniček“

Od 1. dubna do 30. května připravilo Muzeum rukavic Dobříš výstavu módních doplňků 80. let 19. století. Vernisáž výstavy s pestrým a atraktivním programem se uskuteční v sobotu 1. dubna od 14:00 hod.

 • Výstava „S vírou v srdci“

Výstava obrazů nejen s biblickou tematikou, avšak jistě pokaždé jako vyznání i výzva k hledání cest s Vírou, Láskou a Nadějí. Právě takovou výstavu připravila malířka a prozaička Eva Ova Pastoračním centru sv. Tomáše od 2. do 28. dubna a otevřena pro veřejnost bude vždy od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00 hod., případně po předchozí domluvě kdykoliv. Vernisáž se uskuteční 2. dubna od 10:30 hod.

 • Z knihovny do vesmíru

Od 3. do 12. dubna si můžete v Městské knihovně Dobříš půjčit knihu z tematické knižní výstavy či vyluštit kvíz o ceny. Připravena pro návštěvníky bude také speciální knihovní raketa.

 • Hornické muzeum Příbram

Hornické muzeum Příbram si od 4. do 30. dubna připravilo pro návštěvníky hned několik zajímavých akcí. V Památník Vojna Lešice připravilo muizeum výstavu současných umělců v Galerii OPE, neméně zajímavou výstavu na téma Husaři jedou připravili pracovníci muzea ve Skanzenu na Vysokém Chlumci a jak fungovala krejčovská dílna v 19. století se můžete podívat na výstave s názvem U mistra krejčího v Prostřední Lhotě v Muzeu Špýchar.

 • Výstava fotografií Pavla Rejska

V sobotu 8. dubna od 19:00 hod. se uskuteční v KD Dobříš vernisáž výstavy fotografií Pavla Rejska. Inspirací jsou tomuto dobříšskému fotografovi zejména umělecké osobnosti, především ty hudební či undergroundové, ale také ženy, přátelé, … prostě život kolem nás… Hudebním hostem zahajovacího večera výstavy bude kapela The Plastic People of the Universe. Na Dernisáži, která proběhne 30.4 od 16:00 hod. pak k ukončení výstavy zahraje Jiří Smrž.

 • Velikonoce ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Od 10. do 16. dubna bude ve Skanzenu Vysoký Chlumec připravena ukázka tradičních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží.

 • Herní víkend v knihovně

Víkend od pátku 14. do neděle 16. dubna patří v Městské knihovně Dobříš deskovým hrám. Připraveno je spousta deskových her, turnaje i krásné ceny. 

 • Velikonoce na zámku

Od 14. do 17. dubna můžete navštívit speciálně velikonočně laděné prohlídky na dobříšském zámku. Tyto prohlídky budou probíhat v rámci zámecké expozice, která je vhodná pro rodiny s dětmi na které čeká na konci prohlídky sladká odměna.

 • Týden Země

Od pondělí 17. do neděle 23. dubna organizuje město Dobříš Dobříšský „týden Země“ 2017. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi a školami město zajišťuje úklid veřejných prostranství i okolí města. Přidáte se?

autor článku: Denisa Havlíčková