Dnes je čtvrtek 21. březen, svátek má Radek,
je Mezinárodní den zdravého spánku.

www.hfad.cz/
Menubox
Restbox

Červnové akce v Dobříši a okolí přehledně

přidáno: 03. 06. 2017

Měsíc červen patří jednoznačně dětem a akcím věnovaným hlavně jim. Vybrali jsme pro vás opět ty nejlepší, které stojí za to navštívit a rozhodně se nebudou nudit ani dospělí. Další události také pravidelně doplňujeme do našeho kalendáře událostí, ve kterém je naleznete přehledně řazené. Nastartujte léto společně s celou rodinou a vyražte za zábavou. Přejeme vám krásné zážitky.

 

JEDNODENNÍ AKCE

V pátek 2. června od 19:30 hod. navštíví KD Dobříš v rámci Festivalu Americké jaro pianista Drew Petersen. Festival, který se v řadě míst po celé České republice koná již dvanáctým rokem. Představuje především začínající americké a české umělce a v současné době je největším projektem česko-americké kulturní spolupráce. Popáté se tento festival pořádá v dobříšském kulturním domě a také letos přivítá velmi atraktivního hosta. Vstupné na koncert je 100 Kč, zvýhodněné 50 Kč (důchodci, studenti, ZTP).

Pesoklub Dobříš ve spolupráci s městem Dobříš, zve všechny zájemce na přednášku Ing. Libuše Brychové na téma psích výstav. Přijďte si poslechnout úspěšnou reprezentantku na světových akcích, která má na svém kontě mnoho blyštivých úspěchů. Přednáška proběhne v neděli 4. června od 18:00 hod. v Městské knihovně Dobříš, vstupné formou konzerv pro psí útulek Dobříš.

pondělí 5. června od 12:00 do 17:00 hod. bude opět připravena v Městské knihovně Dobříš tvořivá dílna. Přijďte si s vyrobit krásnou dekoraci z drátu a kamínků. Vstup je volný a materiál je zdarma.

V pondělí 5. června od 18:00 hod. zve Město Dobříš širokou veřejnost k veřejnému setkání do KD Dobříš. Na programu tzv. „kulatého stolu“ bude tentokrát téma budoucnosti budovy bývalého kina a jeho využití v rámci propojení služeb Městské knihovny a dalších spolků. Přijďte říct svůj názor a ovlivnit další situaci jednoho z nejdůležitějších míst v našem městě.

RC Dobříšek proběhne ve čtvrtek 8. června od 19:00 do 21:00 hod. seminář s Mgr. Kateřinou Neubauerovou, DiS., která pomůže rodičům prvňáčků zodpovědět otázky týkající se vstupu do základní školy. Rezervace je nutná.

V pátek 9. června od 20:30 hod. navštíví KD Dobříš oblíbená kapela Schodiště, která vesele brázdí hudební „moře“ se svižným programem, který kombinuje písně z nejslavnějšího období s největšími vypalovačkami z desek Tanec a Roztoky a novinkového EP polokruh. Vstupenky pořídíte v předprodeji v Trafice u Davida. Cena vstupného v předprodeji je 170 Kč, na místě 190 Kč.

V pátek 9. června od 19:00 hod. se také Římskokatolická farnost Dobříš připojí k celorepublikové a také mezinárodní akci Noc kostelů. V kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši (u zámku) program s koncertem příbramského chrámového sboru Codex Temporis, čtení z Bible, ochutnávku mešních vín či prohlídku varhan.

Autoservis Euromaster Dobříš slaví 1. narozeniny a srdečně vás tak zve v sobotu 10. června na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, při kterém bude pro návštěvníky připraven bohatý program. V rámci dne návštěvníky čekají soutěže o krásné a hodnotné ceny, představení hybridního vozu Toyota a možnost zkušebních jízd, vystoupení dětí z Aerobik studia Orel Dobříš, animační program pro děti s klaunem Bobo a motoshow s Lukášem Petráčkem i další zábava.

Aneb Robin Hood v rozšířené verzi 2. repríza oprášené hry v podání místních ochotníků z Tyjátru Kuklík. V sobotu 10. června od 19:30 hod. KD Dobříš. Odchodné je dobrovolné.

Město Dobříš připravilo na sobotu 10. června akci pro děti ve věku od 4 do 12 let zaměřenou na dopravní výchovu a zvyšování bezpečnosti dětí v silničním provozu. Vezměte helmu a přijďte se s dětmi od 11:00 do 18:00 hod. podívat do areálu zimního stadionu V Lipkách. Pro děti zde budou připraveny drobné odměny i malé občerstvení. K dispozici je připraveno 8 dětských kol a 6 koloběžek. Vlastní kolo je samozřejmě povoleno.

Také v červnu se můžete těšit na regionální trh. Přijďte si nakoupit čerstvé regionální potraviny, poslechnout si příjemnou hudbu a užít si skvělou atmosféru, která na každém trhu panuje. Červnové trhy se konají v sobotu 10. června od 8:00 hod. na dobříšském tržišti za Kopáčkovým domem.

Sdružení pro obnovu dobříšských varhan spolu s římskokatolickou farností zve dne 11. června od 19:00 hod. všechny milovníky a příznivce vážné hudby na benefiční koncert pořádaný v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Příbramská filharmonie s příbramskými pěveckými soubory uvede písně od A. Dvořáka, Missu Brevis in C od Charlese Gounoda a Koncert pro dvoje housle a orchestr d-moll od J.S.Bacha. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z koncertu je určen na projekt obnovy dobříšských varhan.

Zámek Dobříš v rámci celorepublikového projektu chystá komentované vycházky francouzským parkem, které se budou konat v neděli 11. června. Během netradiční vycházky parku s průvodcem navštívíte také běžně nepřístupná a skrytá místa parku, oranžerii se zavlažovacím tunelem či pivovarské sklepy z 18. století. Ve francouzském parku je ke zhlédnutí také obora s Jelenci běloocasými. Začátky komentovaných prohlídek jsou naplánovány v 9:00, 10:30, 12:00, 13:00 a 15:00 hod. Jednotlivé vstupné činí 80 Kč a rezervace míst jsou nutné (tel.: 318 521 240, e-mail: info@zamekdobris.cz). Vstupné do parku bez výkladu pak činí pro jednotlivce 25 Kč, rodinné 75 Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let).

úterý 13. června pořádá Městská knihovna Dobříš jednu z již tradičních akcí. Poté, co se žáci 5. a 6. tříd místních základních škol seznámí s dobříšskými pověstmi, provedou je pracovníci knihovny v několika vybraných skupinách po místech, která jsou s dobříšskou mytologií spjatá. Pokud by byl zájem právě o tento program, knihovna je připravena akci uspořádat i pro veřejnost.

Ve středu 14. června bude Městská knihovna Dobříš patřit skautům. Připomenou si zde 110. výročí vzniku skautingu a stejné jubileum spisovatele, který je s tímto hnutím spjat od svých dvanácti let. Dospěl ve skautu, vedl skautský oddíl a propagoval ho po celý život. Jak jinak oslavit jeho narozeniny, než speciálním programem pro dobříšské skauty.

Ve čtvrtek 15. června připravuje Městská knihovna Dobříš již popáté program pro handicapované děti. Do knihovny v Dobříši přijede na výlet tentokrát celkem dvacet dětí z Jedličkova ústavu.

Ve čtvrtek 15. června od 17:00 hod. proběhne v Městské knihovně Dobříš poslední přednáška tohoto semestru MDU, ve které se můžete těšit na předprázdninovou inspiraci. Manželé Špillarovi, známí cestovatelé a autoři mnoha zajímavých cestopisů, vám představí zemi, o které stále víme dost málo. A jelikož Vietnamci do naší země patří již minimálně po dvě generace, není to škoda? Vstupné je 70 Kč a v ceně na váš čeká také káva nebo čaj.

V sobotu 17. června se na Zámku Dobříš uskuteční největší regionální akce pro rodiny s dětmi. Od 10:00 do 17:00 hod. bude pro návštěvníky připraven bohatý hudební a zábavný program se spoustou zábavy pro děti i dospělé. V hlavním programu vystoupení ikony dětské hudební scény v čele s Míšou Růžičkovou, celým dnem provede hosty šašek Vašek a chybět nebudou ani pohádková stanoviště se spoustou odměn pro děti. Připravené jsou také soutěže o další hodnotné ceny, tvořivé dílny, skákací hrad a spousta další zábavy. Cena rodinného vstupného je 290 Kč (2 dospělí a 2 děti), pro jednotlivce pak 90 Kč na celý den. 

Pesoklub Dobříš, ve spolupráci s městem Dobříš, zve všechny pískaře a jejich čtyřnožce na 3. ročník Haf Cupu!!!, který se uskuteční v sobotu 17. června od 9:00 hod. v areálu Sportovního klubu Vlaška. Těšit se můžete na zajímavé a zábavné soutěže, záludné kvízy, hodnotné ceny a na krásnou brdskou krajinu, kterou vede trať závodu. Vstupné je 150 Kč (na podporu psího útulku Dobříš), přihlášky a více informací naleznete na webových stránkách Pesoklubu Dobříš.

  • Slavnostní otevření nově vybudovaného Rákosníčkova hřiště - 18. června v Lipkách

Jak  asi  všichni  víme,  Dobříš  získala  na  základě hlasování Rákosníčkovo hřiště, které společnost Lidl  vystaví poblíž  sportovní  haly.  V současné době  již probíhají stavební  úpravy  pozemku a  dne  18. 6. 2017  od  10 do 17  hod. proběhne slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště. Na program společnosti  Lidl  pak v 18.00  hod. naváže město Dobříš svým hudebním programem. Jste srdečně zváni!

V neděli 18. června od 15:00 do 16:30 hod. pořádá RC Dobříšek CYKLOSTEZKU pro všechny tatínky s dětmi ke Dni otců. Vezměte svá kola, koloběžky, odrážedla, helmy, tatínky (i maminky) a vyrazte na trasu plnou zábavných úkolů. Pro každého malého účastníka a tatínka bude v cíli připravena malá odměna. Při vytrvalém dešti se akce nekoná. 

Chcete si vyzkoušet, jak vypadá život našich nevidomých spoluobčanů? Jaký je váš hmat, sluch nebo čich, když nevidíte? Jak si osladíte a vypijete kávu? Jak vypadá život uprostřed temnoty, můžete zjistit na benefiční akci Černobílý svět pro nadaci Bílá pastelka, která se bude konat 18. června v prostorách D-klubu i před divadlem A. Dvořáka Příbram. Budete si moci vyzkoušet černou kavárnu, běh s bílou holí, různé soutěže, ukázky výcviku vodících psů a mnoho dalšího. Celým dnem budou provázet hudební skupiny Origami, Pohoda blues, Roofers, Annanna´s, Bacha Baby a Ladies & Gentleman´s.

  • Obsluhoval jsem anglického krále

Ve středu 21. června od 19:00 hod. uvede příbramské divadlo oblíbený příběh Jana Dítěte, malého pikolíka, který jde za svým velkým snem. Prochází učňovským obdobím v časech první republiky, zažívá dramata druhé světové války a svůj život uzavírá v nelehkých časech budování socialismu v Čechách. Jeho dramatickou a nevšední cestu vylíčil ve známé novele Bohumil Hrabal svým nezaměnitelným a nádherným českým jazykem, typickým humorem i uměním paradoxu. To všechno ožívá i v dramatizaci I. Krobota a P. Oslzlého a naší inscenaci, ve které si roli hlavního hrdiny přímo před vašima očima předávají herci Viktor Kuzník, Pavel Batěk a Pavel Rímský.  Premiéra inscenace přichází v roce, kdy si připomínáme dvacáté výročí úmrtí Bohumila Hrabala. Slavného českého spisovatele, pábitele, který uměl cedit skutečnost přes diamantové očko inspirace…

Od začátku února 2017 probíhá v příbramském divadle Divácká anketa, ve které návštěvníci hlasují o herečku a herce roku 2016, neúspěšnější premiéře 2015-2016 a o zvláštním ocenění mimodivadelní akce. Její vyhlášení proběhne 21. června od 19:00 hod., při velmi úspěšném představení Obsluhoval jsem anglického krále. 

V úterý 27. června od 12:00 do 18:00 hod. pořádá Městská knihovna Dobříš líbeznou každoroční akcičku na trávníku před knihovnou (v případě nepříznivého počasí uvnitř). Přijďte si posedět na dece, nakoupit skvělé prázdninové čtení za pár korun či dokonce nabídnout k prodeji vaše vlastní, již nepotřebné knihy. Letos prý nakoupíte už za korunu! Nápoje a drobné občerstvení je na pikniku samozřejmostí. Děti a pejsci jsou na akci vítáni.

 

VÍCEDENNÍ AKCE

Od čtvrtka 1. června do středy 7. června organizuje Městská knihovna Dobříš velkou pátrací soutěžní hru po celém městě a tentokrát dokonce ještě dál. Vypečené úkoly, za které na vás čekají krásné věcné a knižní ceny, stojí za trochu námahy. Malé děti mohou soutěžit s dospělým doprovodem. Herní plány a více informací najdete v knihovně a na webových stránkách knihovny.

Od čtvrtka 8. června do soboty 10. června probíhá v Městské knihovně Dobříš seminář pro knihovníky, učitele i veřejnost. Těšit se můžete na zkušeného lektora Františka Zborníka, který si pro návštěvníky připravil práci v týmu. Čekat bude návštěvníky i doprovodný program.

Od pondělí 12. června do středy 14. června připravila Městská knihovna Dobříš program, během kterého dostanou prvňáčci za své celoroční úsilí nejen knihu, vydanou speciálně pro ně, ale dokonce i svůj vlastní klíč od knihovny.

Od 19. do 30. června připravila Městská knihovna speciální Dny námořníků. Přijďte si přivonět ke knihám, z jejichž stránek se slaná voda přelívá až na koberec dobříšské knihovny. Prázdniny volají a to je ten nejlepší čas pro tu správnou knížku.  

KS Dobříš a studenti Gymnázia Karla Čapka v Dobříši oznamují, že VÝSTAVA PRO RADOST bude zahájena 8. června od 18:00 hod. ve výstavním sále KD Dobříš a potrvá do 29. června. Otevřena bude vždy od pondělí do čtvrtka od 8:30 do 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, neděle od 14:00 do 16:00 hod.

„Od samého počátku své existence si lidé dopřávají málo radosti. Právě to je, oji milí bratři náš prvotní hřích. Chce se mi věřit jedině v boha, který umí tančit.“ Henri Matisse 

Muzeum Dobříš zve všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu exponátů ze stavebnice LEGO®, která bude zahájena ve středu 21. června a potrvá do 9. září v prostorách Muzea Dobříš. Náplní výstavy bude tématická expozice středověkých hradů, vesmírných brouků a UFO, část  sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, známá pod pojmem Lego Baby Primo, nebo vybrané edice z Lego City. Pro návštěvníky něžného pohlaví bude ke zhlédnutí část série Lego Friends a další zajímavé exponáty.

Zámek Dobříš připravil na červen do zámecké expozice zajímavou výstavu historických jízdních kol. Výstava bude probíhat v rámci zámecké expozice a potrvá od 15. června do 17. září. Vstupné je dle běžného ceníku. 

autor článku: Denisa Havlíčková