Dnes je čtvrtek 19. září, svátek má Oleg.

Kultura
Menubox
Restbox

Kam nejen za kulturou v druhé polovině prázdnin?

přidáno: 03. 08. 2018

Letní prázdniny se pomalu přehouply do své druhé poloviny. Kam vyrazit nejen o dovolené, ale také o víkendu pokud už vás koupání omrzelo? Přečtěte si o nejzajímavějších pořádaných srpnových akcí v okolí Dobříšska.

High Jump

Na devatenáctém ročníku závodů High Jump se i letos představí nejen skokani, ale návštěvníci se mohou těšit také na bohatý hudební program. Večer se o jejich zábavu postarají zvučná jména české, ale i zahraniční hudební scény. Každý si přijde na své, na výběr je z mnoha rozličných žánrů.

Letní kino – Čertoviny

V úterý 14. srpna proběhne další letní promítání v Kopáčkově dvoře, tentokrát se bude jednat o českou pohádku Čertoviny.

Mezinárodní kynologický festival CACIT Dobříš 2018

Svátek sportování se psi proběhne o prodlouženém víkendu 17. - 19. srpna letos na Dobříši už podeváté (celkově jde již o třináctý ročník této akce). Závodníci i diváci si již zvykli, že na Dobříši mají unikátní možnost vidět na jednom místě řadu sportů se psy v podání těch nejlepších dvojic z České republiky i ze zahraničí. Jako každý rok bude k vidění řada novinek a diváci si budou moci kromě sledování výkonů spoustu věcí i vyzkoušet „na vlastní kůži“.

Olympic v letním kině Nový Knín

V pátek 17. srpna proběhne v Novém Kníně, po červencovém koncertu Lucie Bílé, další koncert. Tentokrát se představí skupina Olympic. Koncert začíná od 20:00 hod. Pokud ještě nemáte své vstupenky zakoupené, můžete si počkat na soutěž,  kterou pro vás připravujeme na našem webu, budete tak moci vyhrát dvě volné vstupenky na tuto skupinu.

Cyklistický závod Cyklo-market Day by Night 2018

Day by Night je adrenalinový štafetový závod na horských kolech, který proběhne v sobotu 18. srpna. Jezdí se 7 hodin na 11 km okruhu. Během závodu máte možnost zažít jízdu za světla i za tmy. Mezi střídáním můžete doplnit síly, tekutiny i osadit osvětlení. Při Day by Night platí, že čím větší světelný tok vyvinete, tím můžete jet rychleji. Závod je náročný pauzami, které se ne vždy snadno rozjíždí. Nejrychlejší závodníci ale jedou pilu od začátku až do konce a jsou schopni ujet až 19 kol.

Pouťová soutěž v požárním útoku

Sbor dobrovolných hasičů ve Staré Huti zve na již tradiční XI. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku pořádaný v sobotu 18. srpna na hřišti TJ Stará Huť. Dětem budou k dispozici nafukovací a jiné atrakce, v areálu bude k dispozici občerstvení.

Vzpomínková akce v Kopáčkově dvoře

V úterý 21. srpna proběhne od 18:00 do 22:00 v Kopáčkově dvoře vzpomínková akce, v rámci které dojde od 22:00 k promítání filmu Pelíšky.

Pohádkový les v Libčici

Pohádkové odpoledne pro malé i velké, hudební produkce proběhne v neděli 19. srpna.

Tři Sestry  Dobříši

Ve čtvrtek 30. srpna od 18:00 hod. proběhne ve skateparku Dobříš za sportovní halou koncert skupiny Tři Setsry a to v rámci RadegastTour. Vstupenky je možné zakoupit v síti TicketStream. Vstupné v předprodeji stojí 350 Kč a na místě za vstupenku uhradíte 400 Kč. Vstup bude umožněn v 17:00 hod.

Venkovní divadlo v anglickém parku

Divadlo ToTeM a jejich hra na motivy indiánských mýtů, která nás zavede do daleké a dávné Ameriky. Dozvíte se, jak se z lovců stali zemědělci. Setkáme se s indiány, kteří objevili tajmství tří dcer Marky Země. Hra je vhodná zejména pro děti od 5 do 10 let, ale i pro dospělé - vegetariány i masožravce, indiány i bělochy. Délka cca 35 minut.

 

autor článku: Redakce DA