Dnes je sobota 20. duben, svátek má Marcela,
je Mezinárodní den svobody tisku.

www.hfad.cz/
Menubox
Restbox

Jaké kulturní akce nám v květnu vykvetou?

přidáno: 01. 05. 2018

Jaro už je v plném proudu a to znamená, že se nám na Dobříšsku blíží nejen neodmyslitelné tradiční Májové slavnosti, ale i mnoho dalších zajímavých a konečně i hlavně venkovních akcí. Jaké kulturní události si připravil měsíc květen se dozvíte v následujícím článku.

Prah-a-harP kvartet

V rámci hudebního festivalu Antonína Dvořáka se můžete ve středu 2. května od 19:00 hod. v kostele sv. Jakuba těšit na vystoupení kvarteta našich předních harfistek, jehož program je tvořen díly například Johanna Sebastiana Bacha a dalších světových skladatelů. 

Václav Hudeček na dobříšském zámku

Komorní koncert Václava Hudečka  jsme se již několikrát zmiňovali a tak ani tato osobnost nesmí chybět v našem kulturním přehledu. Koncert se bude uskuteční již tento čtvrtek 3. května od 19:00 hod. v Zrcadlovém sále na dobříšském zámku. Houslový virtuos bude doprovázen klavíristou Lukášem Kánským. Tento koncert bude hlavně připomínkou na první vystoupení, které se uskutečnilo na třetím ročníku již v roce 1971. 

Krajinou skal a hor

Do 4. května můžete navštívit výstavu fotografií z italských Dolomit a Českosaského Švýcarska od Jana Kováře. Vernisáž se koná v Pastoračním centru sv. Tomáše.

Dobříšská želva 2018

Ve dnech 5. a 6. května 2018 v Kulturním domě na Dobříši bude konat výstava Dobříšská želva. Výstava bude otevřena veřejnosti v sobotu od 14:00 do 18:00 hod. a v neděli od 10:00 do 15:00 hod. Návštěvníci se mohou těšit nejen na dobrovodný program v podobě výstavy historické techniky, ale i na besedu historikem Filipem Vojtáškem. 

Voznice Fest

V sobotu 12. května ve 12:00 hod. startuje v letním divadle Voznice soutěž hudebních kapel všech žánrů. Kapely zde mají jedinečnou možnost vyhrát natáčení videoklipů včetně střihu a postprodukce od Junek Film. Vstupné činí 100 Kč a platí se až na místě. 

Miro Pogran

Dne 13. května bude v Pastoračním centru sv. Tomáše v 10:00 hod. zahájena výstava Miro Pogran. Výstava potrvá do konce června.

Májový večer s Antonínem Dvořákem

V Zrcadlovém sále na dobříšském zámku se 13. května od 19:00 hod. bude konat Májový večer s Antonínem Dvořákem. K poslechu zahraje vokálně instrumentální soubor Muzica Podberdesis. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek půjde na obnovu dobříšských varhan.

Zdravá chůze pro zdravá záda

Pokud vás stále bolí záda a netušíte proč, tak přednáška od Jany Jarošové je určena právě pro vás. Přednáška se uskuteční 15. května od 18:00 hod. v Městské knihovně na Dobříši, vstupné je 40 Kč.

Islám po česku

Ve čtvrtek 17. května od 17:00 hod. se v Městské knihovně Dobříš uskuteční přednáška PhDr. B. Ostřanského z Orientálního ústavu, který vás seznámí s tím nejdůležitějším, co byste o islámu měli vědět a odpoví na všechny vaše otázky. Vstupné činí 60 Kč. 

Dobříšské Májové slavnosti

Jako každý rok se ani tento neobejde bez každoroční Májových slavností města Dobříše, které odstartují již 19. května od 9:30 hod. Můžete se těšit na velmi bohatý program, který bude situován nejen na náměstí, ale i za Kopáčkovým domem nebo na dětském hřišti u kina. Můžete se těšit na spoustu zajímavých hostů i na vystoupení různých spolků a oddílů přímo z Dobříše.

  

Koncert varhanní hudby

V rámci dobříšských Májových slavností se v Kostele Nejsvětější Trojice uskuteční varhanní koncert. Hodinový koncert začíná 19. května od 16:00 hod.

Beseda s Jardou Pavlíčkem

V Pastoračním centru sv. Tomáše proběhne 23. května od 19:00 hod. beseda s cestovatelem a polárníkem Jardou Pavlíčkem, zakladatelem československé antarktické základny Eco Nelson.

Noc kostelů

V pátek 25. května se v rámci akce Noc kostelů otevře návštěvníkům i dobříšský Kostel Nejsvětější Trojice. Ve 20:00 hod. začne probíhat volná prohlídka, během které můžete zapálit svíčku se svým přáním či poděkováním. Součástí programu bude i premiéra představení „Bůh je rozpálená pec plná lásky“, která byla vytvořena přímo pro dobříšské publikum.

Novoveské oslavy

V sobotu 26. května se v Nové Vsi pod Pleší uskuteční již 7. ročník Novoveských oslav aneb na Pleši to žije. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program, který začne ve 13:00 hod. a bude probíhat na fotbalovém hřišti a jeho okolí. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován Dětskému domovu Korkyně. 

Peter Nagy v Dobříši

Poslední květnový den si od 19:00 hod. ve sportovní hale v Dobříši přijdou na své fanoušci slovenského zpěváka Petera Nagyho, který vystoupí s kapelou Indigo. Cenové kategorie vstupenek se pohybují od 490 Kč do 790 Kč. 

autor článku: Natálie Matějková