Dnes je čtvrtek 19. září, svátek má Oleg.

Kultura
Menubox
Restbox

Kultura v červnu se představí především spoustou venkovních akcí

přidáno: 31. 05. 2018

Začíná nám první letní měsíc a krásně teplé počasí láká k tomu, abychom vylezli ven a užívali sluníčka. Proto se i mnoho akcí stěhuje z budov do parků, lesů nebo na hřiště.

Vanua2

V pátek 1. června od 20:30 hod. se mohou fanoušci legendární kapely Blue Effect těšit na nově vzniklou skupinu Vanua2, jejíž základ tvoří tři muzikanti z Blue Effect. Konkrétně je to bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš, do nové skupiny přibyl kytarista a zpěvák Yannick Tevi a kytarista Honza Ponocný. Jejich styl se nedá popsat jen jedním žánrem, protože jednou hrají pop, podruhé rock a pak dokonce i reggae. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v Trafice u Davida za 160 Kč nebo až na místě v Kulturním domě za 190 Kč.

Clarinet Factory

A máme tu další koncert, který se uskuteční v rámci hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Toto vystoupení velmi netradičního tělesa, jehož zajímavou vlastností je schopnost prolnutí klasické hudby a prvky dalších žánrů můžete vidět 2. června od 19:00 hod. v galerii Ludvíka Kuby v Březnici.

Příbram Food Festival

Akce, která se uskuteční v neděli 3. června od 10:00 hod. je opravdová lahůdka a to doslova, protože se jedná o druhý ročník příbramského Food Festivalu. Akce se zúčastní přibližně 10-12 restaurací, které budou soutěžit o titul nejlepší restaurace druhého ročníku v našem regionu. Kromě mnoha ochutnávek je připravený i doprovodný hudební program a pro děti bude připraven i skákací hrad, malování na obličej i dobroty jako zmrzlina a čokoláda. I letos se na akci bude platit groši, kdy se jeden groš rovná 30 Kč. Vstupné na akci je 30 Kč pro dospělé a pro děti je vstup zdarma.

Výtvarná dílna s Jíťou: Lodě k vodě

Pokud nevíte, jak pustit léto i do vašeho domu, tak pro Vás bude vhodná Výtvarná dílna s Jíťou, která se uskuteční 4. června od 12:00 hod. v Městské knihovně Dobříš. Tentokrát Vás Jíťa naučí, jak si složit a vyzdobit lodičku. Vstup a materiál jsou zdarma.

Zahradní slavnost dětského domova Korkyně

Kdo z Dobříšska by neznal památník Karla Čapka ve Staré Huti? Přinášíme Vám důvod, proč se tam 3. června ve 14:00 hod. podívat, bude se tam totiž konat zahradní slavnost na kterou Vás zve dětský domov Korkyně. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program, který zahrnuje šermířské vystoupení i různé soutěže a hry.

Šíleně smutná princezna

Dramatický kroužek z 1. ZŠ Dobříš si připravil zpracování pohádky Šíleně smutná princezna, na které Vás zve 4. června od 16: 00 hod. Představení se bude konat v budově „Staré“ školy.

Česká duchovní hudba

Dne 7. června se od 19:00 hod. bude konat v kostele Nejsvětější Trojice koncert souboru Čeští Madrigalisté. Vstupné na akci bude dobrovolné a výtěžek půjde na obnovu dobříšských varhan.

Dvořákovo requiem

Ve čtvrtek 7. června od 19:00 hod. zazní na Svaté Hoře u Příbrami poslední skladby letošního ročníku hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Dvořákovo Requiem, které bude pod taktovkou Debashishe Chaudhuriho uslyšíte v podání Pražské komorní filharmonie a mnoha sólistů (Ester Pavlů, Josef Moravec, Martin Gurbala a další).

Doma u Hitlerů

V kulturním domě na Dobříši, tedy v prostorách bývalé synagogy, se můžete 7. června od 19:30 hod. těšit na 2. reprízu divadelní hry v podání Podbrdského národního divadla. Hra se skládá ze šesti mini-příběhů, které spojuje jedna postava – Adolf Hitler.

Muzejní noc v Památníku Karla Čapka

Dne 9. června bude od 20:00 hod. v Památníku Karla Čapka Muzejní noc na téma Čapkovské pohádky. Na začátku akce proběhne komentovaná prohlídka domu a poté se podíváte i do zahrady, kde se můžete setkat s vílami a strašidly. Vstupné je zdarma, ale je nutná předchozí rezervace.

Tvořivé odpoledne – Svatojánské bytosti

V Muzeu hraček na Dobříši se budete moci 10. června od 12:30 hod. podílet na přípravě jedné z nejmagičtějších nocí roku – svatojánskou noc. Společně si připomeneme tradice spojené s touto nocí spojené a vyrobíme si například svatojánského broučka nebo vílu. Vstupné je pro děti 20 Kč a pro dospělé 30 Kč.

Vivibarefoot 7 rybníků swimrun

Další červnová akce je hlavně pro sportovce, protože v sobotu 16. června ve 13:00 hod. v areálu Sportovního klubu Vlaška odstartuje multisportovní závod, kde se střídá běh a plavání. Závodníci trasu překonávají vždy ve dvojici a z bezpečnostních důvodů je pár ve vodě spojen lanem. Vzhledem k častým přechodům mezi vodou a souší sportovci většinou plavou v běžeckých botách. Nezapomeňte, že veškeré vybavení, které si s sebou vezmete, musíte donést až do cíle.

Cyklostezka aneb Tátové jsou IN

Pokud nevíte, jak tento rok oslavit Den otců, tak pro Vás máme jednu nápovědu… Sedněte na kolo, odrážedlo, tříkolku či koloběžku a 17. června se od 15:00 hod. zúčastněte Cyklostezky, která bude začínat i končit v SK Vlaška. Vstupné na akci je dobrovolné.

Family Fest

Existuje velké množství různých festivalů a všechny jsou zaměřeny na nějakou skupinu lidí. Některé skupiny o sobě dokonce prohlašují, že jsou jedna velká rodina, ale přiznejme si, že na některé není moc dobrý nápad brát děti. Ale 23. června od 9:00 hod. odstartuje na Novém Rybníku festival, kde se sejde opravdu celá rodina a celá rodina se bude díky bohatému programu dobře bavit. Vstup na akci je zdarma.

Piknikový knižní bazar

Další akce je takový krásný sen pro milovníky knih. Dne 26. června od 12:00 hod. odstartuje před Městskou knihovnou Dobříš další ročník Piknikového knižního bazaru. Bude zde na Vás čekat drobné občerstvení a možnost koupit skvělé knihy za nízkou cenu nebo příležitost k prodání vlastních knih, které už nechcete.

Hurá na prázdniny!

Dne 30. června určitě zavítejte ve 14:00 hod. na fotbalové a házenkářské hřiště ve Staré Huti. Sbor dobrovolných hasičů a obec Stará Huť si totiž připravili na počest začátku letních prázdnin odpoledne plné her, soutěží a zábavy. Jedna ze soutěží je jízda zručnosti, takže kolo vezměte určitě s sebou. Zápis závodníků bude probíhat od 13:00 hod.

autor článku: Natálie Matějková