Dnes je čtvrtek 27. červen, svátek má Ladislav,
je Den památky obětí komunistického režimu.

Kultura
Menubox
Restbox

Jaké kulturní vyžití nás na Dobříšsku čeká na přelomu zimy a jara?

přidáno: 26. 02. 2018

Nejkratší měsíc v roce máme za sebou a před námi už je dlouho očekávaný měsíc, během kterého k nám dorazí jaro. Kromě jara se v březnu však můžeme těšit i na kulturní akce, jaké?

Plesová sezona je už pomalu za námi, a tak se možná i vy těšíte až opět vyrazíte na nějaký příjemný koncert. Přinášíme vám pár tipů, které můžete doporučit i svým přátelům. Nezapomínejte také, že aktuální akce, které se v našem regionu pořádají, naleznete i s potřebnými informacemi v naší rubrice Kalendář událostí.

Lucie Bílá v Příbrami

Již tento pátek 2. března vystoupí dvacetinásobná zlatá slavice a absolutní vítězka ankety Zlatý Slavík 2018 Lucie Bílá v divadle Antonína Dvořáka. Koncert začíná v 19:00 hod. Můžete zkusit ještě štěstí a chytit poslední vstupenky přes web příbramského divadla, protože vidět a slyšet Lucii Bílou naživo není jen tak jednoduché, a především to není na denním pořádku.

Výtvarná dílna v knihovně

V pondělí 5. března bude v Knihovně Dobříš od 12:00 do 17:00 hod probíhat výtvarná dílnička s Jíťou. Vyrábět se tentokrát budou zvířátka a postavičky z ruliček. Vstupné je zdarma a sebou si není potřeba nic brát.  

Divadelní hra ve Staré Huti

V Kulturním domě Stará Huť vystoupí herci z divadla DEHHET. Připravena bude divadelní hra Nájemníci pana Swana od Michaela Cooneyho v úpravě Janka Váni. Vybrat si můžete z pátečního 9. března nebo sobotního 10. března představení. Hra začíná vždy v 19:00 hod. A vstupné je 60 Kč.

Divadelní představení dramatického kroužku

V neděli 11. března pak v Kulturním domě Stará Huť předvedou své vystoupení děti z dramatického kroužku. Představení začíná v 16:00 hod.

Benefiční večer pro varhany

Druhá březnová neděle bude patřit jedinečnému večeru na Zámku Dobříš v podání Zdeňky Žádníkové, Jaroslava Svěceného a Lucii Toth. Koncert bude zahájen v 19:00 hod. „Je pro nás velkou ctí, že naše snažení o obnovu dobříšských varhan svou účastí podpoří uznávaný český houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová, dobříšská klavíristka Lucie Toth a komorní soubor příčných fléten MAGISTRI pod uměleckým vedením Magdaleny Tůmové,“ uvádí k benefici Ivo Kylar ze Sdružení pro obnovu dobříšských varhan. Vstupenky můžete zakoupit v návštěvnickém centru Zámku Dobříš, cena je 250 Kč.

Hrajeme si na školu

Všichni předškoláci pozor! Už ve čtvrtek 15. března od 16:00 proběhne druhé setkání v 1. Základní škole Dobříš nazvané „Hrajeme si na školu“. Součástí bdue také informativní schůzka pro rodiče.

Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

Osobnost české hudební scény, zpěvák, skladatel a textař Michal Hrůza dorazí už v březnu k nám na Dobříš! Michal Hrůza slaví 20 let na české hudební scéně, a tak si k narozeninám nadělil desku „Sám se sebou", s kterou se vydal na koncertní turné. „Sám se sebou je stav, který je dobré někdy zažít. Často jsme v kolotoči, že kolikrát ani nevíme, co je správně a co není správně. Toto album je o tom, co člověk může prožívat, když je sám se sebou a má čas věci promyslet a vycítit," popisuje Hrůza leitmotiv nového alba. V Kulturním domě Dobříš vystoupí v pátek 16. března. Podle našich informací je sice koncert již vyprodán, ale třeba budete mít štěstí a ještě někde lístek seženete.

Wellness víkend s jógou

Pokud potřebujete po zimě načerpat nové síly, přihlaste se a vydejte se s Aerobik studiem Orel Dobříš na Wellness víkend s jógou. Během prodlouženého víkendu 16.-18. března si nejen odpočinete a inspirujete, ale také naberete nové síly do jarních dní.

Tvořivé odpoledne pro děti

V neděli 18. března bude pro všechny děti připraveno v dobříšském Muzeu hraček Tvořivé odpoledne. Děti si budou moci vyrobit velikonočního zajíčka z vlny.

Dokumentární film v knihovně

V úterý 20. března můžete od 19:00 hod. zhlédnout v Knihovně Dobříš dokumentární film Útěk přes Himaláj z nabídky festivalu Pro Tibet. Film trvá 30 minut. 

Na Zámek Dobříš zadarmo!

V pátek 23. března si můžete přijít prohlédnut dobříšský zámek zcela zdarma!

Prohlídková trasa bude otevřena v čase od 10:00 do 16:00 hod. Přesné časy prohlídek budou včas upřesněny na webových stránkách zámku.

Divadelní představení v Dobříši

V pátek 23. března bude v Kulturním domě Dobříš připraveno divadelní představení Frk-nügnung teátr. Během večera představí svou premiérovou hru nazvanou Doma u Hitlerů.

Velikonoční výlet pro děti

Velikonoční prázdniny připadají v letošním roce na čtvrtek 29. a pátek 30. března. Rodiče však mají volno bohužel jen v pátek, kdy je státní svátek. Pokud tedy pro své děti hledáte zábavu, přihlaste je na čtvrteční celodenní Velikonoční výlet se spoustou zábavy a zážitků pořádaný Veselou rodinou. Cílem výletu bude Čechova Stodola s programem a kdo z dětí bude chtít, může přespat i ve Skřítkově.

Koncert Luboš Pospíšil a Pája Táboříková

Ve čtvrtek 29. března vystoupí v dobříšském Kulturním domě dvojice Luboše Pospíšila a Páji Táboříkové.

autor článku: Kamila Paulová