Dnes je středa 23. leden, svátek má Zdeněk.

kultura-pf-2019
Menubox
Restbox

Kulturní dům a jeho akce v říjnu

přidáno: 29. 09. 2017

Kulturní dům v Dobříši připravil opět zajímavý program na měsíc říjen. Těšit se můžete na koncerty, divadlo, výstavu obrazů, ale také na tzv. slet bubeníků a filmový festival.

13. říjen 2017

Slet bubeníků - DARK SIDE OF THE GROOVE

Na Dobříši přivítáme tuto hudební událost podruhé!!!

Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal i neobvyklý hudební bicí nástroj: cimbál.

Sestava 2017: Pavel Fajt, Miloš Vacík, Pavel Koudelka, Tomáš Reindl, Ondřej Anděra, Petr Gaglas

Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci (recenze časopisu Report).

Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic - to je každoročně hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům přehlídky Slet bubeníků, a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu. 

The Dark Side of the Groove je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým hudebníci chtějí vzdát hold prvním hudebníkům, kteří začaly groove používat, a tím odstartovali novou kapitolu hudby, která stvořila nové hudební styly, jako je techno, drum´n´base, hiphop, rap, chill-outová hudba. Bubeníci se odvolávají až ke kořenům, kdy Pink Floyd na albu Dark side of the Moon použili sekvencer. Bubeníci do svých rytmických kompozic hodlají začlenit samply z průkopnických dob, rozvinout je s elektronikou, bubny a cimbálem, coby etnickým bicím nástrojem. Pod rytmy tak budou bublat parafráze na nejstarší hudbu stylu groove

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, pátek 13. října 2017 od 20:30 hod.
 • Vstupné: předprodej 270 Kč, na místě 300 Kč.

​Předprodej vstupenek v Trafice u Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

 

18. říjen 2017

Jiří Hladovec: Konec Švandy aneb hvězda padá z Mostu

Novou autorskou hru, černou komedii, u které se někdy nedá smát, uvádí DS Křoví.

A o čem tato hra je?

O herci Standovi Dudkovi, kterému je oblastní divadlo těsné a jde hledat štěstí do světa. Co na to jeho žena Dorotka, jeho manažer nebo jeho skoro máma paní Tylová? A co na to bulvár? A co na to režisérka? To vše se dozvíte, pokud vydržíte do konce. Hra Konec Švandy (Standy) je velmi volně inspirována Strakonickým dudákem (J. K. Tyl). Rychlé střihy ze života Standy Dudka svérázně režíruje Dana Radová a atmosféru podkresluje skvělá hudba Honzy Ponocného a jeho Cirkusu Ponorka.    

Křoví je spolek nadšených ochotnic a ochotníků z Prahy - Západ, Mníšku pod Brdy i Prahy. Po kočovných téměř patnácti letech zakotvili a hostují v KS U Koruny v Radotíně.

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, čtvrtek 18. října 2017 od 19:30 hod.
 • Vstupné: 120 Kč.

Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš, tel.: 318523422.

 

19. říjen 2017

Bedřiška Uždilová OBRAZY - vernisáž

Bedřiška Uždilová bude po mnoha úspěšných výstavách v ČR i v zahraničí vystavovat také ve výstavním sále v KD Dobříš.

Tématem jejích rozměrných olejomaleb jsou figurální kompozice i komponované krajiny. V jejich plátnech, která se jeví na první pohled jako abstraktní obraz, divák brzy odhalí prvky architektury, tvary starých stromů, střech, plotů. Nejinak je tomu u figurálních kompozic, kde pomocí výrazné barevnosti, jasné kresebné linie a spontánní práce štětcem monumentalizuje situace a příběhy každodenního života.

Informace k akci:

 • Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. řijna 2017 od 18:00 hod.
 • Výstava potrvá do 19. lisropadu 2017.
 • Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 - 16:00 hod.

 

26. říjen 2017

SNOW FILM FEST 2017

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích zavítá během října až prosince do všech českých i slovenských regionů, včetně Dobříše. Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.

A o čem jsou letošní filmy podrobněji?

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje výkony vynikajících skialpinistů 90. let - Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní i zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku. Ski for freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, Na www.pohora.cz/snow-film-fest/dobris můžete pohodlně dohledat informace k filmům, programu a organizaci SFF v KD. Festivalové aktivity sledujte na také facebooku SFF či KD Dobříš.

Informace k akci:

Promítací schéma: 1. blok 19:30 - 20:30 hod.; 2. blok 20:55 - 21:55 hod.; 3. blok 22:15 - 23:10 hod.

 • Společenský sál KD, čtvrtek 26. října od 19:30 hod.
 • Vstupné: děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP 50 Kč, ostatní 100 Kč. 

Slevu můžete uplatnit přímo u kasy po předložení OP, studentského indexu, průkazu ZTP apod.

 

27. říjen 2017

Adrian Bell - Night and Day - koncert

Adrian T. Bell (1964) se narodil v anglickém Newcastlu. Působil v britském námořnictvu, vystudoval krajinnou architekturu, pracoval ve Skotsku, v Texasu, Karibiku či Řecku a od roku 1992 žije v Praze. Zpívá v kapele The Prostitutes. V roce 2013 vydal svůj sólový debut Different World, za nějž získal cenu kritiků Apollo, a který loni v dubnu úspěšně představil v KD. A v tomtéž roce přichází s dalším sólovým počinem  Night and Day. Tak pokud máte chuť opět slyšet jeho podmanivý hlas za doprovodu kapely a krásných sboristek, sester Katzerových, jste v KD vítáni.  

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, pátek 27. října od 20:30 hod. Vstupné: 170 Kč předprodej; 200 Kč na místě.

Předprodej vstupenek od 9. října v trafice U Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

 

29. říjen 2017

Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, neděle 29. října od 17:00 hod.
 • Vstupné dobrovolné.

 

Připravujeme:

2. listopad: Screamers 112 - zábavný travesti pořad - předprodej vstupenek od 2. listopadu Trafika u Davida

10. listopad: Kill The Dandies (psychedelic-alternative/Praha) a The Maggie's Marshmallows (garage punk/Praha) - koncert

16. listopad: Bára Štěpánová a Trio divadla Semafor - koncert k výročí 17. listopadu

23. listopad: Vjačeslav Iljašenko - vernisáž výstavy

24. listopad: Zrní - koncert

autor článku: Jindra Kastnerová | Kulturní dům Dobříš