Dnes je čtvrtek 13. prosinec, svátek má Lucie.

Ilustrační foto
Menubox
Restbox

Kulturní dům Dobříš vás zve na zářijové akce!

přidáno: 27. 08. 2017

Září neznamená jen konec prázdnin a začátek školy, ale startuje nová kulturní sezona. Podívejte se, jaké akce vás čekají a zpříjemněte si tak pomalu se vkrádající podzimní období...

13.9. Vladimír Větrovský - Řez plátnem - vernisáž výstavy

Autor Mraveniště vystavuje „Řez plátnem“ v Dobříši. Ve výstavních prostorách Kulturního domu v Dobříši vystavuje od 13. září svá díla Vladimír Větrovský, současný malíř, sochař a multimediální umělec, jenž patří k výrazným osobnostem koloristicko-expresivní linie české výtvarné scény. Diplomoval na pražské Akademii výtvarných umění v oboru malba, dále studoval malbu v

Drážďanech a divadelní scénografii na DAMU. V současnosti žije a pracuje mezi Českou republikou a Francií, a tak se touto výstavou po letech symbolicky navrací do svého rodného kraje.

Na výstavě v Dobříší, která nese název "Řez plátnem" představí umělec soubor obrazů mapující vývoj jeho tvůrčího procesu za posledních několik let. Větrovský pracuje s vlastním metafyzickým vnímáním reálného světa a jeho díla balancují na hranici mezi figurací a abstrakcí. Charakteristické pro jeho tvorbu je suverénní barevné gesto vyjádřené jistými tahy. Malířské práce doplní několik soch, na nichž lze vidět přesahy mezi malbou a prostorovými realizacemi ve dřevě, kovu nebo pálené hlíně.

V nedávné době autor realizoval v galerii Sladovna v Písku velmi úspěšnou interaktivní expozici Mraveniště, kde se spojují všechny jeho dosavadní výtvarné zkušenosti.

Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve středu 13. září 2017 od 18 .00 hod. Výstava potrvá do 15.10. 2017. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod.

 

15.9. So Fine & Ged Maloney 

Hudba s duší Liverpoolu

Hráli na festivalu, líbili se, ale technické a časové důvody nedovolily, aby se spolu s vámi dostali do termpa, které mají rádi... Tentokrát se můžete těšit na minimálně dvouhodinový koncert plný legendárních a osvědčených hudebních pecek...

So Fine je pražský rock & popový band, v jehož čele stojí charismatický zpěvák z anglického Liverpoolu Ged Maloney. Kapela má v repertoáru to nejlepší z anglo-americké rockové hudby od šedesátých let až po současnost- THE BEATLES, STING, U2, JOHNNY CASH, R.E.M., BRUCE SPRINGSTEEN, OASIS, ERIC CLAPTON, PINK FLOYD, BOB DYLAN, FAITH NO MORE, THE POLICE, DEPECHE MODE, JOE COCKER, SEAL, BEN E KING a další!

Ged Maloney (kytara, zpěv) - zpěvák a skladatel vyrostl v Anglii v Runcornu poblíž Liverpoolu. Již ve svých 21 letech se svou kapelou Pulse pravidelně koncertoval ve slavném Cavern Clubu. Postupem času procestoval Ged s kapelou celou Anglii, hrál také v Irsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Německu či Rakousku. Nakonec zakotvil v České Republice, kde založil kapelu So Fine.

Společenský sál KD, pátek 15. září 2017 od 20.30 hod. Předprodej vstupenek od 28.8. v Trafice u Davida. Vstupné: předprodej 130,- Kč, na místě 150,- Kč.

 

22.9. TO JSI TEDA PŘEHNAL - divadelní komedie se zpěvy a tanci

Hrají členové pražského ochotnického souboru Post Scriptum.  Příjemná komedie s celou řadou vtipných gagů a melodických písniček, které vám budou ještě dlouho znít v uších. Velmi volně inspirováno N. V. Gogolem a jeho Ženitbou. Vezme si Agáta nakonec Podkolatova? Co dohazovačka Tekla a její tři ženichové? Kolik vodky vypije teta Irina během představení? Závěr této komedie je vskutku netradiční.

Na představení vás zvou pořadatelé z dobříšského ochotnického divadla Kruh, kteří pro bližší informaci ještě sdělují, že se jedná o divadelní ochotnický spolek, který měl být zastoupen již při konání 12. festivalu ochotnických divadel 2017, ovšem z technických a dalších zdravotních důvodů se nemohl účastnit hlavního programu. Pořadatelké i účinkující věří, že se při návštěvě tohoto představení příjemně pobavíte.

Společenský sál KD, pátek 22.9. od 19.00 hod. Dobrovolné vstupné.

 

23.9. Cena města Dobříše - slavnostní předání ceny + koncert

V rámci slavnostního večera bude v zrcadlovém sále zámku Dobříš předána Cena města Dobříše za r. 2016 paní Zoře Rysové za prezentaci města Dobříš v oblasti kultury, zejména ve fotografii a  manželům Livii a Jeromovi Colloredo – Mannsfeldovým za významný podíl na hospodářském a kulturním rozvoji ve městě Dobříš.

Od cca 19.30 hod. zahraje laureátům i všem přítomným hostům soubor Baroque jazz Quartet.

Baroque Jazz Quartet vznikl ze souboru Barock Jazz Quintet, který v roce 1975 založil klarinetista Jan Hlaváč. V něm hráli postupně členové nynějšího kvarteta, výteční instrumentalisté a zároveň pedagogové: flétnista a altsaxofonista Jaroslav Šolcl (Mahagon a Jazz Fragment), kontrabasista František Uhlíř patří dodnes k evropské špičce (např. jako kmenový spoluhráč Viklického), bubeník Milan Vitoch (např. Bacily, Framus 5 Michala Prokopa, Andržtův Blues Band  a dal.). Uměleckým vedoucím kvarteta je pak hráč na klávesové nástroje Eduard Spáčil, významná osobnost taktéž v oblasti soudobé vážné hudby (hlavně elektroakustických experimentů v 80.letech).

Zámek Dobříš - zrcadlový sál, sobota 23. září 2017 od 19.00 hod. Pro veřejnost vstupné dobrovolné

 

 

Zveme na hudební událost podzimu

13.10. Slet bubeníků - DARK SIDE OF THE GROOVE

Na Dobříši přivítáme tuto hudební událost podruhé!!!

Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert - festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal i neobvyklý hudební bicí nástroj: cimbál.

Sestava 2017: Pavel Fajt, Miloš Vacík, Pavel Koudelka, Tomáš Reindl, Ondřej Anděra, Petr Gaglas

Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci (recenze časopisu Report)

Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic - to je každoročně hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům přehlídky Slet bubeníků, a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu. 

The Dark Side of the Groove je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým hudebníci chtějí vzdát hold prvním hudebníkům, kteří začaly groove používat, a tím odstartovali novou kapitolu hudby, která stvořila nové hudební styly, jako je techno, drum´n´base, hiphop, rap, chill-outová hudba. Bubeníci se odvolávají až ke kořenům, kdy Pink Floyd na albu Dark side of the Moon použili sekvencer. Bubeníci do svých rytmických kompozic hodlají začlenit samply z průkopnických dob, rozvinout je s elektronikou, bubny a cimbálem, coby etnickým bicím nástrojem. Pod rytmy tak budou bublat parafráze na nejstarší hudbu stylu groove

Společenský sál KD, pátek 13 října 2017 od 20.30 hod. Vstupné: předprodej 270,- Kč, na místě 300,- Kč. Předprodej vstupenek od 4. 9. v Trafice u Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

 

Připravujeme na říjen

13.10. Slet bubeníků

18.10. Divadlo Křoví

19.10. Vernisáž výstavy Bedřišky Uždilové

27.10. Adrian Bell - Night and Day - koncert

autor článku: Jindra Kastnerová