Dnes je čtvrtek 19. září, svátek má Oleg.

Kultura
Menubox
Restbox

Jaké akce nabídnou během listopadu v dobříšském kulturním domě?

přidáno: 30. 10. 2018

Tradiční filmový festival, vernisáž ke stoletému výročí, koncert Michala Pavlíčka nebo skupiny Poletíme? To je jen malá ochutnávka listopadových akcí v kulturním domě Dobříš.

5. listopadu: Travesti show Kočky a Techtle Mechtle vás zvou na „Cestu kolem světa“

Právě tak se totiž jmenuje zbrusu nový pořad, který si pro vás připravili dámy Dolores, Stacey, Cathrin, Gina a Kelly. Tentokrát se společně s nimi vypravíme na cestu kolem světa. Nezoufejte tedy, že doba dovolených již skončila. Výpravné kostýmy, flitrované šaty, dlouhé řasy, vyčesané paruky a spousta známých písniček a scének - na to vše se můžete těšit v novém pořadu. Více informací naleznete na www.techtlemechtlerevue.cz, www.travestikocky.cz a především na Facebooku.

Společenský sál KD od 19:00 hod. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida. Vstupné: 270,- (předprodej); 290,- (na místě) - komerční pronájem KD.

9. listopadu Snow film fest 2018

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.

Program:

20:00 - zahájení festivalu
20:10 - začátek 1. promítacího bloku

Into Twin Galaxies (Rakousko) - Parta nadšenců má sen – sjet na kajaku nejseverněji položenou grónskou řeku.

Frozen Road (VB) - úplně sám vstříc mrazivým pustinám severní Kanady,

21:30 - přestávka
21:55 začátek 2. promítacího bloku

In Gora (Francie) - objevování nedotčených balkánských svahů

Kámen, nůžky, Vagus (ČR) - jak vypadá příprava tréninkové skupiny Ondřeje Banka?

23:15 - Ukončení festivalu

Více informací o filmech na webovém odkazu a FB.

Společenský sál KD Dobříš, pátek 9. listopadu od 20:00. Vstupné: děti, studenti (do 26 let), senioři a ZTP 50,- Kč; ostatní 100,- Kč.

15. listopadu: Vernisáž výstavy k 100. výročí založení ČSR

Expozice nabízí putovní výstavu Československé obce legionářské a historické exponáty a fotografie ze sbírky Muzea města Dobříše.

Program: Úvodní slovo: Samostatný stát – naplněné naděje? Přednáši PhDr. Jan Bureš, Ph.D. - historik a politolog, vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Věnuje se výzkumu moderní historie a současnosti české politiky, českého ústavního systému, parlamentarismu a politické kultury, vývoje komunistických režimů a problematice politické změny (přechody k demokracii, revoluce). V současnosti zastává funkci prorektora Metropolitní univerzity Praha, vyučuje také na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši. Dále bude k dispozici prezentace knih Petra Kadlece „Ještě není konec, bojujeme dál“ a „Za velké války v Novém Kníně“. A připraven bude i hudební doprovod: MUDr. Antonín Nedvídek a přátelé a Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 18:00 hodin. Výstava potrvá do čtvrtka 20. 12. 2018. Otevřeno: PO-ČT 8:30 - 16:00 hod., NE 14:00 - 16:00 hod. Pátek a sobota zavřeno! Vstup zdarma!

16. listopadu: Michal Pavlíček a Trio 

Koncert k novému albu Pošli to tam kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho podzimním a jarním turné. Michal Pavlíček sestavil novinkové autorské album v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a stylových omezení. Sousedí zde tedy skladby různorodé, postavené tu na sólové kytaře, jinde na vokálu. Vybrané písně z alba a další Pavlíčkovy kusy zaznějí i na chystaných koncertech, na kterých ho kromě zmíněné Milly Honsové doprovodí i Trio: Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy.

Každý rok se snažíme připomenout výročí 17. listopadu prostřednictvím neformálního kulturního počinu či setkáním s osobností ideově a lidsky s tímto svátkem spojenou. Náš letošní host, Michal Pavlíček, je člověkem, který svou tvorbou a životními postoji naplňuje tuto myšlenku měrou vrchovatou. Jako bonus navíc vystoupí po hlavním programu i Michal Pavlíček ml. s kapelou Gang Ala Basta.  

Společenský sál KD Dobříš, pátek 16. listopadu od 20:00 hod. Vstupné: 250,- (předprodej), 280,- (na místě), 220,- zvýhodněné (studenti (do 26 let), senioři a ZTP - prodej na místě po předložení dokladu). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

30. listopadu: Poletíme? CHCE TO TOUR - nadupaný dvouhodinový koncert k nové desce „Chce to hit!“

Brněnská parta Poletíme? je žánrově pestrobarevnou přehlídkou, v jejímž rukopisu nechybí punk, folk, šanson, country ani rock. Velkou měrou se na originálním stylu podepsal lídr a hlavní mozek formace Rudolf Brančovský, který je autorem většiny materiálu i k jejich páté desce "Chce to hit" a především pak skvělých, mnohdy absurdně geniálních textů.

Recenzenti se vzácně shodují na tom, že kouzlo hudby brněnské party tkví v instrumentálně bohatém zvuku, nápaditých kompozicích a originálním rafinovaném textu s nekonečnou dávkou osobitého humoru. A toho je nám třeba.... Poletíme? už dlouhodobě patří k nejoriginálnějším, nejzábavnějším a koncertně nejživějším kapelám u nás. Na Dobříši hrají poprvé. těšíme se a věříme, že to bude povedená premiéra.

Společenský sál KD, pátek 30. listopadu od 20:30 hod. Vstupné: 240,- (předprodej), 280,- (na místě). Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

25. listopadu: Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

Společenský sál KD, neděle 25. listopadu od 17:00 hod., vstupné dobrovolné.

autor článku: KD Dobříš | Jindřiška Kastnerová