Dnes je pondělí 14. říjen, svátek má Agáta,
je Světový den standardů.

Kultura
Menubox
Restbox

Bára Štěpánová s Triem divadla Semafor a další program KD v listopadu

přidáno: 23. 10. 2017

Jaký program si připravil Kulturní dům v Dobříši na listopad? Koncerty, recitály, výstavy, divadelní hry a další kulturní akce. Nepropadejte zimním depresím, ale pojďte si vybrat akci, která vás povzbudí, inspiruje a zlepší náladu.

10. listopad 2017

Kill The Dandies! (psychedelic, rock) + Nauzea Orchestra (noise-thrash) 

Po šesti letech od poslední desky vydali pražští Kill The Dandies! nové řadové album s mnohoznačným názvem Ron Ron Ron. Dle recenzí uznávaných serverů patří čerstvá nahrávka, k tomu nejlepšímu, co zatím letos u nás na scéně dříve označované jako „nezávislá“ vyšlo. Z nové desky na vás dýchá tarantinovská nálada, cítíte dozvuk psychedelických šedesátek.

Kapela KTD! vznikla z populárních Moimir Papalescu &The Nihilists. Jestliže „Nihilists“ byli před patnácti lety formací ukázkově následující čerstvé trendy a seznamující české publikum s pojmem electroclash, Dandies jdou v tomto směru zcela proti proudu, a to v tom, že se bez obav brouzdají v hudební minulosti, které dávají nové souvislosti a současné význam. (zdroj: lidovky.cz)

Skupina Nauzea Orchestra je originální kapela českého severu, rozkročená mezi Ústím nad Labem a Prahou. I ona přijíždí s čerstvým počinem. V únoru vydala své nejnovější album Dobro. Tří skladby z tohoto alba byly zařazeny do filmu Místa režiséra Radima Špačka. 

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, pátek 10. listopadu od 20:30 hod.
 • Vstupné: 140 Kč (předprodej) a 160 Kč (na místě).

Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

 

16. listopad 2017

Bára Štěpánová a Trio divadla Semafor

Každý rok se snažíme připomenout výročí 17. listopadu prostřednictvím neformálního kulturního počinu a s osobností pokud možno ideově či lidsky s tímto svátkem spojenou. Letos přivítáme herečku a zpěvačku Báru Štěpánovou, která nám zazpívá za doprovodu muzikantů divadla Semafor. V jejím recitálu zazní písničky Osvobozeného divadla, lehce pozapomenuté písně ze Semaforu a  nezapomenutelné šansony Petra Hapky… Jmenujme např. písmičky Život je jen náhoda, Nebe na Zemi, Sladké hlouposti, Levandulová, Tři tety a dal…

V průběhu 80. let se Bára Štěpánová dostala do prostředí disentu a v roce 1986 podepsala Chartu 77. Její další aktivity probíhaly v rámci Společnosti za veselejší současnost, která pořádala recesistické akce zaměřené proti komunistickému režimu. Za účast na demonstraci k 70. výročí vzniku Československa byla v říjnu 1988 zatčena.

Dále účinkují: Miroslav Barabáš – trubka a zpěv a Trio divadla Semafor: Jiří J. N. Svoboda – piano, Vratislav Placheta – bicí nástroje, Vít Fiala – kontrabas.

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, čtvrtek 16. listopadu od 20:00 hod.
 • Vstupné: 170 Kč (předprodej) a 200 Kč (na místě).

Předprodej vstupenek od 26. října 2017 v Informačním středisku Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

 

23. listopad 2017

Vjačeslav Iljašenko - grafika, akvarely a malba

Akademický malíř Vjačeslav Iljašenko, potomek volyňských Čechů, se narodil v roce 1959 v Kyjevě na Ukrajině. Ukončil Grafickou akademií ve Lvově, fakultu knižní grafiky a designu (1982). Od roku 1992 žije v České republice, nejprve v Broumově, později v Praze, od minulého roku v Dobříši. 

Kromě grafiky se věnuje také klasické malbě. Mnoho let strávil studiem techniky starých holandských mistrů a pomocí nejrůznějších pokusů se mu podařilo dospět k jedinečným výsledkům. Je autorem série obrazů Křížová cesta v kostele sv. Jakuba Většího v Kunraticích u Prahy. Řadu oltářních obrazů vytvořil pro barokní kostely postavené na Broumovsku bratry Dienzenhofery. Za posledních roky měl téměř 20 personálních výstav v České republice, Polsku, Holandsku a Německu. V Praze se jeho výstavy konaly mimo jiné v galeriích Nový Svět Vyšehrad a Chodovská Tvrz.

Na výstavě v Dobříši umělec přestaví své grafiky, akvarely a malby.

Informace k akci:

 • Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu 2017 od 18:00 hod.
 • Výstava potrvá do 21. prosince 2017.
 • Otevřeno po – čt 8:30 - 16:00 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14:00 - 16:00 hod.

 

24. listopad 2017

ZRNÍ - Tour k nové desce Jiskřící

I kapela Zrní přijíždí na Dobříš s novým albem Jiskřící. Křest desky proběhl teprve před pár týdny v karlínském Fóru a podle všeho velmi úspěšně.

Také recenzenti nový počin chválí: Zrní nahráli desku, která dostává svému názvu - jiskří, srší z ní nápady, přirozenost a spontánnost. Kladenská kapela ani po patnácti letech existence nestagnuje, naopak překvapuje elektronickým jiskřením. (zdroj: iREPORT.cz, H. Bukáčková)

Pětice vzešlá z folkového lůna se v toku času dostala až do svobodných alternativních vod. Na této cestě kluci neuhnuli ani o píď ze svého poctivého přístupu k muzice. Nenechali se zlákat nástrahami „velkého showbussinesu“, nedělají v hudbě kompromisy, jsou stále sví a písničky dělají přímo z nitra svého srdce.(Novinky.cz).

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, pátek 24. listopadu od 20:30 hod.
 • Vstupné: 180 Kč (předprodej) a 220 Kč (na místě).

​​Předprodej vstupenek v Trafice u Davida, Dobříš. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše na tel.: 318521302.

 

26. listopad 2017

Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal... Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, neděle 26. listopadu od 17:00 hod. 
 • Vstupné dobrovolné.

 

29. listopad 2017

Postel pro anděla aneb Všude lítá peří 

Divadelní spolek Kruh zve milovníky ochotnického divadla na divadelní komedii „Postel pro anděla, aneb Všude lítá peří“ v režii Táni Staffové.

Informace k akci:

 • Společenský sál KD, středa 29. listopadu od 19:00 hod. 
 • Vstupné dobrovolné.

 

Připravujeme na prosinec:

6. prosinec -  Setkání s Mikulášem

8. prosinec - United Heads + Hi5Live

9. prosinec - Kuklík Teátr - Zbojník ze Sherwoodu

15. prosinec - Vánoční koncert na Zámku Dobříš

autor článku: Jindra Kastnerová | Kulturní dům Dobříš