Dnes je středa 12. prosinec, svátek má Simona.

Ilustrační foto
Menubox
Restbox

Kulturní tipy na říjen & Johny Vodvaz

přidáno: 09. 10. 2016

Rozpálené léto už nám skončilo a začal nám podzim. I ten však bude v říjnu na Dobříšsku rozpálený, hlavně co se kulturních akcí týče! Johny Vodvaz tak znovu vyráží do ulic, aby navštívil ty nejlepší akce. A co vy, vyrazíte si po vlastní ose, nebo se necháte inspirovat?

Vzhledem k tomu, že opálený kočičky už jsou zase zahalený a na zimní hrátky ještě nejsou podmínky, dostal jsem chuť zase na vlastní kůži zažít a dovytvořit ten jedinečný folklór v našem městě.

Můj návrat z letního supertripu jsem skvěle oslavil v Kulturním domě Dobříš, kam dorazila fenomenální kapela Red hot chilli peppers revival. Doufám, že jste si koncert taky užili a tentokrát snad zvládli i líp než já. Akce byla skvělá leč smrtící, takže můj další plán na tento měsíc je výjimečně konzervativnějšího rázu.

Můj nejbližší cíl je hřiště v Lipkách, kam vyrážím 15. října, jelikož se zde odehraje divizní utkání domácího MFK Dobříš, který se střetne s týmem SK SENCO Doubravka. Protože půjde o zápas dvou týmů z čela tabulky, bude zapotřebí pořádně fandit tomu lepšímu a tak už teď ladím hlasivky a trénuji dobříšské chorály! Bude potřeba každý hlas, takže doufám, že mě v tom nenecháte!

Závěr měsíce bych si rád malinko osladil a tak se určitě vydám do Památníku Karla Čapka ve Staré Huti, kde se v pátek 28. října od 14:00 hodin uskuteční Moučníková soutěž! Tak holky koukněte do kuchařky a napečte sladké nebo slané koláče a zpříjemníme si konec měsíce. Láska přeci prochází žaludkem. A navíc můžete v soutěži vyhrát zajímavé ceny - já jsem ta první, samozřejmě.

Nerad bych zapomněl, že až do konce října probíhá v prostorách zámku Dobříš Výstava ve znamení tří deklarací. Výstava věnuje hlavní pozornost představitelům šlechtických rodů, kteří stáli u vzniku deklarací proklamujících podporu českému státu a národu. Vedle osudů jednotlivých představitelů šlechty před, v průběhu i po druhé světové válce zahrnuje výstava také dobové fotografie. Pokud se zajímáš o historii stejně jako já, tak doufám, že vyrazíme spolu. Výstava v Galerii JCM je otevřena od úterý do neděle od 9:00 do 16:00 hodin po dohodě na pokladně zámku, takže je jen na nás, na kdy se domluvíme.

Plán Johnyho Vodvaze na říjen je u konce, tak si nějaký taky vytvořte, ať pak nemusíte o akcích jenom číst. Kompletní přehled kulturních akcí v Dobříši samozřejmě najdete v pravidelně aktualizovaném kalendáři událostí, pokud by vás ten můj neinspiroval dostatečně. Užijte si říjen po všech stránkách! A těšte se na mé tipy na listopad, protože v říjnu naberu síly a už teď cítím, že teprve listopad bude vodvaz.

autor článku: Johny Vodvaz