Dnes je čtvrtek 27. červen, svátek má Ladislav,
je Den památky obětí komunistického režimu.

Kultura
Menubox
Restbox

Kam za dubnovou kulturou?

přidáno: 04. 04. 2018

První jarní měsíc je za námi a mnoho kulturních akcí před námi. Jaké zajímavé akce nás v měsíci dubnu v Dobříši a v okolí čekají?

Expediční kamera

Ve čtvrtek 5. dubna můžete navštívit v Kulturním domě Dobříš Mezinárodní filmový festival s názvem Expediční kamera. Jedná se o celovečerní promítání, které vypukne zahájením festivalu v 19:30 hodin. Můžete se těšit na poznání divoké přírody, extrémních zážitků a sportů či různých dobrodružství. Vstupné při děti, studenty, seniory a ZTP je 50 Kč, pro ostatní činí 100 Kč.

Do divadla za Vinnetouem

Již 5. a 6. dubna od 19:00 hod. se můžete na prknech Divadla A. Dvořáka v Příbrami setkat s jistě důvěrně známým indiánským hrdinou z Divokého západu, jímž není nikdo jiný než Vinnetou. Režisérkou představení je paní Kateřina Baranowska, která režírovala například hru Tajemný hrad v Karpatech, takže pod námětem Vinnetoua můžeme očekávat překvapivý a originální děj.

Swing Band Dobříš

Dále máme dobrou zprávu pro fanoušky swingu. Rádi bychom Vás pozvali na koncert orchestru Swing band Dobříš a jeho sólistů již tuto sobotu 7. dubna od 19:00 hod. do Kulturního domu v Dobříši. Vstupné je pro všechny dobrovolné.

Zahájení výstavní sezóny

Neděle 8. dubna bude v Mníšku pod Brdy patřit hlavně baroknímu areálu Skalka, kde bude zahájena výstavní sezonaProgram bude zahájen vernisáží obrazů „POZDNÍ SBĚR“ v 13:00 hodin. Dále bude pokračovat vernisáží fotografií spolku ALSA a besedou o amyotrofické laterální skleróze (ALS). Mezi vernisážemi se můžete těšit i na vystoupení písničkáře Vladimíra Čápa. Vstupné bude dobrovolné a bude věnováno na obnovu barokního areálu Skalka.

Luboš Andršt a Energit

Dne 13. dubna se ve 20:00 hod. rozezní v Kulturním domě Dobříš skladby legendární rokové skupiny Energit.  Můžete se na ně těšit ve složení Luboš Andršt (kytara), Jan Holeček (zpěv, varhany Hammond), Vladimír Kulhánek (baskytara) a Jiří Zelenka (bicí). V této sestavě loni vydali album, ve kterém se vracejí ke svým starým skladbám. Vstupenky si můžete zakoupit v Trafice u Davida v ceně 180 Kč nebo na místě za cenu 200 Kč.

USB band

V pondělí 16. dubna v 19:00 hod. bychom Vás rádi pozvali do divadla A. Dvořáka v Příbrami, kde slova básníka Michala Svatého dostanou svou zhudebněnou podobu pomocí skupiny USB band.

Drahá mama/Dear Alice

V podání vynikajících divadelních a filmových hereček Daniely Kolářové (dlouholeté členky Divadla na Vinohradech) a Máši Málkové (pražské divadelní scény, filmy např.: Fotograf, Obsluhoval jsem anglického krále a dal.) ožije korespondence matky a dcery z let 1915–1916, kdy byla Alice vězněna ve Vídni. Dramaturgie: Lucie Němečková, režie: Zuzana Buriánová.

Akci pořádají Kulturní středisko Dobříš a Ústav pro česko-americké vztahy, z.ú. v rámci festivalu Americké jaro. Pořad je příspěvkem k 100. výročí založení ČSR.

Společenský sál KD, středa 18. dubna 2018 od 19.30 hod. Vstupné: 1.- 6. ř.: 180,- Kč; 7.- 11. ř.:150,- Kč. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš.

Den Země v Dobříši

Na hřišti B. Němcové v Dobříši se 20. dubna se od 10:00 hod. Letošní téma dobříšského Dne Země zní „Životní prostředí si musíme chránit“. Vstupné je zdarma a na Vás čeká opravdu bohatý program plný kvízů, soutěží a tvořivých dílen pro děti.

Den Země v Mníšku pod Brdy

V neděli 22. dubna v 10:00 hod. se bude v UVR Mníšek pod Brdy konat oslava Dne Země na téma KOUMÁCI. Budou zde na Vás čekat různé soutěže, ekodílny, přednášky, vědecké pokusy a posty dalších činností. V programu je také zahrnuto vystoupení hudební skupiny Mirai.

Hudební festival Antonína Dvořáka

Od 24. dubna do 7. června Příbramský region ožije v duchu 50. ročníku hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Konkrétně v dubnu můžete 24. v 19:00 hod. navštívit Divadlo A. Dvořáka, kde se bude konat zahájení festivalu a uslyšíte Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Dále 26. dubna v 19:00 hod. v Galerii Fr. Drtikola na zámku Ernestinum uslyšíte České filharmonické kvarteto nebo 28. dubna, taktéž od 19:00 hod., bude mít v Třebsku v kostele Nanebevzetí Panny Marie sólový koncert barytonista Jiří Rajniš.

Vědomí absurdity – kresby

Ve výstavním sále Kulturního domu v Dobříši bude k vidění od 26. dubna do 27. května výstava kreseb výtvarníka, grafika, textaře a amatérského hudebníka Petra Kšajta. Na výstavě uvidíte jak soubor figurálních kreseb, tak i soubor kreseb abstraktnějších. Vstupné je pro všechny zdarma.

Philharmonic orchestra’s Hertogenbosch

Dne 28. dubna od 20:00 hod. se bude v zrcadlovém sále dobříšského zámku konat koncert holandského filharmonického orchestru. Vstupné činí 100 Kč.

autor článku: Natálie Matějková