Dnes je úterý 20. listopad, svátek má Nikola,
je Světový den dětí.

zamekdobris.cz/cs/
Menubox
Restbox

Únorové akce v Dobříši a okolí přehledně

přidáno: 30. 01. 2017

Víme, kam se vydat v únoru za kulturou nebo zábavou v našem regionu. Kalendáři akcí samozřejmě vládne plesová sezóna, která je v plném proudu, ale chybět nebudou ani akce pro děti. Je tady totiž čas Masopustu a karnevalů. Přinášíme Vám nyní přehled, kde byste v únoru rozhodně neměli chybět!

VÍCEDENNÍ AKCE

 • Výstava maleb zdejších krajin na dobříšském zámku

Již od 19. ledna je v Zámku Dobříš prodejní výstava obrazů Zdeňka Pátka a Petra Velebila. Umělci pracují s přírodními krásami nejen města Dobříše, ale i jeho okolí. Výstava je otevřena na Zámku Dobříš vždy od úterý do neděle od 9:00 do 16:00 hod. Umění maleb krajin z Dobříšska a okolí můžete zhlédnout až do 30. dubna.

 • Vernisáž obrazů v kulturním domě

Vernisáž „Necháme to plout s vodou“ je výsledek pravidelného arteterapeutického setkávání dospělých klientů denního stacionáře Stéblo. Výstava bude slavnostně uvedena ve čtvrtek 2. února od 18:00 hod. v Kulturním domě Dobříš a potrvá do 26. února 2017.

 • Kuklík Tyjátr – Balada ze Sherwoodu

Aneb Robin Hood v rozšířené verzi. V KD Dobříš 24.  – 25. Února 2017.

JEDNODENNÍ AKCE

Přehled únorových plesů

Další jednodenní akce

 • Výtvarná dílna s Jíťou

Městské knihovně Dobříš si můžete v pondělí 6. února 2017 od 12:00 do 17:00 hod. přijít vyrobit malého měkoučkého a roztomilého (budete-li chtít i voňavého) Smolíčka. Vstup je jako obvykle pro děti i dospělé volný a materiál je zdarma.

 • Multimediální show s tancem

První únorový den bude patřit multimediální přednášce na téma Kuba. Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika zúročila své dojmy a zkušenosti ze čtyř návštěv Kuby a vytvořila si svůj vlastní program. „Pravá Kuba“ na Vás čeká 1. února od 19:00 hod. v Kulturním domě Dobříš.

 • Koncert Please The Trees

V pátek 10. února od 20:30 hod. se v dobříšském kulturním domě objeví rocková skupina Please The Trees, která získala mnoho prestižních ocenění. Předprodej vstupenek probíhá v Trafice u Davida.

 • Dětský karneval

12. února bude pro děti připraven dětský karneval v KD Hříměždice, který pro děti pořádá SDH Hříměždice. Více informací na stránkách obce

 • Veselé zpívání

14. února 2017 akce pro předškoláky a jejich rodiče na 2. ZŠ Dobříš 

 • Kariérní koučink pro rodiče

Ve čtvrtek 16. února 2017 se v RC Dobříšek uskuteční seminář pro rodiče (zejména ženy), které zajímá cokoli, co se týká jejich pracovního směřování. Lektorkou tohoto semináře je Mgr. Zuzana Krásová.

 • Britský hudebník Phil Shoenfelt

Britský hudebník Phil Shoenfelt, který již dlouhodobě žije v Praze se v pátek 17. února od 20:30 hod. ukáže i v dobříšském kulturním domě. Tento hudební skladatel je znám svou hudbou na pomezí temných rockových šansonů.

 • Masopustní průvod pro rodiny se Sokolem Dobříš

Sobotní odpoledne 18. února bude patřit dětem! Od 14:00 hod. se pro rodiny s dětmi pořádá tradiční masopustní průvod se Sokolem Dobříš.

 • Masopustní karneval pro děti ve Skřítkově

V sobotu 18. února od 15:00 hod. je pro děti ve Skřítkově připraven masopustní karneval. Děti se mohou těšit na zábavné odpoledne, nebude chybět soutěž o nejlepší masku, soutěže nebo tvořivé dílničky.

 • Dětský karneval v Rosovicích

V neděli 19. února 2017 od 14:00 hod. v hostinci u Černých, pořádá ZŠ a  MŠ Rosovice zábavný karneval pro děti.

autor článku: redakce DA