Dnes je pátek 17. srpen, svátek má Petra.

Rozcestník
Menubox
Restbox

Březnové akce v Dobříši a okolí přehledně

přidáno: 28. 02. 2017

Co přinese měsíc březen z pohledu kulturních, společenských, sportovních a dalších akcí? Těšit se můžete na bohatou nabídku plesů, koncertů i zábavných akcí pro celou rodinu. Tak kam vyrazíte?

JEDNODENNÍ AKCE

Přehled březnových plesů

Další jednodenní akce

 • Masopust v Hornickém muzeu Příbram

Hornické muzeum Příbram pořádá v sobotu 4. března tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů. Přijďte si prohlédnout pestrý rej masek a pobavit se s žertovnými scénkami na motivy dvou nejznámějších příbramských havířských písní „Vy havrani umazaní“ a „Snad je to přece jen možná věc“. Akce začíná v 10:00 hod. v areálu Ševčinského dolu za symbolické vstupné 1 Kč.

 • Masopust ve Skanzenu Vysoký Chlumec

V sobotu 4. března se můžete vydat také do Skanzenu Vysoký Chlumec. Od 14:00 hod. zde bude připraven tradiční masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudbou uprostřed povltavské vesnice, který pořádá Hornické muzeum Příbram.

 • Dětský karneval

5. března bude pro děti připraven dětský karneval v KD Svaté Pole, který pro děti pořádá TJ Obořiště od 14:00 hod.

 • Výtvarná dílna s Jíťou

Městské knihovně Dobříš si můžete v pondělí 6. března od 12:00 do 17:00 hod. přijít zamandalovat s Jitkou. Vstup je jako obvykle pro děti i dospělé volný a materiál je zdarma.

 • Jak nespadnout do dluhové pasti

V úterý 7. března pořádá RC Dobříšek seminář s ředitelem Poradny při finanční tísni Ing. Davidem Šmejkalem, který se uskuteční v Městské knihovně Dobříš od 18:00 do 20:00 hod. Vstupné je zdarma.

 • Travesti show skupiny Screamers a Techtle Mechtle

Slečny Dolores, Paula, Saša, Lili, Halina a Láďa připravili další nezapomenutelný program. Tato skupina slaví v letošním roce již 20 let a vy máte jedinečnou možnost zavzpomínat na ty nejzábavnější a nejoblíbenější scénky a písničky a samozřejmě se můžete těšit i na spoustu nového. V úterý 7. března od 19:00 hod. tak nezapomeňte navštívit Společenský sál KD Dobříš. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Trafice u Davida: vstupné je 280 Kč v předprodeji a 300 Kč na místě.  

 • Koncert Horkýže Slíže

V pátek 10. března od 20:30 hod. si v dobříšském kulturním domě zahraje oblíbená slovenská punk rocková kapela Horkýže Slíže, která v letošním roce slaví čtvrtstoletí své existence a v rámci svého TOUR 2017 zavítala také na Dobříš. Koncert je již vyprodán a tak přejeme všem návštěvníkům pořádnou dávku zážitků.

 • Den otevřených dveří 2. ZŠ Dobříš

14. března jsou od 15:00 do 17:00 hod. pro všechny budoucí prvňáčky a budoucí šesťáky ze škol v okolí otevřené dveře 2. ZŠ Dobříš.

 • 2. kulatý stůl na téma: „Spolkový dům“

Ve čtvrtek 16. března od 18:00 hod. se přijďte seznámit s projektem „Spolkový dům“, týkající se obnovy bývalé budovy kina. Přispět můžete svými náměty, můžete diskutovat a nebo si vyslechnout ostatní spoluobčany. Veřejné setkání se koná ve Společenském sále KD Dobříš.

 • Jak zvládnout emoce, aby nebyly nemoce v rodině

Ve čtvrtek  16. Března od 17:30 do 19:30 hod. pořádá RC Dobříšek přednášku s Františkou Janečkovou (terapeutkou a malířkou). Vstupné 80 Kč.

 • Den otevřených dveří 1. ZŠ Dobříš

17. března od 8:00 do 13:00 hod. otvírá své dveře také 1. ZŠ Dobříš.

 • 3. Josefovské vepřové hody u Bedřicha a pečení housek s dětmi

V pátek 17. března přijďte od 9:30 do 16:00 hod. navštívit areál potravin u Bedřicha, kde pro vás bude připraven prodej i ochutnávka nejen tradičních dobrot, ale i specialit řezníka. Letos si navíc přijdou na své i děti, které si pod vedením zkušeného pekaře připraví, upletou, upečou a odnesou své vlastní housky. Děti od 6 do 11 let je nutné předem registrovat na e-mailu: jiri.bedrich@centrum.cz, délka programu je 90 min. a cena za dítě 130 Kč.  

 • Expediční kamera 2017

Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt s přírodou, to je Expediční kamera 2017 – největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku. V Dobříši uvidíme jak filmy tzv. povinné, tak i nepovinné – bonusové, které budou navíc doplněny o zajímavou přednášku Jacka Brighta – Kamčatka, cesta do nového světa. Přijďte tedy do Společenského sálu KD Dobříš v pátek 17. března do 18:00 hod., vstupné pro děti, studenty, důchodce a držitele ZTP je 50 Kč, ostatní zaplatí 100 Kč.

 • Koncert Jablkoň 40

Společenský sál Kulturního domu Dobříš přivítá v pátek 24. března hudební skupinu Jablkoň. Koncert se koná od 20:30 hod. a vstupenky můžete zakoupit v předprodeji od 7. Března v Trafice u Davida. Cena vstupného v předprodeji je 140 Kč, na místě pak za 160 Kč.

 • Zdeněk Izer a autokolektiv

V pátek 29. března od 19:30 hod. se můžete těšit na oblíbený pořad, ve kterém se setkáte s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty. Představení se uskuteční v KD Dobříš a vstupné v předprodeji vás vyjde na 260 Kč, na místě pak zaplatíte 290 Kč.

 

VÍCEDENNÍ AKCE

 • Výstava obrazů PřírÓda

Ve čtvrtek 2. března od 19:00 hod. se uskuteční v KD Dobříš vernisáž Anny Plešmídové a Lindy Gurecké. Výstava obrazů vycházející z klasické a realistické malby, posouvající se do abstraktních forem potrvá do 26. března. Otevřena pro veřejnost je pak každý týden od pondělí do čtvrtka od 8:30 do 16:00 hod., pátek a sobota je zavřeno a v neděli od 14:00 do 16:00 hod.

 • Výstava obrazů, kreseb a plastik žáků výtvarníků ZUŠ

V pondělí 6. března od 17:00 hod. se bude konat vernisáž výstavy žáků ZUŠ, která se uskuteční ve dvoraně městského muzea. V rámci programu vernisáže vystoupení hudebníci ZUŠ. Samotná výstava bude volně přístupná ke zhlédnutí široké veřejnosti do konce března 2017.

 • Relaxační víkend plný jógy a odpočinku

Vydejte se na víkend s Klárou Jandovou a relaxujte při cvičení jógy, v krásné přírodě a nádherném penzionu Mlýn Mitrovice. Od pátku 10. do 12. března se můžete těšit také na hosta Báru Havlíčkovou, výbornou stravu a příjemné povídání.

 • Expedice Apalucha

Aerobik studio Orel Dobříš připravilo pro maminky s dětmi víkend v penzionu Hulín nedaleko Sedlčan. Od pátku 31. března do 2. dubna můžete strávit aktivní dny plné cvičení, tvoření, procházek a další zábavy.

autor článku: Denisa Havlíčková