Dnes je pátek 19. duben, svátek má Rostislava.

www.hfad.cz/
Menubox
Restbox

Kam za vánoční atmosférou aneb přehled adventních trhů na Dobříši

přidáno: 23. 11. 2017

Vánoční atmosféra už nás pomalu začíná opět obklopovat. Máte rádi adventní trhy, ale velké davy lidí, které se objevují především ve velkých městech vás odrazují? Tak zavítejte na dobříšské trhy, kde si budete moci vychutnat nejen krásnou předvánoční atmosféru.

Asi každý z nás, kdo zavítal v poslední době do nákupního centra, podle výzdoby možná i nechtěně zjistil, že Vánoce se už kvapem blíží. Pokud ale patříte mezi ty, kteří si chtějí vánoční atmosféru opravdu vychutnat, nemůžete opomenout tradiční adventní trhy. Jezdit nemusíte daleko, i u nás v Dobříši se koná hned několik adventních trhů, během kterých se naladíte na tu pravou vánoční atmosféru.

 

Každou adventní neděli v Kopáčkově dvoře

Tradiční vánoční trhy se konají každou adventní neděli dopoledne v Kopáčkově dvoře. Na první trhy můžete dorazit již v neděli 26. listopadu.

 

1. základní škola ruší Vánoční cinkání

Snad nic více nepotěší než výrobek vytvořený dětmi. Trhy základních dobříšských škol s vánoční tématikou jsou tak každoročně velmi navštěvované. V letošním roce pořádá 2. základní škola ve svém areálu Adventní setkání ve čtvrtek 30. listopadu od 16 hodin. Připraveny budou nejen výrobky dětí, ale také doprovodný program v podobě vánočních koled a na závěr je slibovaný dokonce i ohňostroj.

Tradičního Vánočního cinkání 1. základní školy na Komenského náměstí se však v prosinci nedočkáme. „Prioritou je v letošním roce přestavba a přístavba školy. Prostory pro přípravu a skladování výrobků tak nemáme k dispozici,“ dodává Jaroslav Motejlek, ředitel základní školy. V Základní škole Lidická pro rodiče chystají v úterý 19. prosince od 14 hodin Vánoční jarmark spojený s besídkou.

 

Tradiční Příchod sv. Mikuláše a rozsvícení dobříšského stromu

Město Dobříš pořádá v letošním roce tradiční Příchod sv. Mikuláše a s tím i spojené rozsvícení vánočního dobříšského stromu. Pokud si nechcete nechat ujít ani úchvatný dobříšský ohňostroj, zapište si do svého diáře středu 6. prosince

autor článku: Kamila Paulová