Dnes je čtvrtek 27. červen, svátek má Ladislav,
je Den památky obětí komunistického režimu.

Kultura
Menubox
Restbox

Song skupiny Alphaville, který slaví 34. narozeniny, zazní i v Příbrami

přidáno: 16. 08. 2018

Na podzim se na česká hudební pódia vrátí světoznámá skupina Alphaville, a to i se svými nejznámějšími hity, které zazní 5. října v příbramské sportovní hale. Víte, že v září oslaví legendární hit Forever Young už 34. narozeniny? Pojďte se s námi na okamžik ohlédnout zpět do 90. let, kdy byla populární taneční hudba, odrbaná džíska a lacláče.

Psal se rok 1984 a o vrchol hudebních žebříčků bojovali hudební velikáni jako Bon Jovi, Europe, U2 a mnoho dalších. Tehdy ještě poněkud neznámá kapela Alphaville vydává své debutové album Forever Young (1984). Toto debutové album se stalo velkým trhákem, a to především hity Big in Japan, Sounds like a Melody a Forever Young. Celkové prodeje alba činili přes 2 miliony prodaných desek. Právě stejnojmenný hit debutového alba Forever Young bořil špičky hudebních hitparád 90. let 20. století, a to i ve Spojených státech amerických.

Song Forever Young proslavil skupinu

Právě legendární hit Forever Young proslavil skupinu Alphaville po celém světě. Zazněl i ve světové filmové tvorbě např. ve známé komedii Napoleon Dynamit nebo v romantickém dramatu Tři metry nad nebem. Cover verze tohoto hitu zařadili do svého repertoáru významné pěvecké hvězdy jako americká R&B zpěvačka Beyonce,  rapper Jay - Z, britská popová hvězda Mr. Hudson, hudební skupina Imagine Dragons,  německý rapper Bushido, a v neposlední řádě klenot české hudební scény - Karel Gott. A není náhoda, že právě Marian Gold (frontman skupiny Alphaville) je velkým fanouškem Karla Gotta již od utlého mládí. Právě jemu věřil Marian Gold natolik, že dovolil otextování legendárního hitu Forever Young do českého jazyka, který je nám všem znám pod názvem Být navždy mlád.

Vstupenky jsou již v předprodeji

Přijďte zažít atmosféru těchto mimořádných koncertů do sportovní haly Příbram 5. října od 19:00 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji v síti TicketStream, na recepci hotelu Belvedere, v Dami Bubble v Pražské ulici nebo ve Fashion Time Street v Pražské ulici.

autor článku: Jitka Doubravová