Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Rozcestník
Menubox
Restbox

10. dobříšský divadelní festival ochotnických souborů

přidáno: 08. 05. 2015

Dobříšské slavnosti se blíží. Nudit se ovšem nebudete ani týden předem. Okrašlovací spolek Dobříš a Kulturním středisko Dobříš pro Vás připravily večery doslova napěchované kulturou. Šest divadelních představení, čili šest večerů plných zábavy, relaxu i nevšedních zážitků. To vše zažijete na jubilejním 10. divadelním festivalu ochotnických souborů.

Milý čtenáři, tento článek věnujeme především těm, kteří nepřijali televizor a pozemní vysílaní za své domácí mazlíčky. Pro ně jsou totiž tyto divadelní večery jako stvořené.

Je takové malé nepsané pravidlo, že Okrašlovací spolek města Dobříše "načíná" divadelním festivalem Dobříšské májové slavnosti. Během šesti všedních večerů můžete shlédnout šest nevšedních divadelních představení, a to s pestrým výběrem sousedních ochotnických spolků.

Zajímá Vás, kdože se letos objeví na prknech, jenž znamenají svět? Pro Dobříšsko aktuálně, žádný problém! 

Sobota 16.5.

Kuklík Tyjátr vznikl v hospodě Na Kuklíku na přelomu roku 1995 a 1996 tedy v zimě ve 22:55 hodin. Ar Tur, Bo Býk a tuším Uke Canej (později si jména spojili na Artur, Bobík a Ukecanej, aby byla více umělecká)  na to měli chuť a hec, a dodělali první rozepsaný kus Romeo a Julie bez další vize na nějaké pokračování. V této době měli vlastně jedinou myšlenku na budoucnost, se kterou se vždy loučili „ Zítra tady“. Lidem se hra líbila a hlavně tvůrcům jejich tvoření a předvádění se před publikem, tak se pokračovalo dále. A to zase příště. Nad představením „Romeo a Julie“ se pobavíte od 20:00.

Pondělí 18.5

Divadlo za vodou Čenkov a jejich hra „H-index 22“, odehrávající se na půdě archeologického ústavu, je hlubokou psychologickou a sociologickou sondou do života v období neolitu. Dává seriozní odpověď na řadu základních filozofických otázek, přičemž jakoby mimochodem vyřeší otázku pokroku. A všechny zmíněné vědní obory, jak už to tak bývá, slouží především k pobavení diváka, protože ve skutečnosti jde o žrádlo a ostatní požitky... To vše od 19:30 hodin. Tento čas je pak pro všechny představení totožný!

Úterý 19.5.

V tento den zažije festival tak trochu déjá vu. Divadelní soubor K. J. Erbena Žebrák totiž představí hru „Tři na lavičce“. Tragikomedii o stáří a lidské důstojnosti, odehrávající se na lavičce v parku. Proto přijďte i tentokrát v 19:30 hodin.

Středa 20.5.

V tento den se nám představí soubor, který to má do Kulturního domu v Dobříši, co by kamenem dohodil. I DEHHET Mks Stará Huť přiveze jeden z mnoha ze svých autorských počinů. Hru „Poslední půjčka“ odehrají taktéž v 19:30 hodin.

Čtvrtek 21.5.

Bláznivá komedie „Kanál fikšn aneb historka z podzemí“ světoznámého divadelního souboru Frk-Nügnung Teátr Dobříš o dvou dělnících, zamilovaném páru, dvou teroristech a Číňanovi, kteří se proplétají v síti městské kanalizace. Pozor – setkání s tímto souborem je vysoce návykové!!! Vidět ho můžete, jak jinak, v 19:30.

Pátek 22.5.

Divadelnímu souboru KRUH Dobříš se povedlo zkřížit herce ze všech místních divadel a připravili si pro Vás na závěr pořad „zábavná S.H.O.W.“. Šou plná scének, písniček a skvělé nálady, která začne, překvapivě v 19:30.

Tak co, zažehli jsme oheň Vaší zvědavosti? Jestli ano, neváhejte a přijďte.

Před každým představením je otevřen bar, kde se dá u vínka parádně připravit na představení anebo je tu možnost u jakéhokoliv moku poklábosit s přáteli, na které si při běžném pracovním koloběhu čas najdeme jen zřídka. Vy, kteří chodíte na tento festival pravidelně víte, že účast diváků je rok od roku hojnější a hojnější. Vy, nováčci, kteří byste chtěli pořadatelům způsobit problémy tím, že budou mít nedostatek židlí na sezení, vězte, že Kulturní dům Vás přivítá vždy minimálně 30 minut před každým vystoupením. Vstupné je na každé představení dobrovolné. Mimochodem, jde o jubilejní desátý festival, třeba se tedy dočkáte i nějakého překvapení.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme příjemnou zábavu. 

autor článku: Jaroslav Pulec