Dnes je pátek 28. únor, svátek má Lumír.

Ilustrační foto

Terapie s Utajenou sbírkou básní v příbramském D-klubu

přidáno: 12. 04. 2018

Další hudební večer, který návštěvníky příbramského Déčka čeká už v pondělí 16. dubna, bude tentokrát s hudební skupinou USB BAND.

Vyrazte v pondělí večer na koncert hudební skupiny USB Band. Koncert se koná v divadelním klubu od 19:00 hod.

Proč zkratka USB?

Spojení písmen USB nabízí řadu vysvětlení, ale to správné se pojí s Utajenou sbírkou básní, jejímž autorem je člen kapely Michal Svatý. Ten se s nečekaným úmrtím svého otce vyrovnával psaním básní, které odrážely jeho vnitřní rozpoložení. Později začal popisovat i témata, jež doprovázejí partnerské vztahy a jsou mezi lidmi nepřehlédnutelná. Tyto texty nebyly původně vůbec určeny k veřejné prezentaci, jsou proto velmi často přímočaré a velice osobní. Jednoho dne se soubor básní dostal do rukou Michalova kamaráda Richarda Ulrycha. Ten jich několik zhudebnil a píseň „Adventní“ dokonce nazpívala v roce 2015 Bára Basiková. Michal Svatý však není žádný textařský začátečník. Je autorem písňových textů pro výše zmiňovanou Báru Basikovou, Martu Kubišovou, Věru Špinarovou, Pavlu Forest, Pavla Landovského, Jana Kačera, Bolka Polívku či Wabiho Daňka. Deset písní na jeho texty zpívá Světlana Nálepková v divadelním představení Frida Kahlo – kabaret života.

A co další členové kapely?

Kapelník Roman Jeřábek dělá hudební aranže a v rukou vždycky drží nějakou kytaru. Kapelu ještě tvoří Stanislav „Kapitán“ Zemánek - basová kytara a bubeník Petr Pour. Texty však vyžadují i ženský hlas. Profesionální zpěvačka Veronika Součková je zároveň i členkou Spirituál kvintetu. „Písničky USB jsou terapií interpretů i posluchačů. Můžete začít číst či naslouchat, a také s námi můžete sdílet své příběhy. Třeba se z některého z nich stane nová píseň,“ vzkazují členové kapely. Vstupenky si můžete koupit přímo v D-klubu či si je zarezervovat na telefonním čísle 326 531 229. 

autor článku: Jitka Honischová a redakce DA